%43,7
CHP birinci
5.186 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hanak ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %43,7 ile birinci; 5186 geçerli oy, katılım %85,5.
Kayıtlı seçmen 6.397 · Oy kullanan 5.467 (katılım %85,5) · Geçerli 5.186 · Geçersiz 281
Hanak Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 2.265 | %43,7 |
| AKP | 1.443 | %27,8 |
| İYİ | 701 | %13,5 |
| DEM | 298 | %5,8 |
| MHP | 135 | %2,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 61 | %1,2 |
| ZAFER | 45 | %0,9 |
| YRP | 38 | %0,7 |
| BBP | 20 | %0,4 |
| AP | 20 | %0,4 |
| SOL | 19 | %0,4 |
| MEMLEKET | 19 | %0,4 |
| ANAP | 16 | %0,3 |
| AB | 15 | %0,3 |
| HKP | 14 | %0,3 |
| GBP | 14 | %0,3 |
| TKP | 13 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,3 |
| HAK-PAR | 10 | %0,2 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| MİLLET | 5 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 5 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,1 |
| TKH | 3 | %0,1 |
| YP | 3 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hanak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alaçam Mah. | 1 | 143 | %93,0 | CHP | %44,2 |
| Altınemek Köyü | 1 | 36 | %91,7 | AKP | %58,1 |
| Arıkonak Köyü | 1 | 101 | %83,2 | CHP | %42,9 |
| Atalar Mah. | 1 | 228 | %91,7 | CHP | %35,8 |
| Avcılar Mah. | 1 | 262 | %88,2 | AKP | %54,0 |
| Aşağıaydere Köyü | 1 | 110 | %69,1 | AKP | %63,4 |
| Baştoklu Köyü | 1 | 263 | %83,3 | İYİ | %38,6 |
| Börk Köyü | 1 | 133 | %88,0 | AKP | %45,1 |
| Binbaşak Köyü | 1 | 200 | %83,5 | AKP | %37,0 |
| Dilekdere Köyü | 1 | 158 | %81,0 | AKP | %42,3 |
| Geç Köyü | 1 | 79 | %87,3 | AKP | %65,7 |
| Güneşgören Köyü | 1 | 125 | %93,6 | CHP | %85,5 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 478 | %79,1 | CHP | %38,6 |
| Karakale Köyü | 1 | 55 | %96,4 | AKP | %62,3 |
| Koyunpınarı Köyü | 2 | 611 | %90,3 | CHP | %67,5 |
| Ortakent Merkez Mah. | 2 | 449 | %87,1 | AKP | %44,7 |
| Oğuzyolu Köyü | 1 | 109 | %74,3 | CHP | %37,3 |
| Sazlıçayır Köyü | 1 | 299 | %79,9 | DEM | %36,3 |
| Selam Verdi Mah. | 2 | 641 | %84,2 | AKP | %38,7 |
| Serinkuyu Köyü | 1 | 159 | %93,7 | CHP | %67,4 |
| Sevimli Köyü | 1 | 187 | %85,6 | CHP | %46,0 |
| Sulakçayır Köyü | 1 | 107 | %83,2 | İYİ | %40,7 |
| Yamaçyolu Köyü | 1 | 74 | %66,2 | AKP | %41,3 |
| Yamçılı Köyü | 1 | 150 | %83,3 | İYİ | %37,7 |
| Yukarıaydere Köyü | 1 | 76 | %86,8 | AKP | %52,4 |
| Yünbüken Köyü | 1 | 83 | %86,8 | AKP | %57,4 |
| Çatköy | 1 | 99 | %91,9 | CHP | %55,7 |
| Çavdarlı Köyü | 1 | 27 | %92,6 | CHP | %56,5 |
| Çayağzı Köyü | 1 | 186 | %74,7 | AKP | %52,9 |
| Çimliçayır Köyü | 1 | 85 | %91,8 | CHP | %72,7 |
| Çiçeklidağ Köyü | 2 | 431 | %88,6 | CHP | %83,3 |
| İncedere Köyü | 1 | 253 | %88,9 | CHP | %80,6 |