%36,0
YEŞİL SOL PARTİ birinci
12.905 geçerli oy · katılım %78,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Göle ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %36,0 ile birinci; 12.905 geçerli oy, katılım %78,7.
Kayıtlı seçmen 17.241 · Oy kullanan 13.566 (katılım %78,7) · Geçerli 12.905 · Geçersiz 661
Göle Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 4.643 | %36,0 |
| AKP | 4.417 | %34,2 |
| CHP | 2.446 | %19,0 |
| İYİ | 265 | %2,1 |
| MHP | 211 | %1,6 |
| YRP | 195 | %1,5 |
| SOL | 178 | %1,4 |
| ZAFER | 71 | %0,6 |
| AP | 64 | %0,5 |
| MEMLEKET | 57 | %0,4 |
| ANAP | 50 | %0,4 |
| AB | 44 | %0,3 |
| BBP | 41 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 41 | %0,3 |
| HKP | 25 | %0,2 |
| TKP | 20 | %0,2 |
| GBP | 20 | %0,2 |
| YP | 17 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 17 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 16 | %0,1 |
| HAK-PAR | 12 | %0,1 |
| TKH | 12 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| İskender Özen (bağımsız) | 12 | %0,1 |
| MİLLET | 11 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Göle mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Arpaşen Köyü | 1 | 318 | %74,8 | DEM | %76,1 |
| Balçeşme Köyü | 1 | 350 | %77,4 | AKP | %62,6 |
| Bellitepe Köyü | 1 | 97 | %83,5 | AKP | %60,3 |
| Budaklı Köyü | 1 | 181 | %84,0 | CHP | %42,0 |
| Büyükaltınbulak Köyü | 1 | 211 | %81,5 | DEM | %35,1 |
| Damlasu Köyü | 1 | 24 | %100,0 | DEM | %39,1 |
| Dedekılıcı Köyü | 1 | 198 | %83,3 | AKP | %42,9 |
| Dengeli Köyü | 1 | 174 | %85,1 | AKP | %65,1 |
| Dereyolu Köyü | 1 | 194 | %84,5 | CHP | %50,0 |
| Durucasu Köyü | 1 | 114 | %90,4 | AKP | %57,7 |
| Dölekçayır Köyü | 1 | 232 | %78,9 | AKP | %50,9 |
| Esenboğaz Köyü | 1 | 179 | %66,5 | DEM | %70,3 |
| Esenyayla Köyü | 1 | 297 | %76,4 | AKP | %58,6 |
| Eskidemirkapı Köyü | 1 | 160 | %80,6 | DEM | %49,2 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 4 | 1.445 | %82,9 | DEM | %34,6 |
| Filizli Köyü | 1 | 194 | %83,0 | AKP | %30,8 |
| Gedik Köyü | 1 | 249 | %73,5 | AKP | %45,0 |
| Gülüstan Köyü | 1 | 98 | %82,7 | DEM | %62,5 |
| Günorta Köyü | 1 | 126 | %61,9 | DEM | %44,3 |
| Hoşdülbent Köyü | 1 | 147 | %85,7 | AKP | %45,9 |
| Kalecik Köyü | 1 | 179 | %95,5 | CHP | %72,4 |
| Karlıyazı Köyü | 1 | 254 | %81,9 | DEM | %76,9 |
| Kayaaltı Köyü | 1 | 321 | %75,7 | AKP | %81,1 |
| Kazım Karabekir Mah. | 3 | 808 | %75,9 | DEM | %39,5 |
| Koyunlu Köyü | 1 | 392 | %85,5 | DEM | %61,2 |
| Kubilay Bey Mah. | 3 | 917 | %81,5 | AKP | %34,1 |
| Kuytuca Köyü | 2 | 518 | %80,7 | DEM | %48,9 |
| Köprülü-Dedeşen Mah. | 1 | 307 | %80,8 | AKP | %80,8 |
| Köprülü-Durançam Mah. | 1 | 322 | %68,3 | AKP | %49,8 |
| Köprülü-Kuzupınarı Mah. | 1 | 152 | %74,3 | AKP | %63,6 |
| Köprülü-Köprülü Merkez Mah. | 2 | 751 | %60,7 | DEM | %47,5 |
| Küçükaltınbulak Köyü | 2 | 461 | %74,0 | AKP | %54,4 |
| Mollahasan Köyü | 1 | 240 | %74,2 | DEM | %53,1 |
| Okçu Köyü | 1 | 349 | %86,0 | DEM | %45,8 |
| Salim Bey Mah. | 3 | 1.004 | %82,9 | DEM | %34,1 |
| Samandöken Köyü | 2 | 609 | %76,0 | AKP | %39,5 |
| Senemoğlu Köyü | 2 | 734 | %80,9 | DEM | %56,3 |
| Serinçayır Köyü | 1 | 97 | %71,1 | DEM | %42,1 |
| Sürügüden Köyü | 1 | 217 | %75,1 | DEM | %74,2 |
| Tahtakıran Köyü | 1 | 212 | %83,5 | AKP | %43,4 |
| Tellioğlu Köyü | 1 | 144 | %70,8 | DEM | %43,3 |
| Toptaş Köyü | 1 | 253 | %81,8 | DEM | %70,4 |
| Uğurtaşı Köyü | 1 | 176 | %73,9 | AKP | %48,0 |
| Yanatlı Köyü | 1 | 252 | %76,2 | DEM | %65,7 |
| Yavuzlar Köyü | 1 | 79 | %82,3 | AKP | %40,0 |
| Yağmuroğlu Köyü | 1 | 143 | %73,4 | DEM | %50,0 |
| Yeleçli Köyü | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %33,3 |
| Yenidemirkapı Köyü | 1 | 141 | %84,4 | AKP | %37,7 |
| Yeniköy | 2 | 468 | %85,3 | CHP | %88,8 |
| Yiğitkonağı Köyü | 1 | 127 | %82,7 | CHP | %47,0 |
| Çakıldere Köyü | 1 | 126 | %81,0 | DEM | %58,0 |
| Çakırüzüm Köyü | 1 | 249 | %75,1 | AKP | %57,2 |
| Çalıdere Köyü | 1 | 317 | %82,7 | AKP | %47,6 |
| Çardaklı Köyü | 1 | 256 | %72,7 | AKP | %43,1 |
| Çayırbaşı Köyü | 1 | 220 | %75,0 | AKP | %41,7 |
| Çobanköy | 1 | 300 | %73,7 | DEM | %67,3 |
| Çullu Köyü | 1 | 70 | %68,6 | AKP | %41,3 |