%42,5
AK PARTİ birinci
5.194 geçerli oy · katılım %81,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çıldır ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %42,5 ile birinci; 5194 geçerli oy, katılım %81,0.
Kayıtlı seçmen 6.717 · Oy kullanan 5.439 (katılım %81,0) · Geçerli 5.194 · Geçersiz 245
Çıldır Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.207 | %42,5 |
| CHP | 1.790 | %34,5 |
| İYİ | 402 | %7,7 |
| MHP | 304 | %5,9 |
| ZAFER | 104 | %2,0 |
| DEM | 101 | %1,9 |
| YRP | 55 | %1,1 |
| AP | 34 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,5 |
| MEMLEKET | 24 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,3 |
| TKP | 14 | %0,3 |
| BBP | 14 | %0,3 |
| HAK-PAR | 12 | %0,2 |
| SOL | 12 | %0,2 |
| AB | 12 | %0,2 |
| ANAP | 12 | %0,2 |
| HKP | 11 | %0,2 |
| MİLLET | 9 | %0,2 |
| TKH | 9 | %0,2 |
| VATAN | 9 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 6 | %0,1 |
| GBP | 5 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,1 |
| YP | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çıldır mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdarı Köyü | 1 | 52 | %86,5 | CHP | %43,2 |
| Akkiraz Köyü | 1 | 171 | %73,7 | CHP | %42,5 |
| Akçakale Köyü | 1 | 150 | %86,7 | CHP | %47,2 |
| Akçıl Köyü | 1 | 60 | %88,3 | CHP | %39,2 |
| Ağıllı Köyü | 1 | 36 | %72,2 | AKP | %41,7 |
| Aşağıcambaz Köyü | 1 | 170 | %79,4 | AKP | %53,9 |
| Aşıkşenlik Mah. | 1 | 223 | %73,1 | CHP | %60,3 |
| Baltalı Köyü | 1 | 72 | %87,5 | AKP | %62,9 |
| Başköy | 1 | 77 | %75,3 | CHP | %43,9 |
| Damlıca Köyü | 1 | 122 | %75,4 | CHP | %52,3 |
| Dedekorkut Mah. | 1 | 237 | %77,2 | AKP | %52,9 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 40 | %95,0 | AKP | %52,6 |
| Dirsekkaya Köyü | 1 | 81 | %82,7 | AKP | %50,8 |
| Eskibeyrehatun Köyü | 1 | 353 | %83,0 | AKP | %65,2 |
| Eşmepınar Köyü | 1 | 232 | %88,8 | CHP | %47,9 |
| Gölbelen Köyü | 1 | 306 | %86,9 | AKP | %42,6 |
| Gölebakan Köyü | 1 | 320 | %90,6 | CHP | %40,1 |
| Güvenocak Köyü | 1 | 191 | %89,5 | AKP | %47,3 |
| Karakale Köyü | 1 | 189 | %77,8 | AKP | %59,2 |
| Kayabeyi Köyü | 1 | 112 | %75,0 | AKP | %65,4 |
| Kaşlıkaya Köyü | 1 | 100 | %75,0 | AKP | %50,0 |
| Kenarbel Köyü | 1 | 143 | %84,6 | CHP | %38,6 |
| Kenardere Köyü | 1 | 67 | %82,1 | CHP | %52,7 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 122 | %73,0 | AKP | %51,8 |
| Kurtkale Köyü | 1 | 182 | %76,4 | AKP | %41,7 |
| Kuzukaya Köyü | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %59,3 |
| Meryemköy | 1 | 107 | %86,0 | AKP | %45,5 |
| Sabaholdu Köyü | 1 | 165 | %77,6 | AKP | %41,7 |
| Saymalı Köyü | 1 | 129 | %69,8 | AKP | %46,4 |
| Sazlısu Köyü | 1 | 183 | %86,9 | CHP | %38,2 |
| Semihaşakir Köyü | 1 | 88 | %75,0 | AKP | %35,4 |
| Suhara Mah. | 1 | 179 | %73,7 | CHP | %54,0 |
| Taşdeğirmen Köyü | 1 | 210 | %78,1 | AKP | %43,3 |
| Ufuktepe Mah. | 1 | 290 | %81,4 | AKP | %40,5 |
| Yakınsu Mah. | 1 | 229 | %76,9 | AKP | %52,1 |
| Yeni Mah. | 1 | 320 | %75,9 | AKP | %49,4 |
| Yenibeyrehatun Köyü | 1 | 43 | %90,7 | CHP | %47,4 |
| Yıldırımtepe Mah. | 1 | 132 | %78,8 | AKP | %52,6 |
| Yukarıcambaz Köyü | 1 | 252 | %84,1 | CHP | %40,8 |
| Çankaya Mah. | 1 | 105 | %91,4 | CHP | %57,6 |
| Çay Mah. | 1 | 144 | %73,6 | AKP | %42,3 |
| Öncül Köyü | 1 | 239 | %84,9 | AKP | %37,1 |
| Övündü Köyü | 1 | 66 | %77,3 | AKP | %37,2 |