%35,0
AK PARTİ birinci
23.264 geçerli oy · katılım %84,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ardahan Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,0 ile birinci; 23.264 geçerli oy, katılım %84,1.
Kayıtlı seçmen 28.858 · Oy kullanan 24.269 (katılım %84,1) · Geçerli 23.264 · Geçersiz 1.005
Ardahan Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 8.139 | %35,0 |
| CHP | 6.142 | %26,4 |
| DEM | 6.108 | %26,3 |
| İYİ | 888 | %3,8 |
| MHP | 652 | %2,8 |
| ZAFER | 257 | %1,1 |
| YRP | 175 | %0,8 |
| SOL | 147 | %0,6 |
| MEMLEKET | 109 | %0,5 |
| BBP | 77 | %0,3 |
| ANAP | 76 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 65 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 57 | %0,3 |
| AP | 55 | %0,2 |
| AB | 46 | %0,2 |
| TKP | 34 | %0,2 |
| GBP | 32 | %0,1 |
| HKP | 29 | %0,1 |
| TKH | 26 | %0,1 |
| HAK-PAR | 24 | %0,1 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 24 | %0,1 |
| VATAN | 22 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 18 | %0,1 |
| YP | 17 | %0,1 |
| MİLLET | 16 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 15 | %0,1 |
| İskender Özen (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ardahan Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyaka Köyü | 1 | 170 | %92,4 | AKP | %64,1 |
| Alagöz Köyü | 1 | 192 | %87,0 | AKP | %48,8 |
| Altaş Köyü | 1 | 96 | %92,7 | DEM | %48,9 |
| Ardıçdere Köyü | 1 | 112 | %83,9 | AKP | %61,3 |
| Atatürk Mah. | 3 | 850 | %83,9 | DEM | %41,9 |
| Açıkyazı Köyü | 1 | 78 | %97,4 | AKP | %54,8 |
| Ağaçlı Köyü | 1 | 77 | %74,0 | DEM | %70,9 |
| Ağzıpek Köyü | 1 | 179 | %88,8 | AKP | %46,4 |
| Aşağıkurtoğlu Köyü | 1 | 148 | %88,5 | DEM | %74,0 |
| Balıkçılar Köyü | 1 | 82 | %92,7 | AKP | %45,3 |
| Bayramoğlu Köyü | 1 | 348 | %76,7 | DEM | %73,1 |
| Bağdaşan Köyü | 2 | 677 | %76,7 | AKP | %64,8 |
| Beşiktaş Köyü | 1 | 244 | %86,1 | DEM | %83,5 |
| Büyüksütlüce Köyü | 1 | 159 | %84,9 | CHP | %41,7 |
| Binbaşar Köyü | 1 | 219 | %74,9 | DEM | %70,7 |
| Dağcı Köyü | 1 | 341 | %74,5 | AKP | %45,5 |
| Dağevi Köyü | 1 | 133 | %89,5 | CHP | %62,9 |
| Dedegül Köyü | 1 | 134 | %82,8 | AKP | %42,6 |
| Derindere Köyü | 1 | 45 | %88,9 | CHP | %50,0 |
| Değirmenli Köyü | 1 | 158 | %87,3 | AKP | %57,1 |
| Edegül Köyü | 1 | 80 | %87,5 | CHP | %56,9 |
| Gölgeli Köyü | 1 | 167 | %84,4 | DEM | %62,5 |
| Gürçayır Mah. | 1 | 125 | %96,8 | DEM | %34,8 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 102 | %70,6 | AKP | %43,7 |
| Güzçimeni Köyü | 1 | 80 | %95,0 | AKP | %41,1 |
| Hacıali Köyü | 1 | 343 | %72,9 | DEM | %87,7 |
| Halilefendi Mah. | 7 | 1.775 | %90,1 | AKP | %39,1 |
| Höçvan Bucağı Hasköy | 2 | 469 | %90,2 | DEM | %84,0 |
| Kaptanpaşa Mah. | 9 | 2.978 | %83,0 | AKP | %35,3 |
| Karagöl Mah. | 14 | 5.139 | %85,0 | AKP | %37,3 |
| Kartalpınar Köyü | 1 | 198 | %83,3 | AKP | %66,9 |
| Kazlıköy | 1 | 114 | %93,0 | AKP | %70,2 |
| Kıraç Köyü | 1 | 24 | %87,5 | CHP | %33,3 |
| Kocaköy | 1 | 108 | %95,4 | AKP | %42,7 |
| Köprücük Köyü | 1 | 134 | %85,8 | DEM | %56,7 |
| Küçüksütlüce Köyü | 1 | 214 | %91,6 | AKP | %33,2 |
| Lehimli Köyü | 1 | 276 | %76,5 | DEM | %70,7 |
| Meşedibi Köyü | 1 | 328 | %77,1 | DEM | %65,1 |
| Nebioğlu Köyü | 1 | 390 | %78,5 | DEM | %53,8 |
| Ortageçit Köyü | 1 | 151 | %83,4 | AKP | %34,2 |
| Otbiçen Köyü | 1 | 132 | %86,4 | DEM | %65,5 |
| Ovapınar Köyü | 1 | 216 | %83,8 | AKP | %41,8 |
| Samanbeyli Köyü | 1 | 270 | %82,6 | DEM | %78,9 |
| Sarıyamaç Köyü | 1 | 64 | %98,4 | AKP | %57,4 |
| Sugöze Köyü | 1 | 155 | %83,2 | AKP | %40,7 |
| Sulakyurt Köyü | 2 | 713 | %89,1 | AKP | %56,6 |
| Tazeköy | 1 | 301 | %85,4 | DEM | %73,1 |
| Taşlıdere Köyü | 1 | 312 | %84,9 | DEM | %82,5 |
| Tepeler Köyü | 1 | 352 | %84,9 | AKP | %50,7 |
| Tepesuyu Köyü | 1 | 175 | %86,9 | DEM | %47,5 |
| Tunçoluk Köyü | 2 | 555 | %80,4 | DEM | %86,5 |
| Uzunova Köyü | 1 | 21 | %104,8 | CHP | %38,1 |
| Yalnızçam Hasköy | 1 | 226 | %78,3 | AKP | %67,3 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 299 | %85,6 | CHP | %47,1 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 122 | %79,5 | DEM | %52,8 |
| Yeni Mah. | 6 | 1.568 | %83,1 | AKP | %36,4 |
| Yokuşdibi Köyü | 1 | 100 | %88,0 | AKP | %51,8 |
| Yukarıkurtoğlu Köyü | 1 | 277 | %78,3 | DEM | %79,2 |
| Çalabaş Köyü | 1 | 226 | %84,1 | DEM | %82,0 |
| Çamlıçatak Köyü | 2 | 650 | %81,2 | AKP | %44,1 |
| Çataldere Köyü | 1 | 211 | %79,6 | AKP | %60,3 |
| Çatalköprü Köyü | 1 | 188 | %77,1 | CHP | %45,5 |
| Çağlayık Köyü | 1 | 181 | %84,0 | DEM | %81,8 |
| Çetinsu Köyü | 1 | 224 | %88,0 | AKP | %62,9 |
| Çeğilli Köyü | 1 | 127 | %89,8 | CHP | %45,4 |
| Çimenkaya Köyü | 1 | 82 | %84,2 | CHP | %60,3 |
| Ölçek Köyü | 2 | 452 | %86,3 | CHP | %43,9 |
| Ömerağa Köyü | 1 | 109 | %82,6 | DEM | %66,7 |
| İnönü Mah. | 8 | 2.913 | %83,5 | AKP | %39,7 |