Döşemealtı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDöşemealtı ilçesi
%32,9
AK PARTİ birinci
50.535 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Döşemealtı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %32,9 ile birinci; 50.535 geçerli oy, katılım %91,0.
Döşemealtı
Kayıtlı seçmen 56.986 · Oy kullanan 51.848 (katılım %91,0) · Geçerli 50.535 · Geçersiz 1.313
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 16.605 | %32,9 |
| CHP | 14.903 | %29,5 |
| İYİ | 5.457 | %10,8 |
| MHP | 4.854 | %9,6 |
| DEM | 2.167 | %4,3 |
| TİP | 1.920 | %3,8 |
| ZAFER | 1.556 | %3,1 |
| YRP | 817 | %1,6 |
| MEMLEKET | 681 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 260 | %0,5 |
| BBP | 247 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 234 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 140 | %0,3 |
| AP | 140 | %0,3 |
| MİLLET | 78 | %0,2 |
| TKP | 72 | %0,1 |
| ANAP | 59 | %0,1 |
| SOL | 55 | %0,1 |
| GBP | 54 | %0,1 |
| VATAN | 52 | %0,1 |
| AB | 50 | %0,1 |
| HAK-PAR | 38 | %0,1 |
| HKP | 29 | %0,1 |
| Hakan Halim Okudan (bağımsız) | 18 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 13 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,0 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| YP | 8 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahırtaş Mah. | 1 | 343 | %86,9 | AKP | %38,1 |
| Akkoç Mah. | 1 | 267 | %93,3 | AKP | %69,3 |
| Altınkale Mah. | 13 | 4.870 | %92,5 | CHP | %41,2 |
| Ayanlar Mah. | 2 | 530 | %94,5 | AKP | %48,0 |
| Aydınlar Mah. | 2 | 523 | %95,8 | AKP | %42,4 |
| Aşağıoba Mah. | 1 | 301 | %92,4 | AKP | %47,5 |
| Bademağacı Mah. | 3 | 1.077 | %88,5 | CHP | %46,0 |
| Bahçeyaka Mah. | 22 | 8.053 | %90,2 | CHP | %29,5 |
| Bıyıklı Mah. | 1 | 150 | %98,0 | AKP | %29,7 |
| Camili Mah. | 1 | 369 | %92,7 | AKP | %35,4 |
| Dağbeli Mah. | 4 | 1.441 | %90,1 | AKP | %33,3 |
| Dereli Mah. | 1 | 131 | %99,2 | AKP | %47,7 |
| Düzlerçamı Mah. | 4 | 1.228 | %94,5 | CHP | %32,2 |
| Ekşili Mah. | 2 | 729 | %89,4 | AKP | %43,3 |
| Ilıcaköy Mah. | 2 | 541 | %96,1 | AKP | %34,7 |
| Karaman Mah. | 2 | 461 | %95,2 | AKP | %31,0 |
| Karataş Mah. | 2 | 728 | %93,8 | AKP | %39,5 |
| Karaveliler Mah. | 3 | 897 | %88,2 | AKP | %46,6 |
| Kevşirler Mah. | 1 | 172 | %100,0 | AKP | %39,1 |
| Kovanlık Mah. | 3 | 1.091 | %95,9 | CHP | %35,2 |
| Kömürcüler Mah. | 9 | 1.961 | %93,6 | AKP | %33,1 |
| Killik Mah. | 3 | 782 | %89,9 | AKP | %42,8 |
| Nebiler Mah. | 4 | 1.412 | %93,4 | CHP | %42,9 |
| Orta Mah. | 3 | 875 | %94,3 | AKP | %43,5 |
| Selimiye Mah. | 1 | 50 | %98,0 | CHP | %47,9 |
| Tomalar Mah. | 3 | 997 | %90,7 | CHP | %33,3 |
| Yalınlı Mah. | 4 | 1.163 | %94,6 | CHP | %40,2 |
| Yağca Mah. | 3 | 1.095 | %91,6 | AKP | %39,7 |
| Yeniköy Mah. | 38 | 14.043 | %89,5 | AKP | %34,6 |
| Yeşilbayır Mah. | 13 | 4.830 | %91,4 | CHP | %32,8 |
| Çıplaklı Mah. | 14 | 5.275 | %87,9 | AKP | %38,6 |
| Çığlık Mah. | 2 | 601 | %93,0 | AKP | %46,2 |