%40,4
AK PARTİ birinci
7.534 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akseki ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,4 ile birinci; 7534 geçerli oy, katılım %86,0.
Kayıtlı seçmen 9.129 · Oy kullanan 7.851 (katılım %86,0) · Geçerli 7.534 · Geçersiz 317
Akseki Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.041 | %40,4 |
| CHP | 2.192 | %29,1 |
| MHP | 870 | %11,6 |
| İYİ | 608 | %8,1 |
| ZAFER | 155 | %2,1 |
| YRP | 117 | %1,6 |
| MEMLEKET | 112 | %1,5 |
| TİP | 83 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 68 | %0,9 |
| BBP | 48 | %0,6 |
| AP | 47 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 41 | %0,5 |
| ANAP | 29 | %0,4 |
| DEM | 24 | %0,3 |
| HAK-PAR | 17 | %0,2 |
| TKP | 13 | %0,2 |
| AB | 11 | %0,2 |
| MİLLET | 9 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 9 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| GBP | 8 | %0,1 |
| HKP | 7 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| Hakan Halim Okudan (bağımsız) | 5 | %0,1 |
| VATAN | 4 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akseki mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akşahap Mah. | 1 | 104 | %88,5 | CHP | %47,2 |
| Alaçeşme Mah. | 1 | 39 | %97,4 | CHP | %44,4 |
| Aşağıaşıklar Mah. | 1 | 38 | %71,1 | AKP | %33,3 |
| Bademli Mah. | 1 | 347 | %84,2 | AKP | %60,2 |
| Belenalan Mah. | 1 | 70 | %97,1 | AKP | %39,4 |
| Boğaz Mah. | 1 | 257 | %92,2 | CHP | %42,0 |
| Bucakalan Mah. | 1 | 44 | %100,0 | CHP | %33,3 |
| Bucakkışla Mah. | 1 | 33 | %109,1 | AKP | %42,9 |
| Büyükalan Mah. | 1 | 132 | %75,8 | AKP | %35,4 |
| Ceceler Mah. | 1 | 129 | %85,3 | AKP | %63,3 |
| Cemerler Mah. | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %64,1 |
| Cendeve Mah. | 1 | 68 | %94,1 | AKP | %68,4 |
| Cevizli Mah. | 2 | 661 | %83,7 | AKP | %37,3 |
| Demirciler Mah. | 3 | 980 | %80,6 | CHP | %39,5 |
| Değirmenlik Mah. | 1 | 220 | %88,6 | AKP | %59,6 |
| Dutluca Mah. | 1 | 71 | %78,9 | AKP | %31,5 |
| Dikmen Mah. | 1 | 59 | %81,4 | AKP | %56,5 |
| Emiraşıklar Mah. | 1 | 45 | %77,8 | CHP | %57,6 |
| Erenyaka Mah. | 1 | 82 | %90,2 | AKP | %49,3 |
| Fakılar Mah. | 1 | 172 | %84,3 | CHP | %40,7 |
| Geriş Mah. | 1 | 76 | %92,1 | CHP | %47,8 |
| Gümüşdamla Mah. | 1 | 219 | %80,4 | AKP | %41,3 |
| Güneykaya Mah. | 2 | 266 | %97,4 | AKP | %52,4 |
| Günyaka Mah. | 1 | 133 | %85,0 | AKP | %63,0 |
| Güzelsu Mah. | 1 | 97 | %96,9 | CHP | %60,2 |
| Güçlüköy Mah. | 2 | 463 | %96,1 | CHP | %73,9 |
| Hacı İlyas Mah. | 1 | 362 | %83,7 | CHP | %37,5 |
| Hocaköy Mah. | 1 | 204 | %92,2 | AKP | %49,4 |
| Hüsamettinköy Mah. | 1 | 35 | %100,0 | CHP | %41,2 |
| Karakışla Mah. | 1 | 164 | %66,5 | MHP | %49,0 |
| Kepez Mah. | 1 | 226 | %86,7 | AKP | %42,4 |
| Kepezbeleni Mah. | 1 | 92 | %88,0 | AKP | %50,7 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 354 | %74,3 | AKP | %48,8 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 122 | %87,7 | AKP | %54,8 |
| Menteşbey Mah. | 1 | 63 | %85,7 | AKP | %50,0 |
| Minareli Mah. | 1 | 26 | %107,7 | AKP | %51,9 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 141 | %98,6 | CHP | %63,0 |
| Sadıklar Mah. | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %46,6 |
| Salihler Mah. | 1 | 136 | %102,2 | AKP | %65,5 |
| Sarıhacılar Mah. | 2 | 478 | %82,6 | AKP | %36,1 |
| Sarıhaliller Mah. | 1 | 33 | %87,9 | AKP | %53,6 |
| Susuzşahap Mah. | 1 | 99 | %84,9 | AKP | %54,3 |
| Süleymaniye Mah. | 1 | 343 | %71,7 | AKP | %44,3 |
| Sinanhoca Mah. | 1 | 162 | %92,0 | AKP | %53,2 |
| Taşlıca Mah. | 3 | 459 | %89,5 | AKP | %44,4 |
| Yarpuz Mah. | 1 | 209 | %79,4 | AKP | %63,6 |
| Çaltılıçukur Mah. | 1 | 117 | %98,3 | AKP | %43,8 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 32 | %100,0 | CHP | %43,3 |
| Çınardibi Mah. | 1 | 60 | %86,7 | AKP | %42,3 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 145 | %90,3 | CHP | %46,1 |
| Çimiköy Mah. | 1 | 115 | %87,0 | AKP | %60,6 |