Yenimahalle · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYenimahalle ilçesi
%34,6
CHP birinci
480.193 geçerli oy · katılım %92,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yenimahalle ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %34,6 ile birinci; 480.193 geçerli oy, katılım %92,2.
Yenimahalle
Kayıtlı seçmen 528.482 · Oy kullanan 487.435 (katılım %92,2) · Geçerli 480.193 · Geçersiz 7.242
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 166.311 | %34,6 |
| AKP | 130.732 | %27,2 |
| İYİ | 67.349 | %14,0 |
| MHP | 41.412 | %8,6 |
| ZAFER | 17.002 | %3,5 |
| TİP | 15.857 | %3,3 |
| DEM | 11.468 | %2,4 |
| YRP | 11.216 | %2,3 |
| BBP | 5.028 | %1,1 |
| MEMLEKET | 4.820 | %1,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.771 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.769 | %0,4 |
| AP | 958 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 719 | %0,2 |
| ANAP | 550 | %0,1 |
| TKP | 505 | %0,1 |
| MİLLET | 445 | %0,1 |
| SOL | 388 | %0,1 |
| VATAN | 353 | %0,1 |
| AB | 337 | %0,1 |
| GBP | 320 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 212 | %0,0 |
| HAK-PAR | 146 | %0,0 |
| HKP | 141 | %0,0 |
| TKH | 94 | %0,0 |
| YP | 72 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 58 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 56 | %0,0 |
| Ömer Mustafa Özal (bağımsız) | 44 | %0,0 |
| Şemseddin Ahmet Yaşar (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 19 | %0,0 |
| Ülkü Güngör (bağımsız) | 17 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 25 Mart Mah. | 14 | 5.071 | %92,3 | CHP | %41,8 |
| Anadolu Mah. | 11 | 4.156 | %88,2 | AKP | %41,6 |
| Ata Mah. | 57 | 21.120 | %93,3 | CHP | %36,2 |
| Avcılar Mah. | 19 | 7.035 | %91,9 | AKP | %43,4 |
| Aşağı Yahyalar Mah. | 16 | 5.873 | %90,9 | AKP | %40,8 |
| Barış Mah. | 7 | 2.296 | %90,4 | CHP | %46,8 |
| Barıştepe Mah. | 24 | 9.024 | %91,8 | AKP | %43,3 |
| Batı Sitesi Mah. | 28 | 10.080 | %93,9 | CHP | %46,5 |
| Beştepe Mah. | 16 | 5.892 | %93,3 | CHP | %37,1 |
| Burç Mah. | 20 | 7.360 | %91,0 | AKP | %47,1 |
| Demetevler Mah. | 58 | 21.238 | %89,9 | AKP | %35,1 |
| Demetgül Mah. | 45 | 16.628 | %89,5 | CHP | %32,2 |
| Demetlale Mah. | 31 | 11.745 | %87,1 | AKP | %32,0 |
| Emniyet Mah. | 11 | 4.073 | %91,2 | CHP | %42,6 |
| Ergazi Mah. | 38 | 13.988 | %93,4 | CHP | %45,3 |
| Ergenekon Mah. | 31 | 11.513 | %89,7 | CHP | %32,2 |
| Esentepe Mah. | 16 | 6.078 | %91,3 | CHP | %42,0 |
| Gayret Mah. | 21 | 7.448 | %92,2 | CHP | %38,4 |
| Gazi Mah. | 13 | 4.571 | %92,2 | CHP | %41,0 |
| Güventepe Mah. | 24 | 8.941 | %91,6 | AKP | %39,1 |
| Güzelyaka Mah. | 16 | 5.770 | %91,2 | AKP | %40,1 |
| Işınlar Mah. | 19 | 7.180 | %92,5 | CHP | %42,9 |
| Kaletepe Mah. | 21 | 7.783 | %91,3 | AKP | %40,2 |
| Karacakaya Mah. | 5 | 1.780 | %94,9 | CHP | %39,0 |
| Kardelen Mah. | 79 | 29.375 | %94,1 | CHP | %48,8 |
| Karşıyaka Mah. | 20 | 7.527 | %87,6 | AKP | %39,6 |
| Kayalar Mah. | 18 | 6.750 | %92,6 | AKP | %41,2 |
| Kentkoop Mah. | 64 | 23.517 | %94,1 | CHP | %51,4 |
| Kuzey Yıldızı Mah. | 16 | 6.035 | %91,3 | AKP | %45,0 |
| Macun Mah. | 5 | 1.867 | %89,7 | AKP | %35,8 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 36 | 13.464 | %93,5 | CHP | %32,7 |
| Memlik Mah. | 3 | 772 | %92,0 | AKP | %53,0 |
| Ostim Mah. | 11 | 4.120 | %92,2 | AKP | %34,7 |
| Pamuklar Mah. | 36 | 13.395 | %93,2 | AKP | %36,1 |
| Ragıp Tüzün Mah. | 8 | 2.931 | %89,2 | CHP | %42,6 |
| Serhat Mah. | 48 | 17.844 | %92,1 | AKP | %36,9 |
| Susuz Mah. | 12 | 4.389 | %95,3 | AKP | %29,9 |
| Tepealtı Mah. | 12 | 4.534 | %90,9 | CHP | %41,8 |
| Turgut Özal Mah. | 112 | 42.058 | %94,4 | CHP | %42,3 |
| Uğur Mumcu Mah. | 43 | 15.804 | %93,4 | CHP | %48,9 |
| Varlık Mah. | 12 | 4.371 | %90,2 | CHP | %37,9 |
| Yakacık Mah. | 19 | 6.863 | %87,7 | AKP | %44,5 |
| Yeni Batı Mah. | 76 | 28.334 | %94,1 | CHP | %45,9 |
| Yeniçağ Mah. | 10 | 3.442 | %92,0 | CHP | %43,2 |
| Yeşilevler Mah. | 33 | 12.428 | %90,1 | AKP | %40,5 |
| Yukarı Yahyalar Mah. | 9 | 3.175 | %91,2 | AKP | %45,8 |
| Yunus Emre Mah. | 19 | 7.176 | %91,3 | CHP | %40,7 |
| Yuvaköy Mah. | 6 | 2.232 | %93,9 | AKP | %38,8 |
| Çamlıca Mah. | 14 | 5.145 | %93,9 | AKP | %28,6 |
| Çarşı Mah. | 9 | 3.326 | %90,1 | CHP | %40,7 |
| Çiğdemtepe Mah. | 35 | 12.709 | %91,3 | AKP | %45,4 |
| Özevler Mah. | 24 | 8.789 | %91,0 | AKP | %42,3 |
| İlkyerleşim Mah. | 41 | 15.186 | %93,9 | CHP | %50,7 |
| İnönü Mah. | 37 | 13.725 | %93,8 | CHP | %50,7 |
| İvedikköy Mah. | 2 | 556 | %86,5 | AKP | %41,2 |