Mamak · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMamak ilçesi
%33,9
CHP birinci
446.632 geçerli oy · katılım %91,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mamak ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %33,9 ile birinci; 446.632 geçerli oy, katılım %91,2.
Mamak
Kayıtlı seçmen 499.456 · Oy kullanan 455.495 (katılım %91,2) · Geçerli 446.632 · Geçersiz 8.863
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 151.305 | %33,9 |
| AKP | 147.348 | %33,0 |
| MHP | 46.331 | %10,4 |
| İYİ | 41.797 | %9,4 |
| DEM | 14.646 | %3,3 |
| ZAFER | 14.472 | %3,2 |
| YRP | 11.256 | %2,5 |
| BBP | 4.849 | %1,1 |
| MEMLEKET | 4.050 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.624 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.766 | %0,4 |
| AP | 1.047 | %0,2 |
| TKP | 918 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 819 | %0,2 |
| ANAP | 675 | %0,2 |
| AB | 450 | %0,1 |
| SOL | 373 | %0,1 |
| MİLLET | 361 | %0,1 |
| GBP | 296 | %0,1 |
| VATAN | 285 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 269 | %0,1 |
| TKH | 183 | %0,0 |
| HAK-PAR | 150 | %0,0 |
| HKP | 147 | %0,0 |
| Güneş Gümüş (bağımsız) | 55 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 49 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 19 | %0,0 |
| Ömer Mustafa Özal (bağımsız) | 19 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 18 | %0,0 |
| Sezer Asil Ateş (bağımsız) | 14 | %0,0 |
| Nuri Ercan Tortop (bağımsız) | 13 | %0,0 |
| Nefise Nesrin İli (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| Şemseddin Ahmet Yaşar (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Ülkü Güngör (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Cem Kahyeri (bağımsız) | 4 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abidinpaşa Mah. | 25 | 9.113 | %89,0 | CHP | %33,2 |
| Akdere Mah. | 22 | 8.040 | %89,7 | AKP | %39,7 |
| Akşemsettin Mah. | 34 | 12.422 | %91,5 | CHP | %51,2 |
| Altıağaç Mah. | 18 | 6.573 | %90,7 | AKP | %41,5 |
| Altınevler Mah. | 11 | 4.175 | %89,8 | AKP | %33,2 |
| Araplar Mah. | 10 | 3.454 | %89,4 | AKP | %41,5 |
| Aşık Veysel Mah. | 29 | 10.563 | %90,6 | CHP | %36,9 |
| Bahçelerüstü Mah. | 23 | 8.554 | %91,0 | AKP | %37,8 |
| Bahçeleriçi Mah. | 17 | 6.104 | %90,4 | AKP | %40,8 |
| Balkiraz Mah. | 20 | 7.355 | %89,1 | CHP | %38,1 |
| Bayındır Mah. | 1 | 318 | %84,9 | AKP | %39,7 |
| Başak Mah. | 67 | 24.971 | %91,0 | AKP | %50,8 |
| Bostancık Mah. | 8 | 2.789 | %89,1 | AKP | %41,9 |
| Boğaziçi Mah. | 12 | 4.472 | %91,0 | AKP | %43,1 |
| Cengizhan Mah. | 54 | 20.004 | %93,0 | CHP | %61,6 |
| Demirlibahçe Mah. | 22 | 8.189 | %88,2 | CHP | %39,5 |
| Derbent Mah. | 8 | 3.014 | %89,4 | AKP | %39,2 |
| Dostlar Mah. | 2 | 592 | %90,9 | CHP | %55,3 |
| Durali Alıç Mah. | 77 | 28.462 | %92,1 | CHP | %44,9 |
| Dutluk Mah. | 2 | 727 | %93,5 | AKP | %39,3 |
| Diriliş Mah. | 20 | 7.391 | %89,4 | AKP | %36,4 |
| Ege Mah. | 28 | 10.542 | %92,8 | CHP | %65,9 |
| Ekin Mah. | 28 | 10.559 | %88,8 | AKP | %43,0 |
| Fahri Korutürk Mah. | 33 | 12.368 | %92,2 | CHP | %58,4 |
| General Zeki Doğan Mah. | 66 | 24.555 | %92,0 | CHP | %53,7 |
| Gökçeyurt Mah. | 3 | 792 | %86,9 | AKP | %48,2 |
| Gülveren Mah. | 19 | 6.899 | %90,6 | AKP | %43,3 |
| Harman Mah. | 17 | 6.205 | %90,7 | AKP | %37,7 |
| Hürel Mah. | 19 | 7.224 | %91,9 | AKP | %36,2 |
| Hüseyingazi Mah. | 12 | 4.282 | %91,0 | AKP | %40,8 |
| Karaağaç Mah. | 14 | 5.171 | %90,9 | AKP | %43,2 |
| Kartaltepe Mah. | 14 | 5.153 | %91,3 | CHP | %42,6 |
| Karşıyaka Mah. | 6 | 1.911 | %91,1 | AKP | %44,1 |
| Kayaş Mah. | 14 | 4.988 | %91,9 | AKP | %40,3 |
| Kazım Orbay Mah. | 22 | 8.253 | %90,9 | AKP | %41,1 |
| Kıbrısköy Mah. | 18 | 6.647 | %91,2 | AKP | %50,6 |
| Kızılca Mah. | 2 | 615 | %92,5 | AKP | %46,6 |
| Kusunlar Mah. | 1 | 374 | %88,8 | AKP | %42,7 |
| Kutlu Mah. | 45 | 16.844 | %91,5 | AKP | %41,9 |
| Kutludüğün Mah. | 10 | 3.453 | %93,1 | AKP | %47,4 |
| Köstence Mah. | 1 | 212 | %82,1 | AKP | %32,7 |
| Küçük Kayaş Mah. | 37 | 13.579 | %91,7 | AKP | %51,6 |
| Lalahan Mah. | 6 | 2.083 | %91,5 | AKP | %36,4 |
| Mehtap Mah. | 14 | 5.307 | %90,2 | CHP | %32,4 |
| Mutlu Mah. | 54 | 20.201 | %90,9 | AKP | %32,7 |
| Misket Mah. | 24 | 8.804 | %91,1 | AKP | %42,6 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 567 | %95,1 | AKP | %41,9 |
| Peyami Safa Mah. | 37 | 13.639 | %91,5 | AKP | %38,2 |
| Saimekadın Mah. | 18 | 6.487 | %90,2 | CHP | %35,2 |
| Tepecik Mah. | 2 | 512 | %87,3 | CHP | %43,5 |
| Tuzluçayır Mah. | 27 | 9.933 | %93,8 | CHP | %74,1 |
| Türközü Mah. | 27 | 9.957 | %91,1 | AKP | %38,5 |
| Yeni Bayındır Mah. | 28 | 10.371 | %91,8 | AKP | %50,3 |
| Yeşilbayır Mah. | 54 | 19.869 | %91,9 | AKP | %50,0 |
| Yukarı İmrohor Mah. | 1 | 163 | %92,6 | CHP | %32,7 |
| Zirvekent Mah. | 15 | 5.529 | %81,9 | AKP | %40,0 |
| Çağlayan Mah. | 16 | 6.068 | %92,0 | CHP | %46,3 |
| Çiğiltepe Mah. | 5 | 1.906 | %92,8 | CHP | %32,5 |
| Üreğil Mah. | 15 | 5.349 | %92,6 | AKP | %37,3 |
| Şafaktepe Mah. | 21 | 7.602 | %90,5 | CHP | %34,4 |
| Şahap Gürler Mah. | 20 | 7.120 | %91,1 | AKP | %47,4 |
| Şahintepe Mah. | 57 | 21.485 | %92,5 | CHP | %65,9 |
| Şehit Cengiz Topel Mah. | 5 | 1.683 | %90,1 | AKP | %34,6 |
| Şirintepe Mah. | 19 | 6.913 | %94,6 | CHP | %75,4 |