Kahramankazan · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKahramankazan ilçesi
%43,9
AK PARTİ birinci
38.424 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kahramankazan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,9 ile birinci; 38.424 geçerli oy, katılım %91,6.
Kahramankazan
Kayıtlı seçmen 42.802 · Oy kullanan 39.217 (katılım %91,6) · Geçerli 38.424 · Geçersiz 793
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 16.880 | %43,9 |
| MHP | 5.598 | %14,6 |
| CHP | 5.480 | %14,3 |
| İYİ | 4.320 | %11,2 |
| YRP | 1.670 | %4,4 |
| ZAFER | 1.447 | %3,8 |
| DEM | 934 | %2,4 |
| BBP | 444 | %1,2 |
| MEMLEKET | 424 | %1,1 |
| TİP | 315 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 295 | %0,8 |
| AP | 116 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 103 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 90 | %0,2 |
| ANAP | 79 | %0,2 |
| MİLLET | 40 | %0,1 |
| AB | 37 | %0,1 |
| VATAN | 29 | %0,1 |
| TKP | 28 | %0,1 |
| SOL | 17 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 16 | %0,0 |
| HAK-PAR | 11 | %0,0 |
| HKP | 11 | %0,0 |
| GBP | 10 | %0,0 |
| YP | 9 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Ömer Mustafa Özal (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| Şemseddin Ahmet Yaşar (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Ülkü Güngör (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahi Mah. | 1 | 131 | %93,9 | AKP | %54,9 |
| Akıncı Mah. | 7 | 2.313 | %95,4 | CHP | %28,2 |
| Akçaören Mah. | 1 | 102 | %102,0 | AKP | %62,1 |
| Alpagut Mah. | 1 | 87 | %101,2 | AKP | %54,0 |
| Atatürk Mah. | 63 | 23.217 | %90,8 | AKP | %43,9 |
| Aydın Mah. | 1 | 167 | %97,0 | AKP | %36,5 |
| Aşağıkaraören Mah. | 1 | 115 | %99,1 | AKP | %62,0 |
| Bitik Mah. | 1 | 168 | %95,8 | AKP | %48,4 |
| Ciğir Mah. | 1 | 141 | %92,2 | AKP | %44,6 |
| Dağyaka Mah. | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %50,8 |
| Dutözü Mah. | 1 | 42 | %102,4 | AKP | %63,2 |
| Emirgazi Mah. | 1 | 129 | %87,6 | AKP | %46,9 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.605 | %90,3 | AKP | %46,0 |
| Fethiye Mah. | 1 | 262 | %93,1 | AKP | %42,4 |
| Günbaşı Mah. | 1 | 79 | %92,4 | AKP | %53,2 |
| Güvenç Mah. | 1 | 251 | %92,0 | AKP | %54,6 |
| Kanuni Sultan Süleyman Mah. | 1 | 358 | %85,5 | AKP | %51,2 |
| Karalar Mah. | 1 | 166 | %97,0 | AKP | %35,9 |
| Kayı Mah. | 7 | 2.411 | %92,4 | AKP | %38,8 |
| Kılıçlar Mah. | 1 | 192 | %99,0 | AKP | %47,9 |
| Kınık Mah. | 1 | 133 | %89,5 | AKP | %45,8 |
| Kışla Mah. | 1 | 130 | %96,9 | AKP | %41,5 |
| Kumpınar Mah. | 1 | 106 | %99,1 | AKP | %47,6 |
| Orhaniye Mah. | 2 | 412 | %95,6 | AKP | %57,3 |
| Peçenek Mah. | 1 | 84 | %97,6 | AKP | %49,4 |
| Sancar Mah. | 1 | 124 | %91,9 | AKP | %60,7 |
| Saray Mah. | 2 | 501 | %93,0 | AKP | %43,5 |
| Saraç Mah. | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %61,5 |
| Sarıayak Mah. | 1 | 47 | %93,6 | MHP | %34,1 |
| Sarılar Mah. | 1 | 95 | %95,8 | MHP | %32,2 |
| Satıkadın Mah. | 12 | 4.424 | %90,0 | AKP | %45,8 |
| Soğucak Mah. | 1 | 228 | %98,3 | AKP | %51,1 |
| Tekke Mah. | 1 | 139 | %98,6 | AKP | %51,5 |
| Uçarı Mah. | 1 | 136 | %99,3 | AKP | %67,7 |
| Yakupderviş Mah. | 1 | 101 | %100,0 | AKP | %58,2 |
| Yassıören Mah. | 1 | 127 | %97,6 | AKP | %52,9 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 444 | %92,8 | AKP | %50,5 |
| Yayalar Mah. | 1 | 27 | %111,1 | AKP | %42,9 |
| Yazıbeyli Mah. | 1 | 178 | %94,4 | AKP | %47,9 |
| Yıldırımbeyazıt Mah. | 3 | 851 | %86,4 | AKP | %37,8 |
| Çalta Mah. | 1 | 71 | %91,6 | AKP | %53,9 |
| Çimşit Mah. | 1 | 109 | %96,3 | AKP | %28,2 |
| Örencik Mah. | 1 | 165 | %90,9 | AKP | %38,1 |
| İmrendi Mah. | 2 | 678 | %95,4 | AKP | %65,2 |
| İnceğiz Mah. | 1 | 43 | %114,0 | MHP | %41,7 |
| İne Mah. | 1 | 53 | %103,8 | AKP | %40,0 |
| İymir Mah. | 1 | 106 | %100,0 | AKP | %38,2 |
| İçören Mah. | 1 | 220 | %95,5 | AKP | %59,3 |