%40,9
AK PARTİ birinci
16.665 geçerli oy · katılım %82,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Haymana ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,9 ile birinci; 16.665 geçerli oy, katılım %82,2.
Kayıtlı seçmen 21.158 · Oy kullanan 17.383 (katılım %82,2) · Geçerli 16.665 · Geçersiz 718
Haymana Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.815 | %40,9 |
| CHP | 2.377 | %14,3 |
| DEM | 2.042 | %12,3 |
| MHP | 1.981 | %11,9 |
| YRP | 1.252 | %7,5 |
| İYİ | 1.129 | %6,8 |
| ZAFER | 242 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 215 | %1,3 |
| BBP | 124 | %0,7 |
| MEMLEKET | 75 | %0,5 |
| SOL | 64 | %0,4 |
| AP | 62 | %0,4 |
| ANAP | 47 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 44 | %0,3 |
| AB | 32 | %0,2 |
| HKP | 25 | %0,2 |
| HAK-PAR | 22 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 21 | %0,1 |
| TKP | 20 | %0,1 |
| VATAN | 17 | %0,1 |
| GBP | 16 | %0,1 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 13 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Ömer Mustafa Özal (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Nefise Nesrin İli (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Güneş Gümüş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Cem Kahyeri (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Sezer Asil Ateş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Haymana mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahırlıkuyu Mah. | 1 | 69 | %95,7 | İYİ | %35,9 |
| Alahacılı Mah. | 1 | 237 | %72,6 | İYİ | %46,3 |
| Alaçık Mah. | 1 | 131 | %96,2 | AKP | %94,4 |
| Altıpınar Mah. | 2 | 401 | %72,3 | AKP | %61,4 |
| Ataköy Mah. | 2 | 440 | %77,3 | AKP | %67,7 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 283 | %84,8 | AKP | %40,9 |
| Baltalin Mah. | 1 | 125 | %83,2 | AKP | %28,3 |
| Balçıkhisar Mah. | 2 | 505 | %67,7 | DEM | %68,0 |
| Bostanhüyük Mah. | 1 | 145 | %74,5 | YRP | %44,7 |
| Boğazkaya Mah. | 1 | 47 | %85,1 | AKP | %28,2 |
| Bumsuz Mah. | 2 | 463 | %54,0 | DEM | %74,0 |
| Büyükkonak Mah. | 1 | 74 | %89,2 | AKP | %64,1 |
| Büyükyağcı Mah. | 1 | 171 | %82,5 | AKP | %50,4 |
| Culuk Mah. | 2 | 430 | %87,2 | AKP | %33,2 |
| Cihanşah Mah. | 1 | 213 | %76,1 | AKP | %46,0 |
| Cingirli Mah. | 1 | 17 | %111,8 | AKP | %33,3 |
| Demirözü Mah. | 3 | 307 | %82,4 | AKP | %43,9 |
| Dereköy Mah. | 1 | 178 | %80,3 | AKP | %66,4 |
| Deveci Mah. | 1 | 176 | %96,0 | AKP | %37,7 |
| Devecipınarı Mah. | 1 | 37 | %94,6 | MHP | %31,4 |
| Durupınar Mah. | 1 | 156 | %80,8 | AKP | %42,2 |
| Durutlar Mah. | 1 | 87 | %80,5 | CHP | %33,3 |
| Emirler Mah. | 1 | 317 | %76,7 | AKP | %52,6 |
| Esen Mah. | 1 | 112 | %89,3 | AKP | %30,2 |
| Eskikışla Mah. | 1 | 125 | %85,6 | AKP | %57,7 |
| Evci Mah. | 1 | 86 | %94,2 | AKP | %60,3 |
| Evliyafakı Mah. | 1 | 182 | %75,3 | AKP | %53,9 |
| Gedik Mah. | 1 | 76 | %85,5 | AKP | %23,1 |
| Gültepe Mah. | 1 | 260 | %85,8 | AKP | %57,4 |
| Güzelcekale Mah. | 1 | 171 | %89,5 | AKP | %63,8 |
| Kadıköy Mah. | 1 | 281 | %90,4 | MHP | %38,9 |
| Karahoca Mah. | 1 | 173 | %92,5 | AKP | %39,9 |
| Karapınar Mah. | 1 | 143 | %81,8 | AKP | %74,5 |
| Karasüleymanlı Mah. | 1 | 180 | %85,0 | MHP | %29,8 |
| Katrancı Mah. | 1 | 277 | %83,4 | AKP | %45,2 |
| Kavak Mah. | 1 | 196 | %82,7 | AKP | %59,5 |
| Kayabaşı Mah. | 2 | 619 | %84,0 | AKP | %34,9 |
| Kerpiç Mah. | 2 | 596 | %73,5 | DEM | %48,0 |
| Kesikkavak Mah. | 1 | 48 | %102,1 | AKP | %29,8 |
| Kızılkoyunlu Mah. | 1 | 221 | %89,6 | AKP | %49,7 |
| Kutluhan Mah. | 1 | 146 | %95,2 | AKP | %52,8 |
| Küçükkonak Mah. | 1 | 33 | %81,8 | DEM | %51,9 |
| Küçükyağcı Mah. | 1 | 42 | %95,2 | MHP | %35,0 |
| Kirazoğlu Mah. | 1 | 163 | %79,8 | AKP | %42,9 |
| Mandıra Mah. | 1 | 169 | %87,6 | AKP | %53,1 |
| Medrese Mah. | 2 | 645 | %86,4 | AKP | %38,4 |
| Saatli Mah. | 1 | 86 | %88,4 | AKP | %57,8 |
| Sarıdeğirmen Mah. | 1 | 174 | %97,7 | AKP | %42,3 |
| Sarıgöl Mah. | 1 | 227 | %79,7 | AKP | %41,1 |
| Sazağası Mah. | 1 | 99 | %78,8 | AKP | %58,1 |
| Serinyayla Mah. | 1 | 231 | %70,6 | CHP | %58,0 |
| Seyran Mah. | 6 | 1.687 | %82,6 | AKP | %34,4 |
| Sındıran Mah. | 6 | 1.482 | %80,6 | AKP | %37,3 |
| Sırçasaray Mah. | 1 | 117 | %71,8 | CHP | %29,8 |
| Soğulca Mah. | 1 | 136 | %91,2 | AKP | %42,3 |
| Söğüttepe Mah. | 1 | 53 | %90,6 | CHP | %31,9 |
| Sinanlı Mah. | 2 | 510 | %81,6 | AKP | %74,4 |
| Tabaklı Mah. | 1 | 85 | %89,4 | AKP | %59,5 |
| Tepeköy Mah. | 1 | 206 | %71,4 | AKP | %36,4 |
| Toyçayırı Mah. | 1 | 145 | %86,2 | AKP | %40,0 |
| Türkhüyük Mah. | 1 | 43 | %104,7 | CHP | %54,6 |
| Türkşerefli Mah. | 1 | 170 | %91,8 | CHP | %33,1 |
| Yamak Mah. | 1 | 116 | %92,2 | AKP | %46,2 |
| Yaprakbayırı Mah. | 1 | 238 | %86,1 | MHP | %39,0 |
| Yaylabeyi Mah. | 1 | 77 | %89,6 | İYİ | %36,2 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.122 | %83,6 | AKP | %36,9 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 183 | %92,4 | AKP | %43,0 |
| Yergömü Mah. | 1 | 129 | %76,7 | AKP | %63,5 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 243 | %89,3 | YRP | %67,8 |
| Yukarısebil Mah. | 1 | 282 | %84,4 | AKP | %53,8 |
| Yurtbeyli Mah. | 2 | 568 | %80,5 | AKP | %57,7 |
| Çaldağ Mah. | 2 | 622 | %84,1 | AKP | %28,2 |
| Çalış Mah. | 1 | 371 | %89,0 | AKP | %47,4 |
| Çatak Mah. | 1 | 198 | %75,3 | AKP | %71,9 |
| Çayraz Mah. | 1 | 106 | %86,8 | DEM | %32,1 |
| Çeltikli Mah. | 1 | 222 | %91,0 | AKP | %50,8 |
| İncirli Mah. | 1 | 66 | %81,8 | AKP | %72,3 |
| Şerefligökgöz Mah. | 1 | 211 | %73,0 | CHP | %38,7 |