Etimesgut · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEtimesgut ilçesi
%31,7
CHP birinci
421.110 geçerli oy · katılım %92,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Etimesgut ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %31,7 ile birinci; 421.110 geçerli oy, katılım %92,2.
Etimesgut
Kayıtlı seçmen 462.889 · Oy kullanan 426.706 (katılım %92,2) · Geçerli 421.110 · Geçersiz 5.596
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 133.555 | %31,7 |
| AKP | 111.702 | %26,5 |
| İYİ | 64.870 | %15,4 |
| MHP | 43.451 | %10,3 |
| ZAFER | 16.404 | %3,9 |
| TİP | 12.352 | %2,9 |
| YRP | 11.035 | %2,6 |
| DEM | 9.766 | %2,3 |
| BBP | 5.390 | %1,3 |
| MEMLEKET | 4.875 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.791 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.301 | %0,3 |
| AP | 913 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 730 | %0,2 |
| MİLLET | 421 | %0,1 |
| ANAP | 414 | %0,1 |
| TKP | 407 | %0,1 |
| VATAN | 363 | %0,1 |
| AB | 259 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 223 | %0,1 |
| SOL | 194 | %0,1 |
| GBP | 176 | %0,0 |
| HKP | 105 | %0,0 |
| TKH | 100 | %0,0 |
| HAK-PAR | 86 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 65 | %0,0 |
| Ömer Mustafa Özal (bağımsız) | 58 | %0,0 |
| YP | 42 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 22 | %0,0 |
| Ülkü Güngör (bağımsız) | 21 | %0,0 |
| Şemseddin Ahmet Yaşar (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 30 Ağustos Mah. | 47 | 17.598 | %90,7 | AKP | %41,6 |
| Ahi Mesut Mah. | 63 | 23.748 | %93,3 | AKP | %31,0 |
| Alsancak Mah. | 54 | 20.156 | %90,6 | AKP | %39,3 |
| Altay Mah. | 29 | 11.000 | %92,4 | CHP | %44,2 |
| Atakent Mah. | 37 | 13.454 | %91,8 | CHP | %36,1 |
| Atayurt Mah. | 36 | 13.355 | %89,8 | CHP | %33,9 |
| Ayyıldız Mah. | 33 | 12.312 | %93,1 | CHP | %30,6 |
| Aşağıyurtçu Mah. | 2 | 649 | %93,1 | CHP | %36,9 |
| Bahçekapı Mah. | 6 | 2.195 | %94,6 | CHP | %29,5 |
| Balıkuyumcu Mah. | 2 | 452 | %93,8 | AKP | %43,9 |
| Bağlıca Mah. | 42 | 15.353 | %95,1 | CHP | %42,3 |
| Devlet Mah. | 32 | 12.040 | %93,3 | CHP | %35,6 |
| Elvan Mah. | 49 | 18.223 | %90,9 | AKP | %39,4 |
| Erler Mah. | 14 | 5.043 | %95,0 | CHP | %39,8 |
| Eryaman Mah. | 62 | 23.272 | %93,5 | CHP | %42,4 |
| Etiler Mah. | 18 | 6.842 | %92,6 | AKP | %29,7 |
| Fatih Sultan Mah. | 8 | 2.785 | %95,4 | CHP | %50,7 |
| Fevziye Mah. | 1 | 326 | %96,6 | AKP | %42,5 |
| Göksu Mah. | 65 | 24.571 | %94,0 | CHP | %40,3 |
| Güzelkent Mah. | 33 | 12.452 | %92,4 | CHP | %44,9 |
| Kazım Karabekir Mah. | 36 | 13.462 | %90,0 | AKP | %38,5 |
| Orhun Mah. | 1 | 355 | %91,0 | CHP | %51,3 |
| Oğuzlar Mah. | 33 | 12.061 | %92,3 | CHP | %31,6 |
| Piyade Mah. | 63 | 23.803 | %90,7 | AKP | %40,7 |
| Süvari Mah. | 68 | 25.281 | %90,8 | AKP | %41,1 |
| Topçu Mah. | 62 | 23.205 | %91,4 | AKP | %32,5 |
| Tunahan Mah. | 49 | 18.109 | %92,9 | CHP | %49,0 |
| Turkuaz Mah. | 22 | 8.318 | %91,6 | CHP | %42,8 |
| Yapracık Mah. | 15 | 5.514 | %94,3 | CHP | %44,8 |
| Yavuz Selim Mah. | 23 | 8.627 | %93,0 | CHP | %40,5 |
| Yeni Bağlıca Mah. | 47 | 17.703 | %94,2 | CHP | %44,3 |
| Yeşilova Mah. | 21 | 7.836 | %93,0 | AKP | %30,8 |
| Yukarıyurtçu Mah. | 4 | 1.389 | %88,4 | CHP | %46,2 |
| İstasyon Mah. | 51 | 18.792 | %90,3 | AKP | %36,2 |
| Şehit Osman Avcı Mah. | 53 | 19.558 | %92,0 | CHP | %44,4 |
| Şehitali Mah. | 2 | 544 | %97,1 | CHP | %42,0 |
| Şeker Mah. | 21 | 7.632 | %92,4 | CHP | %33,1 |
| Şeyh Şamil Mah. | 40 | 14.874 | %92,3 | CHP | %43,9 |