%51,2
AK PARTİ birinci
62.252 geçerli oy · katılım %91,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çubuk ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,2 ile birinci; 62.252 geçerli oy, katılım %91,6.
Kayıtlı seçmen 69.444 · Oy kullanan 63.590 (katılım %91,6) · Geçerli 62.252 · Geçersiz 1.338
Çubuk Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 31.863 | %51,2 |
| MHP | 8.426 | %13,5 |
| CHP | 7.463 | %12,0 |
| İYİ | 5.980 | %9,6 |
| YRP | 2.586 | %4,2 |
| ZAFER | 1.593 | %2,6 |
| BBP | 1.446 | %2,3 |
| DEM | 807 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 488 | %0,8 |
| MEMLEKET | 445 | %0,7 |
| TİP | 281 | %0,5 |
| AP | 145 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 141 | %0,2 |
| ANAP | 121 | %0,2 |
| AB | 93 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 87 | %0,1 |
| MİLLET | 50 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 33 | %0,1 |
| TKP | 32 | %0,1 |
| HAK-PAR | 31 | %0,1 |
| HKP | 30 | %0,1 |
| SOL | 24 | %0,0 |
| VATAN | 21 | %0,0 |
| GBP | 20 | %0,0 |
| Ömer Mustafa Özal (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,0 |
| YP | 6 | %0,0 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| Şemseddin Ahmet Yaşar (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Ülkü Güngör (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çubuk mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akbayır Mah. | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %76,5 |
| Akkuzulu Mah. | 6 | 2.013 | %91,1 | AKP | %64,0 |
| Atatürk Mah. | 20 | 6.880 | %92,0 | AKP | %59,3 |
| Avcıova Mah. | 1 | 45 | %97,8 | AKP | %52,4 |
| Ağılcık Mah. | 1 | 308 | %98,4 | AKP | %73,8 |
| Aşağıemirler Mah. | 1 | 137 | %97,1 | CHP | %87,7 |
| Aşağıobruk Mah. | 1 | 31 | %106,5 | AKP | %65,6 |
| Aşağıçavundur Mah. | 4 | 1.207 | %89,3 | AKP | %55,5 |
| Barbaros Mah. | 15 | 5.412 | %91,0 | AKP | %57,0 |
| Camili Mah. | 1 | 130 | %103,9 | AKP | %57,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 38 | 13.771 | %90,5 | AKP | %46,7 |
| Dalyasan Mah. | 1 | 49 | %104,1 | CHP | %78,4 |
| Dağkalafat Mah. | 1 | 90 | %101,1 | CHP | %78,0 |
| Dedeler Mah. | 1 | 52 | %103,9 | AKP | %53,7 |
| Demirci Mah. | 1 | 110 | %102,7 | CHP | %89,4 |
| Dumlupınar Mah. | 4 | 1.163 | %92,7 | AKP | %57,3 |
| Durhasan Mah. | 1 | 108 | %99,1 | AKP | %78,9 |
| Esenboğa Merkez Mah. | 4 | 1.516 | %90,8 | AKP | %44,1 |
| Eskiçöte Mah. | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %41,6 |
| Eğriekin Mah. | 1 | 63 | %103,2 | AKP | %73,8 |
| Fatih Mah. | 2 | 450 | %93,3 | AKP | %46,0 |
| Gökçedere Mah. | 1 | 177 | %85,9 | AKP | %60,4 |
| Güldarpı Mah. | 2 | 513 | %95,5 | AKP | %51,4 |
| Gümüşyayla Mah. | 1 | 102 | %98,0 | AKP | %45,8 |
| Hacılar Mah. | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %60,0 |
| Kapaklı Mah. | 1 | 109 | %98,2 | AKP | %53,3 |
| Karaağaç Mah. | 1 | 25 | %116,0 | CHP | %53,9 |
| Karadana Mah. | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %69,6 |
| Karaman Mah. | 1 | 30 | %110,0 | AKP | %51,5 |
| Karataş Mah. | 1 | 56 | %101,8 | AKP | %77,2 |
| Karaçam Mah. | 1 | 32 | %103,1 | AKP | %65,6 |
| Kargın Mah. | 1 | 166 | %96,4 | CHP | %84,3 |
| Kavaklı Mah. | 1 | 60 | %100,0 | AKP | %80,0 |
| Kızılca Mah. | 1 | 319 | %99,1 | AKP | %66,6 |
| Kızılören Mah. | 1 | 50 | %90,0 | AKP | %81,8 |
| Kızılöz Mah. | 1 | 44 | %93,2 | AKP | %66,7 |
| Kışlacık Mah. | 1 | 158 | %98,1 | AKP | %77,3 |
| Kuruçay Mah. | 1 | 221 | %91,9 | AKP | %87,6 |
| Kutuören Mah. | 1 | 138 | %89,9 | AKP | %69,7 |
| Kuyumcu Mah. | 1 | 60 | %93,3 | CHP | %81,8 |
| Kösrelik Mah. | 1 | 151 | %94,7 | CHP | %69,7 |
| Küçükali Mah. | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %71,7 |
| Mahmutoğlan Mah. | 1 | 114 | %100,0 | CHP | %62,3 |
| Melikşah Mah. | 2 | 495 | %83,8 | AKP | %63,2 |
| Meşeli Mah. | 1 | 129 | %98,5 | CHP | %85,0 |
| Muhsin Yazıcıoğlu Mah. | 3 | 1.029 | %90,1 | AKP | %51,9 |
| Mutlu Mah. | 1 | 85 | %101,2 | AKP | %46,8 |
| Nusratlar Mah. | 1 | 67 | %100,0 | AKP | %69,8 |
| Okçular Mah. | 1 | 48 | %106,3 | AKP | %66,7 |
| Ovacık Mah. | 1 | 116 | %96,6 | CHP | %83,6 |
| Oyumiğde Mah. | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %53,3 |
| Saraycık Mah. | 1 | 43 | %102,3 | AKP | %61,0 |
| Sarıkoz Mah. | 1 | 41 | %100,0 | CHP | %58,5 |
| Sarısu Mah. | 2 | 132 | %100,0 | CHP | %60,3 |
| Sele Mah. | 1 | 20 | %110,0 | CHP | %54,6 |
| Sığırlıhacı Mah. | 1 | 102 | %102,0 | AKP | %57,0 |
| Susuz Mah. | 1 | 165 | %95,2 | CHP | %59,7 |
| Sünlü Mah. | 2 | 440 | %82,5 | AKP | %52,9 |
| Tahtayazı Mah. | 1 | 247 | %83,8 | AKP | %66,3 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 320 | %88,1 | AKP | %46,7 |
| Tuğla Mah. | 1 | 41 | %97,6 | AKP | %47,5 |
| Uluağaç Mah. | 1 | 57 | %91,2 | MHP | %50,0 |
| Yakuphasan Mah. | 1 | 97 | %96,9 | AKP | %63,9 |
| Yavuzselim Mah. | 34 | 12.609 | %90,5 | AKP | %46,0 |
| Yaylak Mah. | 1 | 39 | %97,4 | AKP | %64,7 |
| Yazır Mah. | 1 | 212 | %100,0 | AKP | %52,4 |
| Yazlıca Mah. | 1 | 14 | %107,1 | AKP | %66,7 |
| Yenice Mah. | 2 | 728 | %93,4 | AKP | %54,2 |
| Yeşilkent Mah. | 1 | 74 | %94,6 | AKP | %71,6 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 38 | 14.024 | %91,7 | AKP | %52,8 |
| Yıldırımaydoğan Mah. | 1 | 51 | %94,1 | AKP | %48,9 |
| Yıldırımelören Mah. | 1 | 135 | %91,1 | AKP | %79,0 |
| Yıldırımevci Mah. | 1 | 58 | %86,2 | AKP | %50,0 |
| Yılmazköy Mah. | 1 | 93 | %97,9 | AKP | %66,7 |
| Yukarı Çavundur Mah. | 2 | 449 | %93,5 | AKP | %59,5 |
| Yukarıemirler Mah. | 1 | 117 | %100,9 | CHP | %68,4 |
| Yukarıobruk Mah. | 1 | 29 | %113,8 | AKP | %50,0 |
| Yiğitli Mah. | 1 | 73 | %97,3 | AKP | %63,6 |
| Çatokcular Mah. | 1 | 105 | %93,3 | AKP | %68,8 |
| Çitköy Mah. | 1 | 64 | %101,6 | CHP | %69,2 |
| Ömercik Mah. | 1 | 77 | %97,4 | CHP | %40,0 |
| Özlüce Mah. | 1 | 57 | %101,8 | AKP | %71,4 |
| İkipınar Mah. | 1 | 151 | %100,7 | AKP | %78,8 |
| İmamhüseyin Mah. | 1 | 59 | %100,0 | AKP | %57,6 |