%54,4
CHP birinci
653.333 geçerli oy · katılım %92,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çankaya ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %54,4 ile birinci; 653.333 geçerli oy, katılım %92,1.
Kayıtlı seçmen 717.034 · Oy kullanan 660.594 (katılım %92,1) · Geçerli 653.333 · Geçersiz 7.261
Çankaya Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 355.122 | %54,4 |
| İYİ | 104.089 | %15,9 |
| AKP | 90.732 | %13,9 |
| MHP | 30.286 | %4,6 |
| DEM | 26.303 | %4,0 |
| ZAFER | 18.016 | %2,8 |
| YRP | 7.116 | %1,1 |
| MEMLEKET | 6.223 | %1,0 |
| BBP | 3.482 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.509 | %0,4 |
| TKP | 2.328 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.048 | %0,2 |
| VATAN | 776 | %0,1 |
| AP | 762 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 717 | %0,1 |
| SOL | 714 | %0,1 |
| ANAP | 648 | %0,1 |
| MİLLET | 491 | %0,1 |
| GBP | 331 | %0,1 |
| AB | 299 | %0,1 |
| TKH | 287 | %0,0 |
| HKP | 226 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 226 | %0,0 |
| Güneş Gümüş (bağımsız) | 194 | %0,0 |
| HAK-PAR | 149 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 79 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 44 | %0,0 |
| Ömer Mustafa Özal (bağımsız) | 30 | %0,0 |
| Nuri Ercan Tortop (bağımsız) | 29 | %0,0 |
| Nefise Nesrin İli (bağımsız) | 24 | %0,0 |
| Ülkü Güngör (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| Sezer Asil Ateş (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| Şemseddin Ahmet Yaşar (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,0 |
| Cem Kahyeri (bağımsız) | 7 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çankaya mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 100.Yıl Mah. | 12 | 4.255 | %91,2 | CHP | %62,4 |
| 50.Yıl Mah. | 1 | 315 | %84,4 | CHP | %38,6 |
| Ahlatlıbel Mah. | 20 | 7.573 | %94,6 | CHP | %27,7 |
| Akarlar Mah. | 1 | 64 | %100,0 | AKP | %39,1 |
| Akpınar Mah. | 26 | 9.779 | %91,9 | CHP | %43,5 |
| Alacaatlı Mah. | 88 | 32.104 | %94,7 | CHP | %58,8 |
| Anıttepe Mah. | 10 | 3.581 | %92,3 | CHP | %56,2 |
| Arka Topraklık Mah. | 5 | 1.876 | %87,5 | CHP | %31,9 |
| Ata Mah. | 25 | 9.218 | %92,8 | CHP | %48,8 |
| Aydınlar Mah. | 13 | 4.717 | %90,9 | CHP | %47,9 |
| Ayrancı Mah. | 37 | 13.788 | %91,5 | CHP | %61,8 |
| Aziziye Mah. | 24 | 8.778 | %91,5 | CHP | %64,4 |
| Aşağı Öveçler Mah. | 18 | 6.552 | %91,3 | CHP | %46,7 |
| Aşağı İmrahor Mah. | 1 | 142 | %93,7 | AKP | %36,5 |
| Aşıkpaşa Mah. | 18 | 6.673 | %90,5 | CHP | %40,5 |
| Bademlidere Mah. | 5 | 1.681 | %91,3 | CHP | %49,6 |
| Bahçelievler Mah. | 24 | 8.753 | %91,6 | CHP | %61,5 |
| Balgat Mah. | 7 | 2.549 | %89,9 | CHP | %39,3 |
| Barbaros Mah. | 13 | 4.471 | %91,1 | CHP | %67,3 |
| Bayraktar Mah. | 10 | 3.527 | %90,4 | CHP | %56,8 |
| Bağcılar Mah. | 7 | 2.436 | %90,5 | CHP | %56,7 |
| Beytepe Mah. | 32 | 11.978 | %94,7 | CHP | %51,4 |
| Boztepe Mah. | 3 | 800 | %87,1 | AKP | %38,7 |
| Büyükesat Mah. | 17 | 6.258 | %91,7 | CHP | %64,3 |
| Birlik Mah. | 65 | 23.631 | %92,2 | CHP | %57,9 |
| Cebeci Mah. | 10 | 3.693 | %90,5 | CHP | %48,0 |
| Cevizlidere Mah. | 28 | 10.307 | %90,9 | CHP | %38,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 90 | %87,8 | CHP | %58,2 |
| Devlet Mah. | 3 | 1.029 | %91,6 | CHP | %44,8 |
| Dodurga Mah. | 25 | 9.249 | %93,7 | CHP | %59,2 |
| Doğuş Mah. | 6 | 2.179 | %90,7 | CHP | %57,6 |
| Dumlupınar Mah. | 20 | 7.223 | %94,1 | CHP | %44,4 |
| Dilekler Mah. | 1 | 200 | %77,0 | AKP | %33,6 |
| Ehlibeyt Mah. | 7 | 2.416 | %94,5 | CHP | %57,0 |
| Emek Mah. | 48 | 17.670 | %92,4 | CHP | %55,8 |
| Ertuğrulgazi Mah. | 14 | 5.106 | %88,6 | CHP | %43,8 |
| Erzurum Mah. | 5 | 1.781 | %89,6 | CHP | %42,5 |
| Esatoğlu Mah. | 8 | 2.844 | %91,1 | CHP | %62,5 |
| Eti Mah. | 2 | 681 | %89,9 | CHP | %48,9 |
| Evciler Mah. | 1 | 124 | %100,0 | AKP | %42,2 |
| Fakülteler Mah. | 11 | 3.934 | %89,8 | CHP | %50,6 |
| Fidanlık Mah. | 3 | 937 | %86,0 | CHP | %55,9 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 8 | 2.859 | %91,1 | CHP | %69,3 |
| Gökkuşağı Mah. | 18 | 6.570 | %91,3 | CHP | %35,3 |
| Göktürk Mah. | 8 | 3.020 | %93,0 | CHP | %47,6 |
| Güvenevler Mah. | 20 | 7.510 | %90,7 | CHP | %66,5 |
| Güzeltepe Mah. | 13 | 4.766 | %91,8 | CHP | %66,7 |
| Harbiye Mah. | 43 | 15.922 | %91,2 | CHP | %50,9 |
| Huzur Mah. | 37 | 13.701 | %91,8 | CHP | %45,4 |
| Hilal Mah. | 14 | 5.005 | %91,3 | CHP | %54,4 |
| Karahasanlı Mah. | 1 | 238 | %89,5 | AKP | %30,2 |
| Karapınar Mah. | 20 | 7.317 | %91,6 | CHP | %47,1 |
| Karataş Mah. | 2 | 545 | %92,7 | AKP | %28,8 |
| Kavaklıdere Mah. | 13 | 4.748 | %90,0 | CHP | %61,8 |
| Kazım Özalp Mah. | 10 | 3.588 | %90,7 | CHP | %58,2 |
| Keklik Pınarı Mah. | 30 | 11.342 | %91,7 | CHP | %47,8 |
| Kırkkonaklar Mah. | 39 | 14.465 | %91,6 | CHP | %51,3 |
| Kızılay Mah. | 3 | 821 | %83,6 | CHP | %50,1 |
| Kızılırmak Mah. | 13 | 4.829 | %93,0 | CHP | %46,3 |
| Kocatepe Mah. | 2 | 555 | %86,3 | CHP | %51,5 |
| Konutkent Mah. | 21 | 7.681 | %93,4 | CHP | %66,7 |
| Korkutreis Mah. | 2 | 757 | %83,0 | CHP | %45,6 |
| Koru Mah. | 32 | 11.587 | %94,3 | CHP | %67,8 |
| Kömürcü Mah. | 1 | 95 | %93,7 | AKP | %30,6 |
| Kültür Mah. | 8 | 2.899 | %88,3 | CHP | %56,4 |
| Küçükesat Mah. | 6 | 2.148 | %92,1 | CHP | %65,7 |
| Malazgirt Mah. | 14 | 4.988 | %92,3 | CHP | %44,9 |
| Maltepe Mah. | 20 | 6.944 | %91,3 | CHP | %54,0 |
| Mebusevleri Mah. | 9 | 3.082 | %94,7 | CHP | %60,7 |
| Metin Akkuş Mah. | 7 | 2.325 | %92,4 | CHP | %59,9 |
| Metin Oktay Mah. | 11 | 4.038 | %91,3 | CHP | %49,0 |
| Meşrutiyet Mah. | 1 | 386 | %82,9 | CHP | %51,0 |
| Muhsin Ertuğrul Mah. | 7 | 2.538 | %90,3 | CHP | %60,3 |
| Murat Mah. | 8 | 2.676 | %88,5 | CHP | %51,8 |
| Mustafa Kemal Mah. | 15 | 5.555 | %93,8 | CHP | %51,7 |
| Mutlukent Mah. | 42 | 15.298 | %93,3 | CHP | %64,1 |
| Mürsel Uluç Mah. | 40 | 14.588 | %91,8 | CHP | %53,8 |
| Mimar Sinan Mah. | 7 | 2.619 | %91,0 | CHP | %42,6 |
| Naci Çakır Mah. | 20 | 7.291 | %91,5 | CHP | %54,3 |
| Nasuh Akar Mah. | 8 | 2.964 | %92,3 | CHP | %44,0 |
| Oran Mah. | 24 | 8.858 | %92,3 | CHP | %61,4 |
| Orta İmrahor Mah. | 1 | 224 | %98,2 | AKP | %40,2 |
| Osman Temiz Mah. | 21 | 7.625 | %92,6 | CHP | %57,8 |
| Oğuzlar Mah. | 15 | 5.627 | %89,5 | CHP | %37,5 |
| Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı Mah. | 42 | 15.773 | %94,4 | CHP | %67,8 |
| Remzi Oğuz Arık Mah. | 12 | 4.080 | %91,0 | CHP | %64,7 |
| Sancak Mah. | 23 | 8.481 | %90,9 | CHP | %54,2 |
| Sağlık Mah. | 2 | 439 | %83,6 | CHP | %42,8 |
| Seyranbağları Mah. | 15 | 5.516 | %89,9 | CHP | %48,5 |
| Sokullu Mehmet Paşa Mah. | 18 | 6.801 | %91,0 | CHP | %46,8 |
| Söğütözü Mah. | 8 | 2.779 | %93,8 | CHP | %44,7 |
| Tınaztepe Mah. | 12 | 4.484 | %89,7 | CHP | %58,5 |
| Tohumlar Mah. | 1 | 198 | %92,4 | AKP | %43,6 |
| Topraklık Mah. | 3 | 1.055 | %89,8 | CHP | %38,8 |
| Umut Mah. | 16 | 5.906 | %90,7 | CHP | %52,0 |
| Yakupabdal Mah. | 8 | 2.908 | %91,7 | AKP | %39,4 |
| Yayla Mah. | 1 | 187 | %95,2 | AKP | %41,6 |
| Yaşamkent Mah. | 48 | 17.885 | %94,9 | CHP | %63,6 |
| Yeşilkent Mah. | 2 | 469 | %94,0 | AKP | %41,9 |
| Yıldızevler Mah. | 26 | 9.775 | %91,6 | CHP | %61,7 |
| Yukarı Bahçelievler Mah. | 33 | 12.095 | %91,5 | CHP | %60,2 |
| Yukarı Dikmen Mah. | 18 | 6.748 | %91,9 | CHP | %57,3 |
| Yukarı Öveçler Mah. | 9 | 3.052 | %91,9 | CHP | %48,4 |
| Yücetepe Mah. | 11 | 3.844 | %92,1 | CHP | %53,9 |
| Zafertepe Mah. | 5 | 1.751 | %90,3 | CHP | %37,5 |
| Çamlıtepe Mah. | 14 | 4.746 | %92,5 | CHP | %46,2 |
| Çankaya Mah. | 14 | 5.288 | %91,7 | CHP | %62,8 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 230 | %95,2 | MHP | %56,9 |
| Çayyolu Mah. | 15 | 5.351 | %94,9 | CHP | %61,6 |
| Çukurambar Mah. | 28 | 10.054 | %93,5 | CHP | %47,4 |
| Çiğdem Mah. | 29 | 10.526 | %93,5 | CHP | %61,4 |
| Ön Cebeci Mah. | 10 | 3.702 | %90,2 | CHP | %52,0 |
| Öveçler Mah. | 20 | 7.028 | %91,7 | CHP | %45,7 |
| Ümit Mah. | 31 | 11.506 | %94,2 | CHP | %64,2 |
| Üniversiteler Mah. | 30 | 10.621 | %95,0 | CHP | %61,2 |
| İleri Mah. | 9 | 3.230 | %88,4 | CHP | %37,7 |
| İlkadım Mah. | 28 | 10.529 | %91,2 | CHP | %53,6 |
| İlkbahar Mah. | 31 | 11.738 | %90,9 | CHP | %56,0 |
| İlker Mah. | 7 | 2.441 | %91,0 | CHP | %62,2 |
| İncesu Mah. | 7 | 2.613 | %87,1 | CHP | %43,4 |
| İşçi Blokları Mah. | 40 | 14.676 | %92,3 | CHP | %55,2 |
| Şehit Cengiz Karaca Mah. | 17 | 6.140 | %92,6 | CHP | %46,5 |
| Şehit Cevdet Özdemir Mah. | 18 | 6.833 | %92,0 | CHP | %47,8 |