%33,2
AK PARTİ birinci
9.088 geçerli oy · katılım %93,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ayaş ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,2 ile birinci; 9088 geçerli oy, katılım %93,2.
Kayıtlı seçmen 10.009 · Oy kullanan 9.328 (katılım %93,2) · Geçerli 9.088 · Geçersiz 240
Ayaş Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.018 | %33,2 |
| CHP | 1.692 | %18,6 |
| İYİ | 1.627 | %17,9 |
| MHP | 934 | %10,3 |
| BBP | 853 | %9,4 |
| DEM | 217 | %2,4 |
| YRP | 177 | %2,0 |
| ZAFER | 162 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 93 | %1,0 |
| TİP | 64 | %0,7 |
| MEMLEKET | 61 | %0,7 |
| AP | 46 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 35 | %0,4 |
| ANAP | 24 | %0,3 |
| VATAN | 20 | %0,2 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| AB | 8 | %0,1 |
| MİLLET | 7 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 6 | %0,1 |
| GBP | 6 | %0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 |
| YP | 5 | %0,1 |
| HKP | 5 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| SOL | 4 | %0,0 |
| Ömer Mustafa Özal (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ayaş mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkaya Mah. | 1 | 221 | %95,9 | AKP | %35,6 |
| Bayat Mah. | 1 | 157 | %93,6 | İYİ | %31,4 |
| Bayram Mah. | 1 | 195 | %95,9 | CHP | %29,7 |
| Başayaş Mah. | 1 | 163 | %99,4 | AKP | %39,1 |
| Başbereket Mah. | 1 | 135 | %96,3 | AKP | %53,9 |
| Camiatik Mah. | 1 | 97 | %88,7 | CHP | %36,1 |
| Dervişimam Mah. | 1 | 103 | %97,1 | DEM | %28,7 |
| Emine Tevfika Ayaşlı Mah. | 2 | 734 | %92,9 | AKP | %27,7 |
| Evci Mah. | 1 | 100 | %96,0 | MHP | %40,4 |
| Ferahfaki Mah. | 2 | 671 | %89,7 | AKP | %32,1 |
| Feruz Mah. | 1 | 194 | %97,4 | AKP | %62,6 |
| Gençali Mah. | 2 | 411 | %92,2 | AKP | %34,7 |
| Gökler Mah. | 1 | 231 | %89,2 | AKP | %43,1 |
| Gökçebağ Mah. | 1 | 110 | %100,0 | CHP | %31,5 |
| Hacımemi Mah. | 1 | 305 | %89,5 | CHP | %36,3 |
| Hacırecep Mah. | 2 | 740 | %90,4 | CHP | %27,9 |
| Hacıveli Mah. | 1 | 375 | %90,9 | CHP | %34,2 |
| Ilıca Mah. | 2 | 485 | %98,4 | AKP | %53,6 |
| Oltan Mah. | 3 | 1.032 | %95,4 | BBP | %41,0 |
| Ortabereket Mah. | 1 | 296 | %95,6 | AKP | %33,6 |
| Pınaryaka Mah. | 1 | 205 | %94,2 | AKP | %47,6 |
| Sinanlı Cuma Mah. | 1 | 304 | %90,5 | AKP | %35,6 |
| Sinanlı Hocasinan Mah. | 2 | 461 | %91,3 | AKP | %38,4 |
| Sinanlı Mahkeme Mah. | 1 | 203 | %91,1 | AKP | %33,0 |
| Tekke Mah. | 1 | 278 | %97,5 | AKP | %38,2 |
| Ulupınar Mah. | 1 | 64 | %98,4 | CHP | %27,4 |
| Uğurçayırı Mah. | 1 | 74 | %90,5 | AKP | %27,7 |
| Yağmurdede Mah. | 1 | 209 | %90,9 | AKP | %32,8 |
| Çanıllı Uluyol Mah. | 2 | 408 | %96,6 | AKP | %30,6 |
| Çanıllı Çiğdemci Mah. | 1 | 300 | %92,7 | İYİ | %46,9 |
| Ömeroğlu Mah. | 1 | 289 | %89,6 | CHP | %26,8 |
| İlhanköy Mah. | 1 | 236 | %92,8 | AKP | %59,3 |
| Şeyhmuhittin Mah. | 1 | 223 | %88,8 | CHP | %24,2 |