%34,8
AK PARTİ birinci
21.778 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taşova ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %34,8 ile birinci; 21.778 geçerli oy, katılım %90,0.
Kayıtlı seçmen 25.221 · Oy kullanan 22.693 (katılım %90,0) · Geçerli 21.778 · Geçersiz 915
Taşova Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.579 | %34,8 |
| MHP | 6.339 | %29,1 |
| CHP | 5.192 | %23,8 |
| İYİ | 1.234 | %5,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 278 | %1,3 |
| YRP | 231 | %1,1 |
| ZAFER | 186 | %0,9 |
| BBP | 132 | %0,6 |
| MEMLEKET | 95 | %0,4 |
| AP | 89 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 72 | %0,3 |
| DEM | 55 | %0,3 |
| HAK-PAR | 51 | %0,2 |
| ANAP | 43 | %0,2 |
| TİP | 39 | %0,2 |
| HKP | 26 | %0,1 |
| MİLLET | 23 | %0,1 |
| GBP | 23 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 21 | %0,1 |
| SOL | 19 | %0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 |
| VATAN | 17 | %0,1 |
| TKH | 8 | %0,0 |
| YP | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Taşova mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Alpaslan Köyü | 3 | 982 | %89,6 | CHP | %42,7 |
| Altınlı Köyü | 1 | 69 | %95,7 | AKP | %73,4 |
| Alçakbel Köyü | 1 | 178 | %88,8 | AKP | %47,7 |
| Andıran Köyü | 1 | 226 | %89,4 | CHP | %39,2 |
| Ardıçönü Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %71,9 |
| Arpaderesi Köyü | 1 | 199 | %90,0 | AKP | %38,7 |
| Ballıca Köyü | 2 | 402 | %87,8 | AKP | %34,4 |
| Belevi Köyü | 2 | 584 | %92,6 | CHP | %34,8 |
| Boraboy Köyü | 2 | 674 | %90,2 | CHP | %35,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 1.056 | %90,3 | CHP | %31,0 |
| Dereköy | 1 | 156 | %90,4 | MHP | %47,5 |
| Dereli Köyü | 2 | 445 | %91,5 | AKP | %37,7 |
| Destek Köyü | 2 | 543 | %86,6 | AKP | %45,9 |
| Devre Köyü | 1 | 178 | %92,7 | AKP | %52,5 |
| Doğu Mah. | 3 | 1.062 | %90,5 | AKP | %35,9 |
| Durucasu Köyü | 1 | 166 | %94,6 | AKP | %42,8 |
| Dutluk Köyü | 1 | 101 | %100,0 | MHP | %44,6 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 274 | %87,6 | AKP | %40,1 |
| Elmakırı Köyü | 1 | 184 | %91,3 | AKP | %42,8 |
| Esençay Köyü | 2 | 701 | %87,2 | CHP | %58,6 |
| Gemibükü Köyü | 1 | 187 | %92,5 | MHP | %48,2 |
| Geydoğan Köyü | 1 | 334 | %89,8 | AKP | %38,9 |
| Gökpınar Köyü | 1 | 42 | %97,6 | AKP | %56,8 |
| Güngörmüş Köyü | 1 | 107 | %89,7 | AKP | %60,0 |
| Gürsu Köyü | 1 | 290 | %90,7 | AKP | %41,3 |
| Güvendik Köyü | 1 | 113 | %97,4 | MHP | %50,9 |
| Hacıbey Köyü | 1 | 235 | %93,2 | MHP | %35,5 |
| Hüsnüoğlu Köyü | 1 | 100 | %96,0 | AKP | %64,2 |
| Ilıcaköy | 1 | 139 | %93,5 | MHP | %46,9 |
| Ilıpınar Köyü | 1 | 37 | %91,9 | AKP | %60,6 |
| Karabük Köyü | 1 | 194 | %93,3 | AKP | %39,9 |
| Karamuk Köyü | 1 | 107 | %87,9 | AKP | %76,3 |
| Karlık Köyü | 1 | 126 | %81,0 | AKP | %45,3 |
| Karsavul Köyü | 1 | 136 | %86,8 | AKP | %55,8 |
| Kavaloluğu Köyü | 1 | 238 | %78,2 | AKP | %50,0 |
| Kırkharman Köyü | 1 | 182 | %90,1 | AKP | %45,7 |
| Kızgüldüren Köyü | 1 | 199 | %83,4 | MHP | %47,7 |
| Korubaşı Köyü | 1 | 113 | %94,7 | AKP | %46,7 |
| Kozluca Köyü | 1 | 165 | %84,2 | AKP | %37,4 |
| Kumluca Köyü | 1 | 179 | %91,1 | AKP | %40,3 |
| Mercimekköy | 1 | 385 | %92,2 | MHP | %48,1 |
| Mülkbükü Köyü | 1 | 270 | %87,4 | MHP | %41,6 |
| Sanayii Mah. | 3 | 768 | %90,8 | MHP | %31,3 |
| Sepetli Köyü | 2 | 451 | %92,5 | AKP | %59,5 |
| Sofualan Köyü | 1 | 149 | %85,2 | AKP | %47,8 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 116 | %87,1 | AKP | %47,0 |
| Tekke Köyü | 2 | 514 | %90,5 | AKP | %42,7 |
| Tekpınar Köyü | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %72,6 |
| Tepe Mah. | 5 | 1.522 | %92,3 | MHP | %33,4 |
| Türkmendamı Köyü | 1 | 118 | %86,4 | AKP | %48,4 |
| Uluköy | 3 | 837 | %91,4 | MHP | %62,5 |
| Yayladibi Köyü | 1 | 154 | %89,6 | AKP | %54,3 |
| Yaylasaray Köyü | 2 | 517 | %89,6 | AKP | %46,9 |
| Yemişen Mah. | 5 | 1.543 | %89,2 | CHP | %35,3 |
| Yeni Mah. | 3 | 854 | %91,0 | MHP | %35,3 |
| Yenidere Köyü | 1 | 116 | %94,0 | AKP | %62,3 |
| Yerkozlu Köyü | 2 | 589 | %89,6 | AKP | %40,9 |
| Yeşilırmak Mah. | 5 | 1.693 | %86,4 | CHP | %33,2 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 91 | %86,8 | AKP | %38,5 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 220 | %86,8 | AKP | %54,6 |
| Yolaçan Köyü | 1 | 108 | %94,4 | AKP | %33,7 |
| Yukarıbaraklı Köyü | 2 | 417 | %95,0 | AKP | %64,9 |
| Çakırsu Köyü | 1 | 272 | %88,2 | AKP | %49,3 |
| Çalkaya Köyü | 1 | 31 | %83,9 | AKP | %54,6 |
| Çambükü Köyü | 1 | 123 | %93,5 | CHP | %47,8 |
| Çaydibi Köyü | 2 | 686 | %92,1 | CHP | %49,0 |
| Çılkıdır Köyü | 1 | 107 | %94,4 | MHP | %32,7 |
| Özbaraklı Köyü | 2 | 416 | %94,7 | AKP | %44,9 |
| Şahinler Köyü | 2 | 439 | %86,3 | MHP | %44,2 |
| Şeyhli Köyü | 1 | 202 | %80,2 | AKP | %48,3 |