Gümüşhacıköy · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGümüşhacıköy ilçesi
%47,4
CHP birinci
16.602 geçerli oy · katılım %93,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gümüşhacıköy ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %47,4 ile birinci; 16.602 geçerli oy, katılım %93,2.
Gümüşhacıköy
Kayıtlı seçmen 18.246 · Oy kullanan 16.999 (katılım %93,2) · Geçerli 16.602 · Geçersiz 397
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 7.864 | %47,4 |
| AKP | 4.369 | %26,3 |
| MHP | 2.557 | %15,4 |
| İYİ | 866 | %5,2 |
| YRP | 220 | %1,3 |
| ZAFER | 121 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 116 | %0,7 |
| TİP | 96 | %0,6 |
| DEM | 83 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 53 | %0,3 |
| BBP | 50 | %0,3 |
| AP | 48 | %0,3 |
| MEMLEKET | 38 | %0,2 |
| ANAP | 21 | %0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 |
| GBP | 17 | %0,1 |
| HKP | 12 | %0,1 |
| SOL | 10 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 8 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| MİLLET | 2 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adatepe Mah. | 2 | 652 | %98,2 | CHP | %76,6 |
| Akpınar Köyü | 1 | 39 | %107,7 | CHP | %92,9 |
| Alören Köyü | 1 | 76 | %96,1 | AKP | %52,9 |
| Artıkabat Mah. | 12 | 4.218 | %90,5 | CHP | %45,2 |
| Ağcadede Mah. | 1 | 72 | %106,9 | CHP | %38,6 |
| Aşağıovacık Köyü | 1 | 119 | %99,2 | CHP | %39,5 |
| Bacakoğlu Köyü | 1 | 139 | %95,7 | AKP | %50,4 |
| Bademli Köyü | 1 | 190 | %93,2 | CHP | %39,5 |
| Balıklı Köyü | 1 | 55 | %101,8 | CHP | %91,1 |
| Beden Köyü | 1 | 134 | %94,8 | CHP | %94,5 |
| Camikebir Mah. | 1 | 307 | %90,9 | MHP | %36,8 |
| Cumara Mah. | 5 | 1.519 | %90,1 | AKP | %40,4 |
| Derbentobruğu Köyü | 1 | 197 | %90,4 | AKP | %54,3 |
| Doluca Köyü | 1 | 170 | %94,1 | CHP | %64,2 |
| Dumanlı Köyü | 1 | 137 | %90,5 | AKP | %65,8 |
| Eslemez Köyü | 1 | 137 | %97,1 | CHP | %86,4 |
| Güllüce Köyü | 1 | 35 | %108,6 | CHP | %84,2 |
| Güplüce Köyü | 1 | 189 | %96,3 | CHP | %94,0 |
| Güvemözü Köyü | 1 | 31 | %109,7 | CHP | %88,2 |
| Hacıyahya Mah. | 7 | 2.523 | %93,6 | CHP | %70,2 |
| Irgat Mah. | 1 | 227 | %93,0 | AKP | %46,1 |
| Karaali Köyü | 1 | 24 | %104,2 | MHP | %44,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 251 | %96,4 | AKP | %58,3 |
| Karakaya Köyü | 1 | 58 | %91,4 | CHP | %77,4 |
| Kağnıcı Köyü | 1 | 308 | %94,5 | AKP | %46,9 |
| Keçiköy | 1 | 321 | %97,8 | CHP | %93,3 |
| Kılıçaslan Köyü | 1 | 41 | %102,4 | CHP | %88,1 |
| Kırca Köyü | 1 | 207 | %98,1 | CHP | %92,3 |
| Kızık Köyü | 1 | 61 | %101,6 | AKP | %37,9 |
| Kızılca Köyü | 1 | 148 | %93,2 | AKP | %64,9 |
| Koltuk Köyü | 1 | 86 | %98,8 | MHP | %65,9 |
| Konuktepe Köyü | 1 | 73 | %98,6 | CHP | %86,1 |
| Korkut Köyü | 1 | 278 | %95,7 | CHP | %85,6 |
| Kutluca Köyü | 1 | 147 | %96,6 | AKP | %44,6 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 200 | %96,0 | CHP | %88,9 |
| Köseler Köyü | 1 | 272 | %97,4 | CHP | %90,8 |
| Kiziroğlu Köyü | 1 | 154 | %95,5 | CHP | %86,0 |
| Ovabaşı Köyü | 1 | 252 | %91,3 | AKP | %67,9 |
| Pusacak Köyü | 1 | 184 | %94,0 | AKP | %60,4 |
| Sallar Köyü | 1 | 147 | %99,3 | CHP | %89,6 |
| Saray Mah. | 3 | 1.028 | %88,8 | CHP | %33,2 |
| Saraycık Köyü | 1 | 179 | %88,3 | AKP | %36,2 |
| Sarayözü Köyü | 1 | 145 | %97,2 | CHP | %88,5 |
| Sekü Köyü | 1 | 94 | %98,9 | AKP | %52,9 |
| Tekke Mah. | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %32,5 |
| Yazıyeri Köyü | 1 | 126 | %98,4 | AKP | %47,5 |
| Yenicami Mah. | 1 | 41 | %95,1 | CHP | %50,0 |
| Yeniköy | 1 | 117 | %94,0 | MHP | %45,7 |
| Çalköy | 1 | 218 | %92,2 | AKP | %61,6 |
| Çavuşköy | 1 | 61 | %100,0 | CHP | %83,6 |
| Çay Mah. | 3 | 821 | %91,1 | AKP | %36,9 |
| Çetmi Köyü | 2 | 424 | %96,7 | CHP | %92,4 |
| Çiftçioğlu Köyü | 1 | 84 | %97,6 | CHP | %81,7 |
| Çitli Köyü | 1 | 154 | %91,6 | AKP | %67,4 |
| İmirler Köyü | 1 | 180 | %98,3 | CHP | %77,5 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 102 | %95,1 | AKP | %47,2 |