Eskil · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEskil ilçesi
%44,0
MHP birinci
17.114 geçerli oy · katılım %91,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eskil ilçesinde Milletvekili oylamasında MHP %44,0 ile birinci; 17.114 geçerli oy, katılım %91,7.
Eskil
Kayıtlı seçmen 19.056 · Oy kullanan 17.476 (katılım %91,7) · Geçerli 17.114 · Geçersiz 362
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| MHP | 7.522 | %44,0 |
| AKP | 5.608 | %32,8 |
| İYİ | 2.984 | %17,4 |
| YRP | 197 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 189 | %1,1 |
| BBP | 184 | %1,1 |
| ZAFER | 157 | %0,9 |
| MEMLEKET | 69 | %0,4 |
| DEM | 35 | %0,2 |
| AB | 24 | %0,1 |
| TİP | 18 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 17 | %0,1 |
| Yılmaz İlhan (bağımsız) | 17 | %0,1 |
| MİLLET | 16 | %0,1 |
| SOL | 13 | %0,1 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
| HKP | 12 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 12 | %0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| YP | 4 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aydınlık Mah. | 1 | 286 | %83,9 | MHP | %51,7 |
| Bayramdüğün Köyü | 1 | 256 | %97,3 | İYİ | %57,4 |
| Başaran Köyü | 2 | 466 | %93,1 | AKP | %48,6 |
| Büğet Köyü | 2 | 484 | %89,5 | MHP | %39,4 |
| Celil Köyü | 1 | 286 | %95,8 | AKP | %56,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.437 | %90,5 | MHP | %52,8 |
| Eşmekaya-Camikebir Mah. | 1 | 299 | %93,7 | MHP | %36,3 |
| Eşmekaya-Kayacık Mah. | 3 | 839 | %95,6 | AKP | %32,2 |
| Eşmekaya-Yeni Mah. | 1 | 344 | %95,1 | MHP | %47,8 |
| Eşmekaya-Yeşilyurt Mah. | 2 | 382 | %95,3 | MHP | %42,3 |
| Fatih Mah. | 5 | 1.181 | %93,7 | MHP | %53,4 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 591 | %94,9 | MHP | %43,9 |
| Filikçi Köyü | 1 | 380 | %96,3 | AKP | %44,0 |
| Gümüşdüğün Köyü | 1 | 172 | %97,1 | AKP | %61,4 |
| Güneşli Köyü | 3 | 1.051 | %91,0 | AKP | %59,3 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 770 | %92,0 | MHP | %44,6 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 432 | %94,4 | MHP | %50,5 |
| Katrancı Köyü | 1 | 320 | %88,8 | MHP | %52,0 |
| Kökez Köyü | 1 | 364 | %94,8 | AKP | %42,4 |
| Merkez Mah. | 16 | 4.688 | %87,7 | MHP | %50,0 |
| Mimar Sinan Mah. | 4 | 667 | %95,1 | MHP | %52,1 |
| Sağsak Köyü | 1 | 291 | %93,5 | MHP | %53,4 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 1 | 362 | %95,3 | AKP | %47,2 |
| Yıldırım Mah. | 3 | 453 | %89,9 | MHP | %47,6 |
| Zafer Mah. | 3 | 677 | %93,5 | MHP | %43,9 |
| Çukuryurt Köyü | 2 | 431 | %92,6 | AKP | %44,5 |
| Çulfa Mah. | 2 | 615 | %90,9 | AKP | %40,2 |
| İstiklal Mah. | 2 | 532 | %96,1 | MHP | %51,0 |