%43,9
AK PARTİ birinci
183.213 geçerli oy · katılım %87,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Aksaray Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %43,9 ile birinci; 183.213 geçerli oy, katılım %87,4.
Kayıtlı seçmen 214.944 · Oy kullanan 187.873 (katılım %87,4) · Geçerli 183.213 · Geçersiz 4.660
Aksaray Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 80.473 | %43,9 |
| İYİ | 48.016 | %26,2 |
| MHP | 34.126 | %18,6 |
| YRP | 4.899 | %2,7 |
| BBP | 3.871 | %2,1 |
| Yılmaz İlhan (bağımsız) | 2.847 | %1,6 |
| ZAFER | 2.609 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.486 | %0,8 |
| MEMLEKET | 1.383 | %0,8 |
| DEM | 1.276 | %0,7 |
| TİP | 497 | %0,3 |
| MİLLET | 278 | %0,2 |
| AB | 239 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 217 | %0,1 |
| SOL | 195 | %0,1 |
| VATAN | 180 | %0,1 |
| HAK-PAR | 137 | %0,1 |
| HKP | 115 | %0,1 |
| TKP | 111 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 103 | %0,1 |
| YP | 85 | %0,1 |
| TKH | 35 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 24 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Aksaray Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıpınar Köyü | 2 | 622 | %90,7 | AKP | %40,8 |
| Akhisar Köyü | 2 | 643 | %84,8 | AKP | %55,8 |
| Akçakent Köyü | 3 | 461 | %76,4 | AKP | %39,6 |
| Akin Köyü | 1 | 388 | %72,9 | AKP | %43,3 |
| Alayhanı Köyü | 1 | 380 | %79,7 | AKP | %43,6 |
| Altınkaya Köyü | 4 | 901 | %77,7 | AKP | %55,9 |
| Aratol Bahçeli Mah. | 7 | 2.062 | %68,0 | AKP | %49,5 |
| Aratol İstiklal Mah. | 3 | 1.134 | %79,1 | AKP | %41,1 |
| Armutlu Köyü | 2 | 788 | %88,1 | AKP | %44,5 |
| Ataköy | 1 | 146 | %92,5 | AKP | %54,3 |
| Ağzıkarahan Köyü | 1 | 154 | %92,9 | AKP | %41,4 |
| Babakonağı Köyü | 1 | 188 | %62,8 | AKP | %51,8 |
| Bahçeli Mah. | 7 | 2.329 | %88,8 | AKP | %46,0 |
| Bahçesaray Mah. | 4 | 1.185 | %86,8 | AKP | %56,1 |
| Bayındır Köyü | 1 | 27 | %85,2 | AKP | %40,9 |
| Baymış Köyü | 1 | 232 | %89,7 | AKP | %41,6 |
| Bayrambaba Mah. | 1 | 284 | %83,8 | AKP | %27,6 |
| Bağlı Köyü | 2 | 414 | %97,3 | AKP | %47,1 |
| Bağlıkaya-Boğaziçi Mah. | 2 | 580 | %95,2 | AKP | %56,0 |
| Bağlıkaya-Kurtuluş Mah. | 2 | 568 | %91,4 | AKP | %50,3 |
| Bağlıkaya-Yenimahalle Mah. | 1 | 351 | %91,7 | AKP | %53,8 |
| Bağlıkaya-Çimeli Mah. | 2 | 421 | %94,5 | AKP | %65,2 |
| Bebek Köyü | 1 | 275 | %81,8 | AKP | %44,8 |
| Bedir Muhtar Mah. | 1 | 260 | %90,4 | AKP | %49,1 |
| Borucu Köyü | 1 | 220 | %80,0 | AKP | %85,1 |
| Bostanlık Köyü | 1 | 27 | %122,2 | AKP | %39,4 |
| Boyalı Köyü | 1 | 143 | %101,4 | AKP | %54,6 |
| Bozcatepe Köyü | 1 | 142 | %88,0 | AKP | %78,2 |
| Büyük Bölcek Mah. | 26 | 9.743 | %88,1 | AKP | %37,5 |
| Büyükgüve Köyü | 1 | 38 | %110,5 | AKP | %59,5 |
| Ceran Köyü | 1 | 87 | %81,6 | AKP | %20,3 |
| Cerit Köyü | 1 | 131 | %90,1 | MHP | %51,8 |
| Coğlaki Mah. | 14 | 5.287 | %88,8 | AKP | %36,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 26 | 9.843 | %89,9 | AKP | %44,4 |
| Darıhüyük Köyü | 1 | 180 | %90,6 | AKP | %32,7 |
| Dere Mah. | 1 | 364 | %87,9 | AKP | %38,5 |
| Doğantarla Köyü | 3 | 1.116 | %90,1 | AKP | %50,9 |
| Dikmen Köyü | 2 | 401 | %76,8 | MHP | %46,2 |
| Ekecikgödeler Köyü | 1 | 146 | %88,4 | AKP | %82,5 |
| Ekeciktol Köyü | 1 | 50 | %92,0 | AKP | %84,8 |
| Ekecikyeniköy | 1 | 195 | %78,5 | AKP | %85,0 |
| Elmacık Köyü | 2 | 474 | %80,8 | AKP | %63,9 |
| Ereğlikapı Mah. | 35 | 12.993 | %88,2 | AKP | %40,0 |
| Fatmauşağı Köyü | 1 | 60 | %81,7 | AKP | %71,7 |
| Fatih Mah. | 30 | 10.712 | %87,7 | AKP | %44,0 |
| Gençosman Köyü | 2 | 627 | %93,5 | AKP | %41,2 |
| Göksügüzel Köyü | 1 | 176 | %81,8 | YRP | %55,6 |
| Gökçe Köyü | 1 | 367 | %88,3 | AKP | %55,3 |
| Gözlükuyu Köyü | 3 | 810 | %93,5 | AKP | %54,7 |
| Gücünkaya Köyü | 3 | 815 | %96,0 | AKP | %63,5 |
| Gültepe Köyü | 1 | 143 | %72,7 | AKP | %65,1 |
| Hacıhasanlı Mah. | 4 | 1.229 | %86,7 | AKP | %39,3 |
| Hacılar Harmanı Mah. | 11 | 3.808 | %84,7 | AKP | %42,0 |
| Hamidiye Mah. | 2 | 736 | %78,8 | AKP | %44,2 |
| Hanobası Köyü | 2 | 456 | %88,4 | AKP | %48,6 |
| Hasas Mah. | 19 | 7.073 | %84,1 | AKP | %47,0 |
| Hatipoğlutolu Köyü | 1 | 369 | %90,8 | AKP | %67,3 |
| Helvadere-Aydınlar Mah. | 3 | 766 | %79,1 | AKP | %46,4 |
| Helvadere-Cumhuriyet Mah. | 1 | 335 | %78,8 | AKP | %50,0 |
| Helvadere-Kirazlı Mah. | 2 | 473 | %81,0 | AKP | %41,4 |
| Helvadere-Zafer Mah. | 1 | 215 | %73,0 | MHP | %35,5 |
| Hırkatolu Köyü | 3 | 843 | %91,7 | AKP | %60,1 |
| Hürriyet Mah. | 7 | 2.515 | %88,2 | AKP | %51,8 |
| Kalanlar Mah. | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %50,0 |
| Kalebalta Köyü | 2 | 497 | %76,7 | AKP | %81,4 |
| Karacaören Köyü | 3 | 987 | %83,2 | MHP | %47,7 |
| Karakova Köyü | 1 | 39 | %76,9 | AKP | %43,3 |
| Karakuyu Köyü | 1 | 89 | %88,8 | AKP | %42,1 |
| Karataş Köyü | 2 | 609 | %90,6 | AKP | %56,5 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 30 | %106,7 | AKP | %84,4 |
| Karaören Köyü | 3 | 1.110 | %81,7 | AKP | %49,0 |
| Karkın Köyü | 3 | 937 | %83,4 | AKP | %62,4 |
| Kazıcık Köyü | 1 | 258 | %90,7 | AKP | %60,8 |
| Kılıçaslan Mah. | 11 | 3.759 | %84,3 | AKP | %44,5 |
| Kırımlı Mah. | 2 | 494 | %92,9 | AKP | %54,1 |
| Koyak Köyü | 1 | 61 | %80,3 | AKP | %69,4 |
| Koçpınar Köyü | 1 | 282 | %73,4 | AKP | %45,0 |
| Kurtuluş Mah. | 9 | 3.301 | %86,0 | AKP | %48,2 |
| Kutlu Köyü | 4 | 1.251 | %93,7 | AKP | %48,5 |
| Küçük Bölcek Mah. | 29 | 10.438 | %86,4 | AKP | %40,2 |
| Küçükgüve Köyü | 1 | 55 | %87,3 | AKP | %50,0 |
| Küçükpörnekler Köyü | 1 | 102 | %86,3 | AKP | %78,4 |
| Laleli Mah. | 7 | 2.422 | %89,5 | AKP | %44,2 |
| Macarlı Köyü | 1 | 12 | %108,3 | AKP | %58,3 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 11 | 3.967 | %89,5 | AKP | %45,0 |
| Meydan Mah. | 12 | 4.281 | %87,0 | İYİ | %39,7 |
| Muhsin Çelebi Mah. | 1 | 245 | %82,0 | İYİ | %38,3 |
| Minarecik Mah. | 1 | 38 | %79,0 | AKP | %32,1 |
| Nakkaş Mah. | 15 | 5.343 | %87,1 | AKP | %39,3 |
| Nurgöz Köyü | 1 | 353 | %89,8 | AKP | %47,5 |
| Pamucak Mah. | 5 | 1.778 | %85,8 | İYİ | %38,4 |
| Paşacık Mah. | 32 | 11.915 | %89,2 | AKP | %41,8 |
| Pınar Mah. | 7 | 2.541 | %87,7 | AKP | %50,1 |
| Pörnekler Köyü | 1 | 293 | %74,4 | AKP | %80,8 |
| Salmanlı Köyü | 1 | 99 | %74,8 | AKP | %73,6 |
| Sanayi Mah. | 4 | 1.158 | %85,5 | AKP | %49,8 |
| Sapmaz Köyü | 2 | 410 | %93,4 | AKP | %48,4 |
| Sarayhan Köyü | 1 | 203 | %87,2 | AKP | %34,0 |
| Sarıağıl Köyü | 1 | 194 | %83,0 | AKP | %69,7 |
| Sağlık-Divanoğlu Mah. | 1 | 352 | %89,5 | AKP | %59,4 |
| Sağlık-Fatih Mah. | 3 | 955 | %90,5 | AKP | %49,5 |
| Sağlık-Yenimahalle Mah. | 2 | 413 | %89,6 | AKP | %49,7 |
| Seleciköse Köyü | 2 | 423 | %93,6 | AKP | %70,3 |
| Selçuklu Mah. | 5 | 1.836 | %90,0 | AKP | %46,8 |
| Sevinçli Köyü | 3 | 1.076 | %93,3 | AKP | %40,2 |
| Sofular Mah. | 1 | 378 | %82,5 | AKP | %41,1 |
| Somuncu Baba Mah. | 2 | 421 | %85,8 | AKP | %54,3 |
| Susadı Köyü | 1 | 70 | %91,4 | AKP | %73,4 |
| Tacin Mah. | 9 | 3.230 | %84,7 | AKP | %41,4 |
| Taptuk Emre Köyü | 1 | 140 | %85,0 | AKP | %75,4 |
| Tatlıca Köyü | 1 | 350 | %87,1 | AKP | %44,3 |
| Taşpazar Mah. | 28 | 10.120 | %88,0 | İYİ | %40,3 |
| Taşpınar-Erenler Mah. | 3 | 835 | %91,9 | İYİ | %51,1 |
| Taşpınar-Yavuz Selim Mah. | 2 | 435 | %87,4 | İYİ | %42,7 |
| Taşpınar-Yeni Cami Mah. | 2 | 720 | %87,2 | İYİ | %44,0 |
| Topakkaya-Fatih Mah. | 2 | 398 | %90,7 | AKP | %50,1 |
| Topakkaya-Gülhane Mah. | 2 | 475 | %92,2 | AKP | %46,7 |
| Topakkaya-Medeni Mah. | 2 | 518 | %92,1 | AKP | %41,9 |
| Topakkaya-Yeşilçam Mah. | 2 | 448 | %91,1 | AKP | %42,4 |
| Ulukışla Köyü | 1 | 376 | %90,2 | AKP | %42,2 |
| Ulukışlatolu Köyü | 1 | 104 | %89,4 | AKP | %60,0 |
| Yalman Köyü | 1 | 209 | %93,8 | AKP | %53,1 |
| Yalnızceviz Köyü | 1 | 232 | %91,0 | AKP | %64,6 |
| Yanyurt Köyü | 1 | 225 | %74,2 | AKP | %91,4 |
| Yapılcan Köyü | 1 | 328 | %91,2 | AKP | %57,1 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 15 | 5.688 | %88,6 | AKP | %51,2 |
| Yağan Köyü | 1 | 198 | %90,4 | AKP | %80,8 |
| Yenikent-Gazi Mah. | 4 | 1.082 | %94,9 | AKP | %60,0 |
| Yenikent-Zafer Mah. | 5 | 1.542 | %94,7 | AKP | %59,7 |
| Yenikent-İstiklal Mah. | 3 | 798 | %96,1 | AKP | %50,3 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 428 | %90,4 | AKP | %58,6 |
| Yenipınar Köyü | 2 | 537 | %83,6 | AKP | %59,2 |
| Yeşilova-Alasakallı Mah. | 3 | 1.055 | %89,9 | İYİ | %45,4 |
| Yeşilova-Köseli Mah. | 3 | 937 | %89,1 | İYİ | %39,9 |
| Yeşilova-Parabaşlı Mah. | 3 | 866 | %90,7 | İYİ | %39,3 |
| Yeşiltepe-Fatih Mah. | 1 | 367 | %92,6 | İYİ | %36,8 |
| Yeşiltepe-Hürriyet Mah. | 2 | 489 | %90,4 | AKP | %39,4 |
| Yeşiltepe-Zafer Mah. | 2 | 425 | %93,2 | AKP | %38,3 |
| Yeşiltepe-Çalışkan Mah. | 2 | 441 | %93,9 | AKP | %37,4 |
| Yunus Emre Mah. | 11 | 4.114 | %90,3 | AKP | %39,6 |
| Yuva Köyü | 3 | 965 | %69,2 | AKP | %60,9 |
| Zafer Mah. | 4 | 1.357 | %86,0 | AKP | %45,4 |
| Zincirli Mah. | 1 | 128 | %78,9 | AKP | %36,5 |
| Çankıllı Köyü | 1 | 237 | %86,5 | AKP | %57,1 |
| Çavdarlılar Köyü | 1 | 333 | %80,2 | AKP | %82,5 |
| Çağlayan Köyü | 1 | 398 | %85,9 | İYİ | %96,1 |
| Çekiçler Köyü | 1 | 335 | %90,2 | AKP | %85,3 |
| Çeltek Köyü | 1 | 110 | %98,2 | MHP | %43,0 |
| Çerdiğin Mah. | 8 | 2.894 | %86,6 | AKP | %37,5 |
| Çolaknabi Köyü | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %61,4 |
| Çiftlik Mah. | 6 | 1.967 | %85,5 | AKP | %54,4 |
| Çimeliyeniköy | 2 | 441 | %91,6 | AKP | %40,5 |
| İncesu Köyü | 4 | 1.232 | %89,6 | AKP | %41,6 |
| İsmailağatolu Köyü | 1 | 301 | %83,4 | AKP | %69,0 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.444 | %91,0 | AKP | %43,2 |
| Şamlı Mah. | 4 | 1.503 | %82,8 | AKP | %43,0 |
| Şeyhhamit Mah. | 10 | 3.554 | %87,9 | AKP | %40,5 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 53 | %86,8 | AKP | %66,7 |
| Şifahane Mah. | 14 | 5.030 | %86,3 | AKP | %42,8 |