%51,7
YEŞİL SOL PARTİ birinci
12.007 geçerli oy · katılım %73,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tutak ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %51,7 ile birinci; 12.007 geçerli oy, katılım %73,8.
Kayıtlı seçmen 16.931 · Oy kullanan 12.500 (katılım %73,8) · Geçerli 12.007 · Geçersiz 493
Tutak Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 6.210 | %51,7 |
| AKP | 2.791 | %23,2 |
| MHP | 1.164 | %9,7 |
| CHP | 1.052 | %8,8 |
| İYİ | 233 | %1,9 |
| YRP | 154 | %1,3 |
| MEMLEKET | 127 | %1,1 |
| SOL | 61 | %0,5 |
| BBP | 47 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 47 | %0,4 |
| AP | 34 | %0,3 |
| YP | 15 | %0,1 |
| HKP | 15 | %0,1 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 10 | %0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Özgül Harmancı (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tutak mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adakent Köyü | 1 | 90 | %94,4 | DEM | %78,1 |
| Ahmetabat Köyü | 1 | 15 | %93,3 | AKP | %85,7 |
| Akyele Köyü | 1 | 272 | %80,9 | AKP | %43,9 |
| Alacahan Köyü | 1 | 21 | %90,5 | CHP | %63,2 |
| Atabindi Köyü | 1 | 182 | %76,4 | DEM | %58,8 |
| Ataköy | 1 | 174 | %73,6 | AKP | %54,7 |
| Azizler Köyü | 1 | 17 | %88,2 | AKP | %86,7 |
| Aşağıkarahalit Köyü | 1 | 157 | %73,3 | DEM | %86,4 |
| Aşağıkargalık Köyü | 1 | 173 | %82,1 | DEM | %85,1 |
| Aşağıköşkköy | 2 | 636 | %64,8 | DEM | %70,6 |
| Aşağıkülecik Köyü | 1 | 195 | %81,5 | AKP | %54,6 |
| Aşağıözdek Köyü | 1 | 35 | %65,7 | DEM | %56,5 |
| Bahçeköy | 1 | 19 | %126,3 | DEM | %50,0 |
| Batmış Köyü | 1 | 160 | %54,4 | DEM | %51,8 |
| Bayındır Köyü | 1 | 185 | %88,1 | AKP | %54,7 |
| Beydamarlı Köyü | 1 | 52 | %84,6 | DEM | %44,2 |
| Bolaşlı Köyü | 1 | 81 | %87,7 | DEM | %77,1 |
| Bozkaş Köyü | 1 | 131 | %79,4 | DEM | %61,8 |
| Bulutpınar Köyü | 1 | 45 | %106,7 | DEM | %83,3 |
| Burnubulak Köyü | 1 | 322 | %72,4 | DEM | %81,1 |
| Bintosun Köyü | 2 | 419 | %75,2 | DEM | %64,4 |
| Bişi Köyü | 1 | 57 | %82,5 | DEM | %55,6 |
| Cami Mah. | 3 | 929 | %76,0 | AKP | %35,5 |
| Daldalık Köyü | 1 | 109 | %74,3 | AKP | %61,7 |
| Damlakaya Köyü | 1 | 135 | %77,0 | DEM | %54,2 |
| Dayıpınarı Köyü | 1 | 130 | %73,1 | DEM | %79,6 |
| Dağlıca Köyü | 1 | 87 | %66,7 | DEM | %63,2 |
| Dereköy | 1 | 34 | %94,1 | AKP | %62,5 |
| Dorukdibi Köyü | 2 | 569 | %71,5 | DEM | %53,5 |
| Doğangün Köyü | 1 | 51 | %39,2 | YRP | %52,6 |
| Dönertaş Köyü | 1 | 280 | %68,9 | CHP | %33,3 |
| Döşkaya Köyü | 1 | 223 | %73,1 | DEM | %86,4 |
| Dibelek Köyü | 1 | 110 | %70,9 | DEM | %75,0 |
| Dikbıyık Köyü | 1 | 265 | %74,0 | DEM | %69,9 |
| Dikme Köyü | 1 | 120 | %85,8 | DEM | %79,6 |
| Ekincek Köyü | 1 | 121 | %86,8 | MHP | %63,1 |
| Erdal Köyü | 1 | 275 | %74,9 | DEM | %75,9 |
| Ergeçidi Köyü | 1 | 18 | %83,3 | DEM | %80,0 |
| Esmer Köyü | 1 | 126 | %80,2 | MHP | %46,0 |
| Geçimli Köyü | 1 | 172 | %72,1 | DEM | %75,4 |
| Gültepe Köyü | 1 | 67 | %88,1 | MHP | %64,4 |
| Güneşgören Köyü | 1 | 244 | %67,2 | DEM | %77,9 |
| Hacıyusuf Köyü | 1 | 284 | %66,6 | DEM | %85,2 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 243 | %75,3 | DEM | %80,4 |
| Karacan Köyü | 1 | 302 | %74,5 | DEM | %79,2 |
| Karahan Köyü | 1 | 126 | %52,4 | DEM | %48,5 |
| Karakuyu Köyü | 1 | 43 | %79,1 | DEM | %70,6 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 574 | %74,7 | DEM | %43,3 |
| Kaşönü Köyü | 1 | 75 | %97,3 | DEM | %51,4 |
| Kesik Köyü | 1 | 38 | %105,3 | AKP | %71,8 |
| Kılıçgediği Köyü | 1 | 81 | %81,5 | AKP | %62,5 |
| Mızrak Köyü | 1 | 66 | %86,4 | DEM | %41,2 |
| Mollahasan Köyü | 1 | 17 | %88,2 | DEM | %66,7 |
| Murat Mah. | 3 | 968 | %76,7 | DEM | %35,7 |
| Ocakbaşı Köyü | 1 | 38 | %81,6 | DEM | %73,3 |
| Ortayamaç Köyü | 1 | 104 | %80,8 | DEM | %46,9 |
| Otluca Köyü | 1 | 122 | %80,3 | DEM | %72,0 |
| Ozanpınar Köyü | 1 | 188 | %70,7 | DEM | %84,8 |
| Oğlaksuyu Köyü | 2 | 543 | %54,9 | DEM | %76,7 |
| Palandöken Köyü | 2 | 228 | %79,0 | DEM | %71,3 |
| Pınar Mah. | 2 | 749 | %74,4 | DEM | %59,1 |
| Sarıgöze Köyü | 1 | 220 | %64,6 | DEM | %55,4 |
| Sorguçlu Köyü | 1 | 241 | %74,7 | DEM | %86,8 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 314 | %74,8 | DEM | %88,7 |
| Suvar Köyü | 1 | 118 | %82,2 | AKP | %60,0 |
| Sincan Köyü | 1 | 152 | %71,7 | DEM | %26,5 |
| Taşbudak Köyü | 1 | 95 | %76,8 | DEM | %61,8 |
| Uzunöz Köyü | 1 | 306 | %79,7 | DEM | %82,3 |
| Yayıklı Köyü | 1 | 106 | %79,3 | AKP | %47,5 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.292 | %73,5 | DEM | %38,0 |
| Yenikent Köyü | 1 | 17 | %94,1 | DEM | %87,5 |
| Yeniköy | 1 | 80 | %70,0 | DEM | %64,7 |
| Yukarıkarahalit Köyü | 1 | 126 | %61,1 | DEM | %64,8 |
| Yukarıkargalık Köyü | 1 | 66 | %93,9 | AKP | %88,7 |
| Yukarıköşk Köyü | 1 | 263 | %63,1 | DEM | %50,0 |
| Yukarıözdek Köyü | 1 | 60 | %51,7 | AKP | %74,2 |
| Çelebaşı Köyü | 1 | 348 | %64,9 | DEM | %61,2 |
| Çırpılı Köyü | 1 | 251 | %78,5 | AKP | %45,1 |
| Çobanoba Köyü | 1 | 92 | %78,3 | MHP | %77,8 |
| Çukurkonak Köyü | 1 | 160 | %80,0 | DEM | %80,3 |
| Öndül Köyü | 1 | 80 | %67,5 | DEM | %43,4 |
| İkigözüm Köyü | 1 | 38 | %105,3 | AKP | %55,3 |
| İpekkuşak Köyü | 1 | 134 | %60,5 | AKP | %48,1 |
| İsaabat Köyü | 1 | 38 | %73,7 | MHP | %71,4 |
| Şekerbulak Köyü | 1 | 42 | %83,3 | DEM | %42,9 |