%63,0
YEŞİL SOL PARTİ birinci
8.368 geçerli oy · katılım %76,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taşlıçay ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %63,0 ile birinci; 8368 geçerli oy, katılım %76,7.
Kayıtlı seçmen 11.465 · Oy kullanan 8.789 (katılım %76,7) · Geçerli 8.368 · Geçersiz 421
Taşlıçay Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 5.274 | %63,0 |
| AKP | 1.601 | %19,1 |
| CHP | 525 | %6,3 |
| MHP | 401 | %4,8 |
| YRP | 153 | %1,8 |
| İYİ | 141 | %1,7 |
| SOL | 62 | %0,7 |
| MEMLEKET | 57 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 38 | %0,5 |
| AP | 24 | %0,3 |
| BBP | 19 | %0,2 |
| YP | 14 | %0,2 |
| HKP | 10 | %0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
| TKP | 7 | %0,1 |
| MİLLET | 6 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 5 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Özgül Harmancı (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Taşlıçay mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mah. | 3 | 768 | %80,9 | DEM | %58,1 |
| Adnan Menderes Mah. | 3 | 1.054 | %78,1 | DEM | %54,2 |
| Alakoçlu Köyü | 1 | 263 | %71,9 | DEM | %63,2 |
| Aras Köyü | 1 | 73 | %76,7 | DEM | %75,5 |
| Aşağıdumanlı Köyü | 2 | 618 | %85,8 | DEM | %90,1 |
| Aşağıdüzmeydan Köyü | 1 | 240 | %85,0 | DEM | %88,1 |
| Aşağıesen Köyü | 1 | 226 | %71,7 | DEM | %64,5 |
| Aşağıtoklu Köyü | 1 | 225 | %83,6 | AKP | %51,7 |
| Balçiçek Köyü | 1 | 89 | %88,8 | DEM | %56,4 |
| Bayıraltı Köyü | 1 | 272 | %80,5 | DEM | %85,2 |
| Bayramyazı Köyü | 1 | 222 | %77,9 | DEM | %55,2 |
| Boyuncak Köyü | 1 | 20 | %110,0 | DEM | %54,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 899 | %77,4 | DEM | %51,2 |
| Düzgören Köyü | 1 | 291 | %67,7 | DEM | %82,7 |
| Dilekyazı Köyü | 1 | 148 | %89,9 | DEM | %62,7 |
| Geçitveren Köyü | 1 | 327 | %78,9 | AKP | %52,0 |
| Gözucu Köyü | 1 | 205 | %74,6 | DEM | %72,5 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 59 | %66,1 | DEM | %46,0 |
| Güneysöğüt Köyü | 1 | 74 | %85,1 | DEM | %50,0 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 1.093 | %78,7 | DEM | %62,8 |
| Karagöz Köyü | 1 | 74 | %62,2 | DEM | %90,7 |
| Kağnılı Köyü | 1 | 86 | %79,1 | DEM | %84,9 |
| Kumlubucak Köyü | 1 | 168 | %75,6 | DEM | %54,4 |
| Kumluca Köyü | 3 | 894 | %70,3 | DEM | %58,9 |
| Samanyolu Köyü | 1 | 52 | %75,0 | DEM | %71,8 |
| Tanrıverdi Köyü | 1 | 89 | %88,8 | DEM | %82,7 |
| Tanyolu Köyü | 1 | 310 | %60,3 | DEM | %83,5 |
| Taşteker Köyü | 1 | 143 | %68,5 | DEM | %72,2 |
| Yanalyol Köyü | 1 | 91 | %82,4 | DEM | %57,4 |
| Yankaya Köyü | 1 | 19 | %121,1 | DEM | %73,9 |
| Yardımcılar Köyü | 2 | 437 | %77,4 | DEM | %79,0 |
| Yassıkaya Köyü | 1 | 135 | %86,7 | DEM | %43,4 |
| Yeltepe Köyü | 1 | 241 | %74,7 | DEM | %82,9 |
| Yukarıdumanlı Köyü | 1 | 121 | %75,2 | DEM | %84,1 |
| Yukarıdüzmeydan Köyü | 2 | 420 | %67,4 | DEM | %68,7 |
| Yukarıesen Köyü | 1 | 138 | %60,9 | DEM | %69,6 |
| Yukarıtaşlıçay Köyü | 1 | 106 | %92,5 | AKP | %35,8 |
| Yukarıtoklu Köyü | 1 | 100 | %79,0 | AKP | %37,3 |
| Çökelge Köyü | 1 | 184 | %67,4 | DEM | %64,4 |
| Çöğürlü Köyü | 1 | 364 | %72,8 | DEM | %74,2 |
| İkiyamaç Köyü | 1 | 127 | %74,8 | DEM | %65,5 |