%52,1
YEŞİL SOL PARTİ birinci
42.570 geçerli oy · katılım %68,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Patnos ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %52,1 ile birinci; 42.570 geçerli oy, katılım %68,7.
Kayıtlı seçmen 65.482 · Oy kullanan 44.997 (katılım %68,7) · Geçerli 42.570 · Geçersiz 2.427
Patnos Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 22.159 | %52,1 |
| CHP | 9.450 | %22,2 |
| AKP | 8.069 | %19,0 |
| YRP | 624 | %1,5 |
| MHP | 619 | %1,5 |
| İYİ | 500 | %1,2 |
| SOL | 198 | %0,5 |
| MEMLEKET | 178 | %0,4 |
| BBP | 154 | %0,4 |
| AP | 92 | %0,2 |
| VATAN | 86 | %0,2 |
| YP | 82 | %0,2 |
| TKP | 72 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 61 | %0,1 |
| TKH | 55 | %0,1 |
| HAK-PAR | 43 | %0,1 |
| HKP | 37 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 34 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 32 | %0,1 |
| MİLLET | 19 | %0,0 |
| Özgül Harmancı (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Patnos mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 14 Nisan Mah. | 5 | 1.762 | %65,0 | DEM | %66,7 |
| Abdulvehap Küfrevi Mah. | 3 | 923 | %62,8 | DEM | %56,0 |
| Ahmed-İ Hani Mah. | 3 | 1.130 | %66,0 | DEM | %51,5 |
| Akdilek Köyü | 2 | 488 | %63,9 | DEM | %70,9 |
| Aktepe Köyü | 1 | 312 | %51,9 | DEM | %36,2 |
| Akyemiş Köyü | 1 | 47 | %80,9 | CHP | %80,6 |
| Akçaören Köyü | 1 | 74 | %66,2 | DEM | %56,3 |
| Alatay Köyü | 2 | 455 | %58,2 | DEM | %47,4 |
| Alpaslan Mah. | 9 | 3.072 | %70,8 | DEM | %44,8 |
| Andaçlı Köyü | 1 | 384 | %63,3 | DEM | %63,8 |
| Armutlu Köyü | 1 | 121 | %77,7 | DEM | %73,3 |
| Atatürk Mah. | 12 | 4.425 | %72,4 | DEM | %31,8 |
| Aşağıgöçmez Köyü | 1 | 111 | %78,4 | DEM | %50,0 |
| Aşağıkamışlı Köyü | 1 | 199 | %71,4 | DEM | %79,7 |
| Badişan Mah. | 3 | 958 | %65,1 | DEM | %58,4 |
| Baltacık Köyü | 1 | 287 | %68,3 | DEM | %69,0 |
| Bağbaşı Köyü | 1 | 188 | %64,4 | AKP | %46,1 |
| Baştarla Köyü | 1 | 100 | %63,0 | DEM | %77,2 |
| Bozoğlak Köyü | 2 | 750 | %56,7 | DEM | %65,9 |
| Budak Köyü | 1 | 288 | %62,5 | DEM | %78,5 |
| Cami Mah. | 3 | 960 | %72,7 | DEM | %37,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.425 | %72,9 | DEM | %45,8 |
| Dağalan Köyü | 1 | 298 | %62,8 | AKP | %58,5 |
| Dedeli-Akbulut Mah. | 1 | 361 | %61,2 | DEM | %66,3 |
| Dedeli-Budak Mah. | 1 | 53 | %83,0 | DEM | %73,2 |
| Dedeli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 36 | %97,2 | DEM | %57,1 |
| Dedeli-Değirmen Mah. | 1 | 206 | %68,5 | DEM | %69,0 |
| Dedeli-Merkez Mah. | 2 | 483 | %65,4 | DEM | %48,8 |
| Dedeli-Yeşilova Mah. | 1 | 150 | %63,3 | AKP | %65,2 |
| Dedeli-Çaybaşı Mah. | 1 | 275 | %57,8 | DEM | %56,7 |
| Dedeli-Üzümlü Mah. | 1 | 99 | %81,8 | DEM | %57,9 |
| Demirören Köyü | 1 | 290 | %69,3 | DEM | %47,4 |
| Derecik Köyü | 1 | 213 | %56,8 | DEM | %46,7 |
| Değirmendüzü Köyü | 5 | 1.603 | %80,6 | DEM | %52,1 |
| Doğansu Köyü | 5 | 1.775 | %73,6 | DEM | %67,4 |
| Düzceli Köyü | 1 | 86 | %82,6 | DEM | %63,4 |
| Dizginkale Köyü | 1 | 37 | %100,0 | DEM | %40,5 |
| Edremit Köyü | 1 | 84 | %82,1 | CHP | %44,9 |
| Ergeçli Köyü | 2 | 691 | %51,5 | AKP | %38,9 |
| Eryılmaz Köyü | 1 | 39 | %79,5 | CHP | %53,3 |
| Esenbel Köyü | 1 | 110 | %79,1 | DEM | %64,7 |
| Eskikonak Köyü | 2 | 637 | %74,1 | DEM | %46,0 |
| Gençali Köyü | 2 | 525 | %63,8 | DEM | %66,9 |
| Gökoğlu Köyü | 2 | 417 | %68,8 | DEM | %64,6 |
| Gökçeali Köyü | 1 | 207 | %69,1 | CHP | %90,7 |
| Gönlüaçık Köyü | 1 | 276 | %69,6 | DEM | %40,8 |
| Güllüce Köyü | 1 | 163 | %67,5 | DEM | %56,1 |
| Günbeli Köyü | 1 | 228 | %64,9 | DEM | %61,8 |
| Gündüz Köyü | 1 | 66 | %62,1 | AKP | %45,0 |
| Güvercinli Köyü | 1 | 113 | %89,4 | DEM | %66,0 |
| Hacılar Köyü | 1 | 169 | %88,8 | DEM | %88,5 |
| Hasandolu Köyü | 1 | 228 | %76,3 | DEM | %54,6 |
| Hisarköy | 1 | 24 | %116,7 | AKP | %35,7 |
| Karatoklu Köyü | 1 | 156 | %80,8 | DEM | %47,2 |
| Karbasan Köyü | 1 | 144 | %66,0 | AKP | %42,7 |
| Kazanbey Köyü | 3 | 1.105 | %68,0 | DEM | %64,2 |
| Kaş Köyü | 1 | 82 | %72,0 | CHP | %51,9 |
| Keçelbaba Köyü | 1 | 33 | %72,7 | DEM | %47,6 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 127 | %80,3 | DEM | %37,5 |
| Kızkapan Köyü | 1 | 231 | %77,1 | DEM | %88,5 |
| Konakbeyi Köyü | 2 | 431 | %70,5 | DEM | %58,6 |
| Koçaklar Köyü | 1 | 373 | %65,7 | DEM | %50,2 |
| Kucak Köyü | 1 | 161 | %71,4 | AKP | %43,4 |
| Kuruyaka Köyü | 1 | 167 | %72,5 | CHP | %53,9 |
| Kuşkaya Köyü | 1 | 312 | %69,2 | DEM | %67,0 |
| Köseler Köyü | 1 | 104 | %79,8 | DEM | %80,5 |
| Kürekli Köyü | 1 | 192 | %86,5 | DEM | %44,9 |
| Meydandağı Köyü | 1 | 150 | %88,7 | DEM | %89,5 |
| Mollaibrahim Köyü | 1 | 314 | %72,3 | DEM | %50,7 |
| Onbaşılar Köyü | 1 | 34 | %64,7 | AKP | %38,9 |
| Ortadamla Köyü | 2 | 547 | %67,5 | DEM | %48,2 |
| Oyacık Köyü | 1 | 286 | %67,5 | DEM | %55,7 |
| Pirömer Köyü | 1 | 330 | %67,6 | CHP | %51,9 |
| Sanayi Mah. | 4 | 1.328 | %69,4 | DEM | %49,0 |
| Sarıdibek Köyü | 1 | 115 | %56,5 | DEM | %53,3 |
| Sarısu Mah. | 3 | 881 | %64,9 | DEM | %60,4 |
| Sağrıca Köyü | 1 | 267 | %65,9 | DEM | %81,8 |
| Selahaddini Eyyubi Mah. | 6 | 2.026 | %70,2 | DEM | %47,1 |
| Serhad Mah. | 4 | 1.165 | %69,2 | DEM | %62,4 |
| Suluca Köyü | 2 | 472 | %69,7 | DEM | %73,8 |
| Susuz Köyü | 1 | 218 | %71,1 | DEM | %81,4 |
| Süphan Dağı Mah. | 3 | 1.086 | %65,7 | DEM | %67,6 |
| Sütlü Pınar Mah. | 6 | 2.267 | %68,2 | DEM | %53,8 |
| Tanyeli Köyü | 1 | 325 | %62,5 | DEM | %44,8 |
| Taşkın Köyü | 1 | 378 | %65,9 | DEM | %72,3 |
| Tepeli Köyü | 1 | 293 | %68,9 | DEM | %74,0 |
| Tepeönü Köyü | 1 | 79 | %84,8 | DEM | %56,3 |
| Turgut Özal Mah. | 2 | 670 | %71,2 | DEM | %62,3 |
| Usluca Köyü | 1 | 119 | %57,1 | DEM | %59,0 |
| Uzunca Köyü | 1 | 237 | %68,4 | DEM | %82,1 |
| Uzungün Köyü | 1 | 161 | %69,6 | DEM | %48,5 |
| Yalçınkaya Köyü | 3 | 940 | %69,3 | DEM | %57,0 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.578 | %72,6 | AKP | %30,8 |
| Yeşil Çimen Mah. | 5 | 1.647 | %66,1 | DEM | %54,0 |
| Yeşilhisar Köyü | 1 | 68 | %70,6 | AKP | %47,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 20 | %60,0 | AKP | %50,0 |
| Yukarıdamla Köyü | 2 | 479 | %63,7 | AKP | %41,7 |
| Yukarıgöçmez Köyü | 3 | 1.023 | %59,7 | DEM | %40,4 |
| Yukarıkamışlı Köyü | 1 | 279 | %72,0 | DEM | %73,2 |
| Yukarıkülecik Köyü | 1 | 307 | %66,1 | DEM | %48,4 |
| Yunusemre Mah. | 9 | 3.044 | %64,7 | DEM | %65,6 |
| Yurtöven Köyü | 1 | 87 | %77,0 | CHP | %73,8 |
| Yüncüler Köyü | 1 | 24 | %104,2 | CHP | %50,0 |
| Yürekveren Köyü | 1 | 203 | %65,5 | DEM | %61,2 |
| Zincirkale Köyü | 1 | 64 | %92,2 | AKP | %70,6 |
| Zirekli Köyü | 3 | 849 | %60,0 | DEM | %61,5 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 35 | %102,9 | DEM | %61,8 |
| Çakırbey Köyü | 2 | 578 | %68,5 | AKP | %41,9 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 143 | %70,6 | DEM | %81,4 |
| Çaputlu Köyü | 2 | 440 | %66,6 | DEM | %85,2 |
| Çatmaoluk Köyü | 1 | 49 | %83,7 | DEM | %67,5 |
| Çavuşköy | 1 | 388 | %69,1 | DEM | %83,3 |
| Çay Mah. | 7 | 2.298 | %70,1 | DEM | %47,8 |
| Çukurbağ Köyü | 2 | 755 | %64,4 | DEM | %61,6 |
| Çimenli Köyü | 1 | 34 | %82,4 | CHP | %42,3 |
| Çiçek Köyü | 1 | 49 | %77,6 | DEM | %67,6 |
| Örendik Köyü | 1 | 238 | %67,7 | DEM | %56,7 |
| Özdemir Köyü | 2 | 688 | %60,9 | DEM | %74,7 |
| Ürküt Köyü | 1 | 372 | %77,7 | CHP | %88,4 |
| Üçoymak Köyü | 1 | 59 | %84,8 | CHP | %46,0 |
| İnönü Mah. | 3 | 977 | %69,8 | DEM | %40,5 |