%42,3
AK PARTİ birinci
12.703 geçerli oy · katılım %68,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eleşkirt ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %42,3 ile birinci; 12.703 geçerli oy, katılım %68,9.
Kayıtlı seçmen 19.536 · Oy kullanan 13.461 (katılım %68,9) · Geçerli 12.703 · Geçersiz 758
Eleşkirt Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.374 | %42,3 |
| DEM | 4.314 | %34,0 |
| YRP | 1.177 | %9,3 |
| CHP | 700 | %5,5 |
| MHP | 324 | %2,6 |
| İYİ | 237 | %1,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 131 | %1,0 |
| MEMLEKET | 92 | %0,7 |
| SOL | 85 | %0,7 |
| BBP | 78 | %0,6 |
| AP | 50 | %0,4 |
| VATAN | 24 | %0,2 |
| HAK-PAR | 21 | %0,2 |
| TKP | 20 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 15 | %0,1 |
| HKP | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 13 | %0,1 |
| YP | 13 | %0,1 |
| Özgül Harmancı (bağımsız) | 7 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Eleşkirt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdiköy | 1 | 99 | %70,7 | DEM | %52,2 |
| Akyumak Köyü | 1 | 195 | %68,7 | AKP | %67,7 |
| Alagün Köyü | 1 | 93 | %7,5 | AKP | %28,6 |
| Alkuşak Köyü | 1 | 24 | %83,3 | AKP | %55,0 |
| Arifbey Köyü | 1 | 58 | %84,5 | AKP | %45,8 |
| Aydoğdu Köyü | 1 | 155 | %74,2 | AKP | %57,1 |
| Aşağıkopuz Köyü | 1 | 162 | %71,6 | AKP | %47,8 |
| Dalkılıç Köyü | 1 | 173 | %71,1 | AKP | %54,3 |
| Değirmenoluğu Köyü | 1 | 341 | %65,1 | AKP | %56,1 |
| Dolutaş Köyü | 1 | 100 | %79,0 | AKP | %69,7 |
| Düzağıl Köyü | 1 | 41 | %75,6 | AKP | %50,0 |
| Düzyayla Köyü | 1 | 113 | %82,3 | AKP | %70,8 |
| Ergözü Köyü | 2 | 526 | %2,3 | AKP | %50,0 |
| Esentepe Mah. | 2 | 665 | %73,1 | DEM | %46,6 |
| Fatih Mah. | 3 | 853 | %73,6 | AKP | %34,0 |
| Goncalı Köyü | 2 | 519 | %67,1 | DEM | %43,6 |
| Gözaydın Köyü | 1 | 44 | %61,4 | DEM | %51,9 |
| Güneykaya Köyü | 1 | 145 | %60,7 | DEM | %58,4 |
| Güvence Köyü | 1 | 96 | %70,8 | DEM | %43,6 |
| Hasanpınarı Köyü | 1 | 102 | %68,6 | AKP | %60,6 |
| Haydaroğlu Köyü | 1 | 195 | %79,0 | DEM | %44,3 |
| Hayrangöl Köyü | 1 | 57 | %71,9 | AKP | %52,6 |
| Hürriyet Köyü | 1 | 165 | %75,8 | AKP | %42,7 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 1.011 | %69,8 | AKP | %35,8 |
| Kanatgeren Köyü | 1 | 26 | %65,4 | AKP | %60,0 |
| Karabacak Köyü | 1 | 53 | %75,5 | DEM | %55,6 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 642 | %71,5 | DEM | %40,0 |
| Kayayolu Köyü | 1 | 52 | %53,9 | DEM | %44,4 |
| Kazım Karabekir Mah. | 1 | 168 | %81,0 | AKP | %37,6 |
| Kokulupınar Köyü | 1 | 26 | %73,1 | DEM | %89,5 |
| Körpeçayır Köyü | 1 | 57 | %84,2 | AKP | %40,0 |
| Lozan Mah. | 3 | 909 | %72,0 | AKP | %40,5 |
| Mollahüseyin Köyü | 1 | 94 | %78,7 | AKP | %83,6 |
| Mollasüleyman Köyü | 2 | 512 | %74,2 | AKP | %56,7 |
| Müftüselim Mah. | 5 | 1.356 | %69,6 | AKP | %35,1 |
| Palakçayırı Köyü | 1 | 60 | %81,7 | AKP | %67,4 |
| Pirabat Köyü | 1 | 318 | %77,7 | AKP | %61,4 |
| Ramazan Köyü | 1 | 231 | %60,6 | AKP | %46,3 |
| Sadaklı Köyü | 1 | 308 | %71,1 | AKP | %46,1 |
| Salkımlı Köyü | 1 | 83 | %78,3 | YRP | %41,9 |
| Sarıköy | 1 | 247 | %62,8 | DEM | %56,6 |
| Sultanabat Köyü | 1 | 116 | %78,5 | AKP | %47,7 |
| Söbetaş Köyü | 1 | 115 | %67,8 | DEM | %53,5 |
| Süzgeçli Köyü | 1 | 208 | %82,2 | AKP | %61,1 |
| Tahir-Aydıntepe Mah. | 1 | 268 | %68,3 | AKP | %68,3 |
| Tahir-Karşıyaka Mah. | 1 | 307 | %46,3 | DEM | %53,0 |
| Tahir-Yeşil Mah. | 1 | 345 | %48,7 | DEM | %53,4 |
| Toprakkale Köyü | 2 | 723 | %72,1 | AKP | %71,4 |
| Türkeli Köyü | 1 | 211 | %76,3 | AKP | %35,7 |
| Uludal Köyü | 1 | 192 | %75,0 | AKP | %36,6 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 196 | %66,3 | AKP | %42,1 |
| Yanıkdere Köyü | 1 | 227 | %77,5 | AKP | %55,9 |
| Yayladüzü-Aşağıcihanbey Mah. | 1 | 188 | %69,2 | DEM | %48,0 |
| Yayladüzü-Cumhuriyet Mah. | 1 | 341 | %64,5 | DEM | %45,3 |
| Yayladüzü-Değirmengeçidi Mah. | 1 | 113 | %80,5 | DEM | %52,9 |
| Yayladüzü-Gökçayır Mah. | 1 | 136 | %88,2 | AKP | %37,7 |
| Yayladüzü-Karşıyaka Mah. | 1 | 323 | %67,8 | DEM | %48,1 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 112 | %71,4 | DEM | %56,8 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 269 | %68,0 | DEM | %43,8 |
| Yeşilova Köyü | 2 | 418 | %72,5 | AKP | %48,5 |
| Yığıntaş Köyü | 1 | 76 | %67,1 | AKP | %54,2 |
| Yukarıkopuz Köyü | 1 | 20 | %80,0 | DEM | %50,0 |
| Yücekapı-Esentepe Mah. | 1 | 189 | %73,0 | AKP | %52,7 |
| Yücekapı-Oklavalı Mah. | 2 | 415 | %68,9 | DEM | %56,4 |
| Yücekapı-Yeşilyurt Mah. | 1 | 308 | %77,9 | AKP | %55,1 |
| Yücekapı-Şehit Engin Mah. | 2 | 420 | %75,7 | AKP | %43,5 |
| Çatalpınar Köyü | 1 | 139 | %69,8 | DEM | %76,8 |
| Çatkösedağ Köyü | 1 | 138 | %69,6 | DEM | %45,7 |
| Çetinsu Köyü | 1 | 244 | %69,7 | DEM | %49,7 |
| Çiftepınar Köyü | 1 | 75 | %102,7 | AKP | %54,7 |
| Öztoprak Köyü | 1 | 51 | %90,2 | AKP | %44,4 |
| İkizgeçe Köyü | 1 | 262 | %77,9 | DEM | %36,8 |
| İkizgöl Köyü | 1 | 84 | %60,7 | AKP | %45,1 |
| İndere Köyü | 1 | 147 | %76,2 | AKP | %41,7 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.086 | %70,2 | DEM | %37,1 |