%74,2
YEŞİL SOL PARTİ birinci
49.056 geçerli oy · katılım %73,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Doğubayazıt ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %74,2 ile birinci; 49.056 geçerli oy, katılım %73,3.
Kayıtlı seçmen 70.487 · Oy kullanan 51.689 (katılım %73,3) · Geçerli 49.056 · Geçersiz 2.633
Doğubayazıt Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 36.390 | %74,2 |
| AKP | 6.613 | %13,5 |
| CHP | 3.052 | %6,2 |
| İYİ | 816 | %1,7 |
| MHP | 551 | %1,1 |
| YRP | 356 | %0,7 |
| SOL | 352 | %0,7 |
| MEMLEKET | 295 | %0,6 |
| YP | 92 | %0,2 |
| BBP | 79 | %0,2 |
| AP | 69 | %0,1 |
| HAK-PAR | 63 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 56 | %0,1 |
| TKP | 55 | %0,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 52 | %0,1 |
| HKP | 47 | %0,1 |
| VATAN | 40 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 31 | %0,1 |
| MİLLET | 19 | %0,0 |
| TKH | 17 | %0,0 |
| Özgül Harmancı (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Doğubayazıt mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdigör Mah. | 3 | 842 | %75,2 | DEM | %72,2 |
| Ahmedihani Mah. | 22 | 7.998 | %75,9 | DEM | %70,1 |
| Aktarla Köyü | 1 | 82 | %74,4 | DEM | %77,6 |
| Aktuğlu Köyü | 1 | 50 | %86,0 | DEM | %48,7 |
| Alıntepe Köyü | 1 | 115 | %76,5 | DEM | %83,0 |
| Atabakan Köyü | 1 | 329 | %62,9 | DEM | %77,2 |
| Ayrancı Köyü | 1 | 265 | %66,8 | DEM | %67,7 |
| Aşağıtavla Köyü | 1 | 57 | %94,7 | DEM | %50,0 |
| Bardaklı Köyü | 3 | 856 | %65,7 | DEM | %88,8 |
| Barındı Köyü | 1 | 72 | %91,7 | DEM | %69,8 |
| Barış Mah. | 6 | 2.176 | %72,3 | DEM | %80,4 |
| Başköy | 1 | 120 | %84,2 | DEM | %82,2 |
| Bereket Köyü | 1 | 80 | %83,8 | DEM | %81,7 |
| Besler Köyü | 1 | 63 | %69,8 | DEM | %90,9 |
| Bezirhane Köyü | 1 | 145 | %72,4 | DEM | %87,9 |
| Bozkurt Köyü | 1 | 155 | %84,5 | DEM | %86,1 |
| Bozyayla Köyü | 1 | 53 | %62,3 | DEM | %90,0 |
| Bulakbaşı Köyü | 1 | 46 | %82,6 | DEM | %55,6 |
| Buyuretti Köyü | 1 | 191 | %96,3 | DEM | %59,5 |
| Bölücek Köyü | 1 | 57 | %96,5 | DEM | %73,6 |
| Büyük Ağrı Mah. | 9 | 3.399 | %72,8 | DEM | %79,1 |
| Binkaya Köyü | 1 | 163 | %63,8 | AKP | %57,7 |
| Dalbahçe Köyü | 2 | 495 | %62,8 | DEM | %79,3 |
| Dağdelen Köyü | 1 | 171 | %63,7 | DEM | %82,5 |
| Demirtepe Köyü | 1 | 172 | %71,5 | DEM | %77,7 |
| Dolaklı Köyü | 1 | 338 | %67,2 | DEM | %88,8 |
| Dostali Köyü | 1 | 54 | %48,2 | DEM | %76,0 |
| Eskisu Köyü | 1 | 107 | %79,4 | DEM | %70,4 |
| Esnemez Köyü | 3 | 838 | %62,4 | DEM | %67,3 |
| Gökçekaynak Köyü | 1 | 34 | %82,4 | DEM | %92,6 |
| Göller Köyü | 1 | 35 | %65,7 | DEM | %50,0 |
| Gölyüzü Köyü | 1 | 191 | %77,0 | DEM | %76,2 |
| Gözükara Köyü | 1 | 209 | %64,6 | DEM | %85,3 |
| Güllüce Köyü | 1 | 324 | %74,4 | DEM | %82,1 |
| Gültepe Köyü | 1 | 243 | %71,6 | DEM | %90,8 |
| Güngören Köyü | 1 | 157 | %63,1 | DEM | %74,7 |
| Günyolu Köyü | 1 | 215 | %63,7 | DEM | %77,1 |
| Gürbulak Köyü | 3 | 1.149 | %84,5 | DEM | %71,8 |
| Hallaç Köyü | 1 | 237 | %64,1 | DEM | %94,4 |
| Hasankeyf Mah. | 9 | 3.364 | %75,6 | DEM | %83,2 |
| Hürriyet Mah. | 9 | 3.088 | %74,3 | DEM | %80,2 |
| Kalecik Köyü | 1 | 307 | %73,9 | DEM | %78,5 |
| Karabulak Köyü | 3 | 1.116 | %75,2 | DEM | %81,2 |
| Karaburun Köyü | 2 | 297 | %97,0 | DEM | %65,2 |
| Karaca Köyü | 1 | 144 | %88,2 | DEM | %57,5 |
| Karakent Köyü | 1 | 292 | %67,1 | DEM | %45,4 |
| Karaseyh Köyü | 1 | 165 | %69,1 | DEM | %84,9 |
| Kargakonmaz Köyü | 1 | 153 | %64,1 | DEM | %84,5 |
| Kazan Köyü | 1 | 72 | %79,2 | DEM | %50,0 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 208 | %68,3 | DEM | %78,7 |
| Koçkıran Mah. | 9 | 3.095 | %75,2 | DEM | %71,9 |
| Kucak Köyü | 1 | 83 | %65,1 | DEM | %70,4 |
| Kutlubulak Köyü | 1 | 338 | %55,0 | DEM | %65,9 |
| Melikşah Köyü | 1 | 38 | %68,4 | DEM | %45,8 |
| Mescitköy | 1 | 126 | %73,8 | DEM | %66,7 |
| Ortadirek Köyü | 2 | 491 | %63,3 | DEM | %85,4 |
| Ortaköy | 1 | 169 | %78,1 | DEM | %74,2 |
| Pullutarla Köyü | 1 | 89 | %66,3 | DEM | %69,1 |
| Sanayi Mah. | 9 | 3.298 | %70,0 | DEM | %83,1 |
| Sarıbıyık Köyü | 1 | 307 | %67,8 | DEM | %90,2 |
| Sarıgül Mah. | 3 | 856 | %81,8 | DEM | %46,3 |
| Sarıçavuş Köyü | 1 | 28 | %82,1 | DEM | %81,8 |
| Sazoba Köyü | 1 | 37 | %75,7 | DEM | %66,7 |
| Sağdıç Köyü | 2 | 649 | %67,2 | DEM | %87,8 |
| Sağlıksuyu Köyü | 1 | 355 | %68,5 | DEM | %63,6 |
| Seslitaş Köyü | 1 | 120 | %66,7 | DEM | %92,3 |
| Somkaya Köyü | 1 | 341 | %63,9 | DEM | %57,4 |
| Subeşiği Köyü | 1 | 270 | %55,2 | DEM | %91,1 |
| Suluçem Köyü | 2 | 479 | %73,5 | DEM | %80,0 |
| Tanıktepe Köyü | 1 | 322 | %60,9 | DEM | %66,9 |
| Telçeker Köyü | 3 | 804 | %74,3 | DEM | %75,2 |
| Topçatan Köyü | 1 | 246 | %79,7 | DEM | %91,3 |
| Tulumlu Köyü | 1 | 66 | %69,7 | AKP | %56,1 |
| Tutak Köyü | 2 | 545 | %66,6 | DEM | %77,3 |
| Uluyol Mah. | 12 | 4.241 | %73,9 | DEM | %66,9 |
| Uzunyazı Köyü | 1 | 297 | %76,4 | DEM | %95,1 |
| Vatan Mah. | 6 | 2.029 | %74,8 | DEM | %80,9 |
| Yalınsaz Köyü | 1 | 147 | %79,6 | DEM | %75,2 |
| Yanoba Köyü | 1 | 196 | %75,0 | DEM | %82,6 |
| Yaygınyurt Köyü | 1 | 246 | %64,2 | DEM | %82,4 |
| Yağmurdüşen Köyü | 1 | 29 | %69,0 | DEM | %88,9 |
| Yeni Mah. | 12 | 4.284 | %69,5 | DEM | %82,5 |
| Yeniharman Köyü | 1 | 52 | %82,7 | DEM | %71,4 |
| Yılanlı Köyü | 4 | 1.171 | %74,4 | DEM | %83,9 |
| Yığınçal Köyü | 1 | 45 | %77,8 | DEM | %73,5 |
| Yukarıtavla Köyü | 1 | 106 | %53,8 | DEM | %44,7 |
| Yiğityatağı Köyü | 1 | 27 | %74,1 | DEM | %95,0 |
| Çalıköy | 1 | 116 | %78,5 | DEM | %77,7 |
| Çetenli Köyü | 2 | 524 | %67,6 | DEM | %62,2 |
| Çömçeli Köyü | 1 | 156 | %68,0 | DEM | %64,7 |
| Çiftepınar Mah. | 18 | 6.085 | %76,9 | DEM | %56,2 |
| Çiftlikköy | 3 | 894 | %67,0 | DEM | %90,7 |
| Örmeli Köyü | 1 | 103 | %68,9 | DEM | %65,7 |
| Örtülü Köyü | 1 | 270 | %80,4 | DEM | %96,7 |
| Üzengili Köyü | 1 | 217 | %69,6 | DEM | %81,1 |
| Üçgöze Köyü | 1 | 91 | %72,5 | DEM | %83,1 |
| Üçmurat Köyü | 1 | 38 | %89,5 | DEM | %71,0 |
| İncesu Köyü | 1 | 245 | %66,5 | DEM | %71,6 |
| İshakpaşa Mah. | 12 | 4.237 | %75,4 | DEM | %73,8 |