%65,7
YEŞİL SOL PARTİ birinci
14.338 geçerli oy · katılım %67,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Diyadin ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %65,7 ile birinci; 14.338 geçerli oy, katılım %67,6.
Kayıtlı seçmen 22.975 · Oy kullanan 15.531 (katılım %67,6) · Geçerli 14.338 · Geçersiz 1.193
Diyadin Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 9.413 | %65,7 |
| AKP | 2.560 | %17,9 |
| CHP | 1.275 | %8,9 |
| MHP | 240 | %1,7 |
| İYİ | 235 | %1,6 |
| YRP | 132 | %0,9 |
| SOL | 123 | %0,9 |
| MEMLEKET | 95 | %0,7 |
| BBP | 40 | %0,3 |
| YP | 39 | %0,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 36 | %0,3 |
| AP | 23 | %0,2 |
| HAK-PAR | 21 | %0,2 |
| VATAN | 19 | %0,1 |
| TKP | 17 | %0,1 |
| HKP | 16 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,1 |
| TKH | 13 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 13 | %0,1 |
| MİLLET | 6 | %0,0 |
| Özgül Harmancı (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Diyadin mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 14 Nisan Mah. | 4 | 961 | %66,1 | DEM | %64,4 |
| Akyolaç Köyü | 1 | 144 | %70,8 | DEM | %64,9 |
| Akçevre Köyü | 1 | 65 | %83,1 | DEM | %75,5 |
| Altınkilit Köyü | 1 | 198 | %58,6 | DEM | %74,8 |
| Atadamı Köyü | 1 | 49 | %63,3 | DEM | %64,3 |
| Atatürk Mah. | 8 | 2.614 | %69,4 | DEM | %67,0 |
| Atayolu Köyü | 1 | 278 | %66,9 | DEM | %88,7 |
| Aşağıakpazar Köyü | 1 | 53 | %67,9 | AKP | %42,9 |
| Aşağıdalören Köyü | 1 | 130 | %79,2 | DEM | %89,7 |
| Aşağıkardeşli Köyü | 1 | 89 | %75,3 | DEM | %65,6 |
| Aşağıtütek Köyü | 1 | 15 | %66,7 | DEM | %60,0 |
| Batıbeyli Köyü | 1 | 242 | %65,3 | DEM | %56,5 |
| Boyalan Köyü | 1 | 143 | %81,1 | DEM | %75,4 |
| Budak Köyü | 1 | 89 | %85,4 | DEM | %45,2 |
| Burgulu Köyü | 1 | 167 | %70,7 | DEM | %47,2 |
| Büvetli Köyü | 1 | 77 | %58,4 | DEM | %67,5 |
| Davutköy | 2 | 457 | %73,5 | DEM | %54,0 |
| Dedebulak Köyü | 1 | 189 | %47,6 | AKP | %48,9 |
| Delihasan Köyü | 1 | 49 | %77,6 | DEM | %63,9 |
| Dokuztaş Köyü | 1 | 88 | %76,1 | DEM | %47,5 |
| Dibekli Köyü | 1 | 213 | %54,0 | DEM | %82,3 |
| Fatih Mah. | 9 | 2.733 | %65,4 | DEM | %71,3 |
| Gedik Köyü | 1 | 85 | %72,9 | DEM | %78,7 |
| Göl Mah. | 5 | 1.492 | %68,4 | DEM | %62,2 |
| Gözüpek Köyü | 1 | 55 | %74,6 | DEM | %41,7 |
| Günbuldu Köyü | 2 | 410 | %58,3 | DEM | %63,6 |
| Hacıhalit Köyü | 2 | 464 | %48,3 | DEM | %58,8 |
| Heybeliyurt Köyü | 1 | 185 | %71,9 | DEM | %54,1 |
| Kapanca Köyü | 1 | 88 | %70,5 | DEM | %72,1 |
| Karapazar Köyü | 1 | 278 | %63,0 | DEM | %59,8 |
| Karataş Köyü | 1 | 52 | %80,8 | DEM | %77,5 |
| Ketenpınar Mah. | 4 | 1.069 | %75,3 | DEM | %62,9 |
| Kocaçoban Köyü | 1 | 173 | %70,5 | DEM | %73,0 |
| Kotancı Köyü | 1 | 72 | %81,9 | DEM | %63,5 |
| Kuşburnu Köyü | 1 | 360 | %68,6 | DEM | %54,2 |
| Kuşlu Köyü | 1 | 49 | %79,6 | DEM | %67,7 |
| Mollakara Köyü | 1 | 242 | %69,4 | DEM | %70,2 |
| Murat Mah. | 3 | 1.056 | %73,8 | DEM | %63,7 |
| Mutlu Köyü | 1 | 349 | %67,6 | DEM | %50,0 |
| Omuzbaşı Köyü | 1 | 244 | %72,5 | DEM | %66,9 |
| Oğuloba Köyü | 1 | 185 | %65,4 | DEM | %50,9 |
| Pirali Köyü | 1 | 111 | %66,7 | DEM | %55,9 |
| Rahmankulu Köyü | 1 | 142 | %62,0 | DEM | %71,8 |
| Satıcılar Köyü | 1 | 312 | %55,5 | DEM | %64,4 |
| Soğuksu Köyü | 1 | 12 | %125,0 | AKP | %80,0 |
| Sürenkök Köyü | 1 | 105 | %60,0 | DEM | %61,7 |
| Sürmelikoç Köyü | 1 | 305 | %64,3 | DEM | %64,7 |
| Tazekent Köyü | 1 | 286 | %61,2 | DEM | %70,4 |
| Taşbasamak Köyü | 1 | 363 | %63,4 | DEM | %75,7 |
| Taşkesen Köyü | 2 | 481 | %63,8 | DEM | %70,1 |
| Toklucak Köyü | 1 | 235 | %68,9 | DEM | %42,7 |
| Ulukent Köyü | 2 | 693 | %65,2 | DEM | %78,3 |
| Uysallı Köyü | 1 | 28 | %100,0 | DEM | %51,9 |
| Yanıkçukur Köyü | 1 | 242 | %59,9 | AKP | %51,9 |
| Yeniçadır Köyü | 1 | 292 | %65,1 | DEM | %89,4 |
| Yeşildurak Köyü | 1 | 168 | %72,6 | DEM | %74,8 |
| Yıldırım Köyü | 1 | 34 | %70,6 | DEM | %87,0 |
| Yıldız Köyü | 1 | 47 | %74,5 | DEM | %41,9 |
| Yolcupınarı Köyü | 1 | 186 | %72,0 | DEM | %49,6 |
| Yukarı Akpazar Köyü | 1 | 64 | %75,0 | AKP | %39,5 |
| Yukarı Dalören Köyü | 1 | 369 | %75,3 | DEM | %79,7 |
| Yukarı Tütek Köyü | 1 | 64 | %68,8 | DEM | %42,9 |
| Yuva Köyü | 1 | 66 | %83,3 | DEM | %76,5 |
| Yörükatlı Köyü | 1 | 60 | %81,7 | DEM | %81,4 |
| İsaağa Mah. | 6 | 1.955 | %68,8 | DEM | %69,3 |
| İsaağa Köyü | 1 | 253 | %53,4 | DEM | %80,3 |
| Şahinşah Köyü | 1 | 126 | %68,3 | DEM | %75,6 |
| Şekerbulak Köyü | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %41,7 |