%47,3
AK PARTİ birinci
24.421 geçerli oy · katılım %92,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Şuhut ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,3 ile birinci; 24.421 geçerli oy, katılım %92,2.
Kayıtlı seçmen 27.393 · Oy kullanan 25.252 (katılım %92,2) · Geçerli 24.421 · Geçersiz 831
Şuhut Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.549 | %47,3 |
| CHP | 4.576 | %18,7 |
| MHP | 4.203 | %17,2 |
| İYİ | 2.506 | %10,3 |
| YRP | 531 | %2,2 |
| ZAFER | 342 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 182 | %0,8 |
| BBP | 127 | %0,5 |
| MEMLEKET | 120 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 73 | %0,3 |
| DEM | 51 | %0,2 |
| MİLLET | 29 | %0,1 |
| TKP | 25 | %0,1 |
| HKP | 23 | %0,1 |
| TİP | 22 | %0,1 |
| HAK-PAR | 21 | %0,1 |
| VATAN | 15 | %0,1 |
| GBP | 10 | %0,0 |
| SOL | 7 | %0,0 |
| YP | 5 | %0,0 |
| TKH | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Şuhut mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akyuva Köyü | 2 | 711 | %91,3 | AKP | %62,6 |
| Altıgöz Mah. | 6 | 2.049 | %89,3 | AKP | %42,1 |
| Anayurt Köyü | 1 | 378 | %93,1 | AKP | %51,6 |
| Arızlı Köyü | 1 | 191 | %84,8 | AKP | %58,2 |
| Atlıhisar Köyü | 3 | 964 | %92,3 | AKP | %48,0 |
| Aydın Köyü | 1 | 396 | %91,4 | AKP | %54,1 |
| Ağzıkara Köyü | 2 | 528 | %92,8 | AKP | %55,0 |
| Bademli Köyü | 1 | 242 | %93,0 | AKP | %59,0 |
| Balçıkhisar Köyü | 3 | 1.154 | %92,1 | CHP | %45,3 |
| Baş Mah. | 2 | 581 | %92,4 | AKP | %42,1 |
| Başören Köyü | 2 | 500 | %95,2 | AKP | %48,5 |
| Bozan Köyü | 1 | 115 | %91,3 | CHP | %78,6 |
| Dadak Köyü | 2 | 402 | %97,8 | AKP | %67,3 |
| Demirbel Köyü | 1 | 144 | %87,5 | AKP | %40,0 |
| Efe Köyü | 3 | 898 | %92,4 | AKP | %45,4 |
| Gazipaşa Mah. | 2 | 395 | %94,7 | AKP | %31,5 |
| Güneytepe Köyü | 1 | 308 | %96,1 | CHP | %68,0 |
| Hacı Musa Mah. | 2 | 518 | %88,8 | AKP | %34,8 |
| Hallaç Köyü | 2 | 457 | %95,2 | AKP | %46,4 |
| Hisar Mah. | 1 | 322 | %92,6 | AKP | %40,1 |
| Karaadilli-Develi Mah. | 2 | 620 | %95,2 | CHP | %58,7 |
| Karaadilli-Erenler Mah. | 2 | 600 | %94,3 | AKP | %43,6 |
| Karaadilli-Zafer Mah. | 1 | 366 | %87,7 | CHP | %41,1 |
| Karaadilli-Çağlayan Mah. | 1 | 305 | %91,2 | AKP | %38,7 |
| Karacaören Köyü | 2 | 492 | %89,4 | AKP | %51,5 |
| Karahallı Köyü | 1 | 33 | %103,0 | AKP | %61,8 |
| Karlık Köyü | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %70,4 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 290 | %95,5 | AKP | %59,8 |
| Kayabelen Köyü | 2 | 434 | %93,3 | CHP | %82,2 |
| Kılınçkaya Köyü | 1 | 113 | %92,9 | AKP | %76,9 |
| Koçyatağı Köyü | 1 | 254 | %92,1 | AKP | %64,3 |
| Kulak Köyü | 1 | 129 | %91,5 | AKP | %81,0 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 1.099 | %89,4 | AKP | %32,4 |
| Mahmutköy | 4 | 1.221 | %95,0 | AKP | %58,8 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 2 | 696 | %92,7 | AKP | %50,7 |
| Ortapınar Köyü | 2 | 528 | %94,5 | MHP | %43,4 |
| Oynağan Köyü | 1 | 166 | %93,4 | AKP | %59,4 |
| Pazar Mah. | 3 | 890 | %90,7 | AKP | %41,1 |
| Paşacık Köyü | 1 | 78 | %98,7 | AKP | %47,3 |
| Sinirköy | 1 | 344 | %91,3 | AKP | %56,4 |
| Taşlıca Mah. | 3 | 881 | %91,4 | AKP | %49,0 |
| Tekkeköy | 1 | 113 | %89,4 | CHP | %90,1 |
| Uzunpınar Köyü | 1 | 117 | %91,5 | AKP | %49,1 |
| Yalı Mah. | 3 | 1.126 | %90,9 | AKP | %44,6 |
| Yarışlı Köyü | 3 | 1.107 | %92,4 | AKP | %72,4 |
| Zafer Mah. | 2 | 637 | %92,2 | AKP | %52,4 |
| Çakırözü Köyü | 3 | 899 | %95,4 | AKP | %64,3 |
| Çobankaya Köyü | 1 | 375 | %91,7 | AKP | %50,5 |
| İcikli Köyü | 1 | 351 | %94,6 | AKP | %59,7 |
| İlyaslı Köyü | 1 | 134 | %91,0 | AKP | %79,7 |
| İplik Mah. | 1 | 247 | %87,9 | AKP | %34,4 |
| İsalı Köyü | 1 | 148 | %94,6 | AKP | %66,2 |
| İstiklal Mah. | 4 | 1.229 | %91,4 | AKP | %47,1 |