İscehisar · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİscehisar ilçesi
%54,1
AK PARTİ birinci
16.191 geçerli oy · katılım %94,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İscehisar ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %54,1 ile birinci; 16.191 geçerli oy, katılım %94,3.
İscehisar
Kayıtlı seçmen 17.568 · Oy kullanan 16.557 (katılım %94,3) · Geçerli 16.191 · Geçersiz 366
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 8.754 | %54,1 |
| MHP | 2.663 | %16,5 |
| CHP | 1.808 | %11,2 |
| İYİ | 1.189 | %7,3 |
| YRP | 694 | %4,3 |
| ZAFER | 481 | %3,0 |
| BBP | 163 | %1,0 |
| MEMLEKET | 135 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 131 | %0,8 |
| MİLLET | 44 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 22 | %0,1 |
| DEM | 21 | %0,1 |
| TİP | 20 | %0,1 |
| HAK-PAR | 16 | %0,1 |
| VATAN | 15 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| TKP | 7 | %0,0 |
| GBP | 7 | %0,0 |
| SOL | 5 | %0,0 |
| HKP | 4 | %0,0 |
| YP | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alanyurt Köyü | 2 | 752 | %88,3 | CHP | %65,3 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 64 | %98,4 | AKP | %60,7 |
| Cevizli Köyü | 1 | 334 | %93,1 | AKP | %55,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 26 | %165,4 | AKP | %51,2 |
| Doğanlar Köyü | 2 | 489 | %91,6 | AKP | %48,0 |
| Doğlat Köyü | 1 | 145 | %97,2 | AKP | %59,1 |
| Esentepe Mah. | 3 | 1.101 | %93,7 | AKP | %56,5 |
| Eski Hamam Mah. | 5 | 1.583 | %94,8 | AKP | %56,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 837 | %92,7 | AKP | %51,7 |
| Karaağaç Köyü | 4 | 1.570 | %96,7 | AKP | %66,8 |
| Karakaya Köyü | 2 | 518 | %93,6 | AKP | %64,8 |
| Kavak Mah. | 2 | 752 | %95,0 | AKP | %55,1 |
| Konarı Köyü | 2 | 645 | %91,6 | AKP | %63,9 |
| Kurtuluş Mah. | 2 | 706 | %88,4 | AKP | %50,2 |
| Medrese Mah. | 2 | 593 | %94,8 | AKP | %48,4 |
| Olukpınar Köyü | 2 | 578 | %95,3 | AKP | %54,4 |
| Selçuklu Mah. | 3 | 924 | %93,9 | AKP | %49,6 |
| Seydiler-Cumhuriyet Mah. | 2 | 603 | %95,7 | AKP | %52,7 |
| Seydiler-Hasan Basri Mah. | 3 | 838 | %95,1 | AKP | %51,9 |
| Tepecik Mah. | 3 | 854 | %95,3 | AKP | %48,7 |
| Zeybek Mah. | 1 | 380 | %94,0 | AKP | %56,8 |
| Çalışlar Köyü | 3 | 1.187 | %94,4 | AKP | %65,2 |
| Çatağıl Köyü | 1 | 339 | %95,6 | AKP | %59,4 |
| Çukur Mah. | 3 | 1.039 | %95,3 | AKP | %46,8 |
| Şirinevler Mah. | 2 | 711 | %96,5 | AKP | %52,3 |