%51,2
AK PARTİ birinci
18.484 geçerli oy · katılım %94,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İhsaniye ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %51,2 ile birinci; 18.484 geçerli oy, katılım %94,1.
Kayıtlı seçmen 20.232 · Oy kullanan 19.046 (katılım %94,1) · Geçerli 18.484 · Geçersiz 562
İhsaniye Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 9.465 | %51,2 |
| MHP | 3.465 | %18,8 |
| CHP | 2.247 | %12,2 |
| İYİ | 1.288 | %7,0 |
| YRP | 837 | %4,5 |
| BBP | 400 | %2,2 |
| ZAFER | 281 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 152 | %0,8 |
| MEMLEKET | 124 | %0,7 |
| MİLLET | 45 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 36 | %0,2 |
| DEM | 33 | %0,2 |
| HAK-PAR | 24 | %0,1 |
| HKP | 24 | %0,1 |
| TİP | 20 | %0,1 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
| GBP | 10 | %0,1 |
| YP | 9 | %0,1 |
| TKP | 7 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İhsaniye mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ablak Köyü | 1 | 178 | %91,6 | AKP | %51,9 |
| Akören Mah. | 1 | 294 | %94,6 | AKP | %50,8 |
| Ayazini Köyü | 2 | 747 | %95,2 | AKP | %52,0 |
| Aşağıtandır Köyü | 2 | 400 | %97,3 | AKP | %56,3 |
| Basırlar Köyü | 1 | 73 | %87,7 | AKP | %58,7 |
| Bayramaliler Köyü | 1 | 268 | %90,3 | AKP | %62,2 |
| Beyköy | 2 | 617 | %88,5 | AKP | %69,1 |
| Bozhüyük Köyü | 3 | 1.161 | %94,0 | AKP | %55,0 |
| Cumalı Köyü | 1 | 93 | %97,9 | AKP | %61,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 318 | %91,5 | AKP | %51,4 |
| Demirli Köyü | 1 | 139 | %95,0 | AKP | %66,7 |
| Döğer-Fatih Mah. | 3 | 947 | %94,9 | AKP | %55,9 |
| Döğer-Kervansaray Mah. | 4 | 1.167 | %95,2 | AKP | %58,2 |
| Döğer-Yeni Mah. | 3 | 841 | %95,4 | AKP | %55,1 |
| Döğer-Yunus Emre Mah. | 3 | 893 | %94,0 | AKP | %55,1 |
| Eskieymir Köyü | 1 | 133 | %85,0 | CHP | %80,9 |
| Eynehankuzviran Köyü | 1 | 172 | %88,4 | AKP | %69,8 |
| Fatih Mah. | 2 | 429 | %95,8 | CHP | %49,4 |
| Gazlıgöl-Belce Mah. | 1 | 265 | %99,6 | AKP | %32,6 |
| Gazlıgöl-Cumhuriyet Mah. | 2 | 629 | %94,4 | AKP | %39,4 |
| Gazlıgöl-Fatih Mah. | 1 | 359 | %89,7 | AKP | %43,9 |
| Gazlıgöl-Yunus Emre Mah. | 2 | 471 | %94,7 | AKP | %39,3 |
| Hacıbeyli Köyü | 2 | 611 | %90,7 | AKP | %46,3 |
| Hürriyet Mah. | 1 | 314 | %85,7 | AKP | %48,3 |
| Kadımürsel Köyü | 1 | 93 | %95,7 | AKP | %37,2 |
| Karacaahmet Köyü | 3 | 1.165 | %95,5 | AKP | %51,0 |
| Kayıhan-Cumhuriyet Mah. | 1 | 249 | %87,6 | AKP | %38,1 |
| Kayıhan-Kunduzlu Mah. | 1 | 278 | %96,4 | AKP | %59,5 |
| Kayıhan-Pınar Mah. | 2 | 545 | %93,9 | AKP | %35,1 |
| Kayıhan-Türbe Mah. | 2 | 592 | %97,1 | AKP | %56,3 |
| Kıyır Köyü | 1 | 211 | %91,0 | AKP | %35,1 |
| Muratlar Köyü | 2 | 514 | %98,1 | AKP | %53,5 |
| Orhanlı Köyü | 1 | 63 | %92,1 | CHP | %30,2 |
| Osmanköy | 2 | 542 | %95,0 | AKP | %55,5 |
| Oğulbeyli Köyü | 1 | 86 | %105,8 | AKP | %80,0 |
| Sarıcaova Köyü | 1 | 23 | %100,0 | AKP | %40,9 |
| Susuz Osmaniye Mah. | 1 | 47 | %95,7 | CHP | %47,7 |
| Yaylabağı-Atatürk Mah. | 2 | 651 | %96,3 | AKP | %50,1 |
| Yaylabağı-Bahçelievler Mah. | 2 | 580 | %99,5 | AKP | %55,6 |
| Yaylabağı-Esentepe Mah. | 2 | 470 | %97,7 | AKP | %55,5 |
| Yenice Köyü | 1 | 44 | %102,3 | AKP | %47,7 |
| Yenikent Mah. | 1 | 266 | %92,1 | CHP | %43,4 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 79 | %84,8 | AKP | %49,2 |
| Yukarıtandır Köyü | 2 | 526 | %96,8 | AKP | %58,4 |
| Yiğitpınarı Köyü | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %38,9 |
| Zafer Mah. | 2 | 467 | %91,7 | AKP | %44,2 |
| Üçlerkayası Köyü | 1 | 377 | %96,6 | AKP | %61,3 |
| İğdemir Köyü | 1 | 46 | %106,5 | AKP | %66,7 |
| Şahinler Mah. | 2 | 745 | %86,7 | AKP | %44,5 |