%67,2
AK PARTİ birinci
69.205 geçerli oy · katılım %85,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kahta ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %67,2 ile birinci; 69.205 geçerli oy, katılım %85,3.
Kayıtlı seçmen 83.579 · Oy kullanan 71.265 (katılım %85,3) · Geçerli 69.205 · Geçersiz 2.060
Kahta Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 46.524 | %67,2 |
| DEM | 8.719 | %12,6 |
| CHP | 4.939 | %7,1 |
| YRP | 4.445 | %6,4 |
| Selim Çakır (bağımsız) | 1.056 | %1,5 |
| MHP | 997 | %1,4 |
| Abdurrahman Bakır (bağımsız) | 488 | %0,7 |
| BBP | 391 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 351 | %0,5 |
| MEMLEKET | 289 | %0,4 |
| SOL | 214 | %0,3 |
| ZAFER | 213 | %0,3 |
| HAK-PAR | 91 | %0,1 |
| VATAN | 90 | %0,1 |
| TKP | 73 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 68 | %0,1 |
| MİLLET | 63 | %0,1 |
| GBP | 59 | %0,1 |
| HKP | 49 | %0,1 |
| YP | 32 | %0,1 |
| TKH | 24 | %0,0 |
| Mehmet Vural (bağımsız) | 17 | %0,0 |
| Cuma Ekinci (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kahta mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adalı Köyü | 1 | 124 | %86,3 | AKP | %82,1 |
| Akalın Köyü | 1 | 58 | %82,8 | AKP | %85,1 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 263 | %90,9 | AKP | %83,8 |
| Akıncılar-Akıncılar Atatürk Mah. | 3 | 819 | %83,9 | AKP | %76,1 |
| Akıncılar-Kılavuz Mah. | 1 | 117 | %87,2 | AKP | %52,5 |
| Akıncılar-Soğuksu Mah. | 1 | 39 | %71,8 | AKP | %59,3 |
| Akıncılar-Çamlıca Mah. | 1 | 74 | %74,3 | AKP | %56,4 |
| Akkavak Köyü | 1 | 121 | %95,9 | AKP | %72,1 |
| Akkuş Köyü | 1 | 161 | %85,1 | AKP | %49,3 |
| Aktaş Köyü | 1 | 167 | %87,4 | AKP | %76,6 |
| Akyıldız Köyü | 1 | 127 | %74,8 | AKP | %83,2 |
| Alidam Köyü | 3 | 499 | %78,4 | AKP | %81,1 |
| Arılı Köyü | 1 | 158 | %92,4 | AKP | %63,3 |
| Atatürk Mah. | 4 | 1.254 | %86,4 | AKP | %59,5 |
| Aydınpınar Köyü | 1 | 187 | %92,5 | AKP | %81,9 |
| Ballı Köyü | 1 | 171 | %79,0 | AKP | %74,1 |
| Bayraktar Mah. | 7 | 2.499 | %85,4 | AKP | %67,8 |
| Bağbaşı Köyü | 2 | 776 | %78,6 | AKP | %85,2 |
| Bağlar Mah. | 1 | 286 | %84,6 | CHP | %53,3 |
| Bağözü Köyü | 1 | 84 | %88,1 | AKP | %93,1 |
| Belenli Köyü | 2 | 227 | %86,3 | AKP | %75,3 |
| Belören Köyü | 2 | 283 | %87,3 | AKP | %79,9 |
| Beşikli Köyü | 1 | 140 | %79,3 | AKP | %86,1 |
| Bostanlı Köyü | 3 | 399 | %78,2 | AKP | %91,2 |
| Bozpınar Köyü | 1 | 263 | %78,0 | AKP | %82,8 |
| Boztarla Köyü | 1 | 36 | %105,6 | AKP | %64,9 |
| Boğazkaya Köyü | 1 | 320 | %87,5 | AKP | %79,0 |
| Burmapınar Köyü | 1 | 315 | %88,9 | AKP | %77,9 |
| Bölükyayla-Atatürk Mah. | 2 | 415 | %90,1 | AKP | %76,5 |
| Bölükyayla-Cumhuriyet Mah. | 2 | 559 | %89,5 | AKP | %82,1 |
| Bölükyayla-Fatih Mah. | 1 | 312 | %89,7 | AKP | %81,0 |
| Bölükyayla-Kangülü Mah. | 1 | 137 | %95,6 | AKP | %80,0 |
| Büyükbağ Köyü | 2 | 259 | %88,4 | AKP | %41,3 |
| Büyükbejyan Köyü | 1 | 102 | %88,2 | AKP | %74,2 |
| Büyükbey Köyü | 1 | 105 | %95,2 | AKP | %76,5 |
| Cami Mah. | 5 | 1.730 | %83,1 | AKP | %68,2 |
| Cumhuriyet Köyü | 1 | 128 | %93,8 | AKP | %74,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 4.147 | %87,0 | AKP | %72,9 |
| Damlacık Köyü | 1 | 317 | %81,4 | AKP | %70,6 |
| Dardağan Köyü | 2 | 160 | %85,0 | AKP | %74,8 |
| Doluca Köyü | 2 | 405 | %92,6 | AKP | %83,1 |
| Dumlu Köyü | 1 | 187 | %84,0 | AKP | %83,6 |
| Dut Köyü | 2 | 182 | %90,7 | AKP | %45,6 |
| Dikenli Köyü | 1 | 96 | %88,5 | AKP | %79,5 |
| Eceler Köyü | 1 | 130 | %82,3 | AKP | %50,0 |
| Ekinci Köyü | 1 | 112 | %71,4 | AKP | %74,0 |
| Elbeyi Köyü | 1 | 198 | %82,3 | AKP | %62,7 |
| Erikdere Köyü | 2 | 265 | %90,9 | AKP | %73,9 |
| Erikli Köyü | 3 | 953 | %67,8 | AKP | %83,4 |
| Esendere Köyü | 1 | 319 | %85,3 | DEM | %43,9 |
| Eski Kahta Köyü | 1 | 221 | %79,2 | AKP | %58,8 |
| Eskitaş Köyü | 2 | 338 | %88,2 | AKP | %60,8 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.645 | %84,7 | AKP | %70,6 |
| Fırat Mah. | 3 | 1.027 | %87,6 | AKP | %48,5 |
| Fıstıklı Köyü | 1 | 84 | %84,5 | AKP | %65,7 |
| Gazi Mah. | 7 | 2.384 | %86,5 | AKP | %70,0 |
| Geldibuldu Köyü | 3 | 404 | %87,4 | AKP | %89,7 |
| Gökçe Köyü | 1 | 156 | %76,9 | AKP | %70,0 |
| Gölgeli Köyü | 2 | 274 | %91,6 | AKP | %64,5 |
| Göçeri Köyü | 1 | 350 | %86,9 | AKP | %67,3 |
| Güdülge Köyü | 2 | 373 | %80,2 | AKP | %39,7 |
| Güzelçay Köyü | 1 | 123 | %81,3 | AKP | %66,0 |
| Girne Mah. | 29 | 10.670 | %84,7 | AKP | %63,4 |
| Habipler Köyü | 1 | 55 | %98,2 | AKP | %64,8 |
| Hacıyusuf Köyü | 1 | 101 | %101,0 | AKP | %69,6 |
| Hamzalar Köyü | 1 | 126 | %97,6 | AKP | %75,0 |
| Hasandiğin Köyü | 1 | 145 | %79,3 | AKP | %43,4 |
| Hasköy | 1 | 47 | %80,9 | AKP | %59,5 |
| Hürriyet Mah. | 13 | 4.671 | %83,8 | AKP | %63,1 |
| Işıktepe Köyü | 1 | 140 | %92,1 | AKP | %81,1 |
| Karacaören Köyü | 1 | 167 | %92,8 | AKP | %62,3 |
| Karadut Köyü | 3 | 525 | %77,9 | AKP | %83,0 |
| Karaman Köyü | 1 | 102 | %76,5 | AKP | %85,9 |
| Karataş Köyü | 1 | 36 | %75,0 | AKP | %80,0 |
| Karşıyaka Mah. | 16 | 5.894 | %85,1 | AKP | %57,2 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 232 | %79,7 | AKP | %71,3 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 100 | %80,0 | AKP | %90,0 |
| Kozağaç Köyü | 1 | 169 | %92,3 | AKP | %82,7 |
| Koçtepe Köyü | 1 | 316 | %86,1 | AKP | %66,8 |
| Köseler Köyü | 2 | 469 | %92,8 | AKP | %87,8 |
| Menderes Mah. | 15 | 5.358 | %83,5 | AKP | %66,9 |
| Menzil Köyü | 5 | 1.814 | %98,1 | AKP | %96,7 |
| Mülk Köyü | 1 | 352 | %93,8 | AKP | %53,6 |
| Narlıdere Köyü | 1 | 127 | %90,6 | AKP | %78,6 |
| Narsırtı Köyü | 1 | 84 | %86,9 | AKP | %52,1 |
| Narince Köyü | 3 | 892 | %80,6 | AKP | %68,1 |
| Oluklu Köyü | 4 | 495 | %77,2 | AKP | %57,5 |
| Ortanca Köyü | 1 | 278 | %90,3 | DEM | %49,0 |
| Ovacık Köyü | 1 | 45 | %95,6 | CHP | %35,7 |
| Salkımbağı Köyü | 3 | 939 | %92,2 | AKP | %80,2 |
| Sarısu Köyü | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %90,7 |
| Sıraca Köyü | 1 | 274 | %83,6 | AKP | %65,8 |
| Sırakaya Köyü | 1 | 85 | %82,4 | AKP | %91,3 |
| Susuz Köyü | 1 | 24 | %100,0 | AKP | %87,5 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 184 | %91,9 | AKP | %91,6 |
| Taşlıçay Köyü | 1 | 59 | %81,4 | AKP | %61,4 |
| Teknecik Köyü | 1 | 54 | %85,2 | AKP | %93,5 |
| Teğmenli Köyü | 2 | 345 | %93,9 | AKP | %78,0 |
| Turanlı Köyü | 1 | 34 | %105,9 | CHP | %52,8 |
| Turgut Özal Mah. | 11 | 3.940 | %82,6 | AKP | %64,0 |
| Tuğlu Köyü | 3 | 338 | %82,5 | AKP | %64,8 |
| Tütenocak Köyü | 2 | 248 | %90,7 | AKP | %57,0 |
| Ulupınar Köyü | 3 | 206 | %87,4 | AKP | %67,6 |
| Yapraklı Köyü | 2 | 520 | %76,2 | AKP | %87,2 |
| Yavuz Selim Mah. | 16 | 6.055 | %84,0 | AKP | %55,0 |
| Yelkovan Köyü | 1 | 396 | %88,9 | AKP | %79,5 |
| Yeni Mah. | 8 | 3.033 | %84,5 | AKP | %68,7 |
| Yenice Köyü | 1 | 162 | %94,4 | AKP | %90,2 |
| Yenikuşak Köyü | 1 | 89 | %97,8 | AKP | %89,7 |
| Yeşilkaya Köyü | 1 | 32 | %96,9 | YRP | %70,0 |
| Yolaltı Köyü | 1 | 364 | %91,8 | AKP | %81,8 |
| Zeytin Köyü | 1 | 105 | %81,9 | AKP | %48,2 |
| Ziyaret Köyü | 1 | 100 | %98,0 | AKP | %93,9 |
| Çakıreşme Köyü | 1 | 60 | %83,3 | AKP | %84,0 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 303 | %84,2 | AKP | %72,4 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 121 | %73,6 | AKP | %72,4 |
| Çardak Köyü | 1 | 112 | %84,8 | AKP | %53,8 |
| Çataltepe Köyü | 1 | 191 | %86,9 | AKP | %61,3 |
| Çaybaşı Köyü | 3 | 259 | %96,1 | AKP | %49,8 |
| Çıralık Köyü | 2 | 410 | %90,0 | AKP | %67,7 |
| Çobanlı Mah. | 1 | 332 | %86,5 | AKP | %66,3 |
| Çukurtaş Köyü | 1 | 213 | %97,2 | AKP | %86,6 |
| İkizce Köyü | 2 | 383 | %88,0 | AKP | %84,8 |
| İslamköy | 1 | 12 | %108,3 | AKP | %7,7 |
| Şahintepe Köyü | 1 | 166 | %91,0 | AKP | %87,3 |
| Şenköy | 1 | 42 | %104,8 | AKP | %90,9 |
| Şeyhbaba Mah. | 1 | 337 | %89,3 | AKP | %69,6 |