%50,4
AK PARTİ birinci
8.953 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çelikhan ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,4 ile birinci; 8953 geçerli oy, katılım %89,7.
Kayıtlı seçmen 10.320 · Oy kullanan 9.259 (katılım %89,7) · Geçerli 8.953 · Geçersiz 306
Çelikhan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.514 | %50,4 |
| CHP | 1.742 | %19,5 |
| DEM | 1.533 | %17,1 |
| YRP | 390 | %4,4 |
| MHP | 343 | %3,8 |
| Abdurrahman Bakır (bağımsız) | 157 | %1,8 |
| Selim Çakır (bağımsız) | 55 | %0,6 |
| BBP | 46 | %0,5 |
| SOL | 37 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 34 | %0,4 |
| ZAFER | 25 | %0,3 |
| MEMLEKET | 24 | %0,3 |
| YP | 12 | %0,1 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 |
| TKP | 7 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,1 |
| HKP | 5 | %0,1 |
| GBP | 5 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
| GENÇPARTİ | 3 | %0,0 |
| VATAN | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Çelikhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksu Köyü | 1 | 210 | %95,7 | CHP | %71,9 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 25 | %112,0 | AKP | %85,7 |
| Askerhan Köyü | 1 | 125 | %88,0 | AKP | %89,6 |
| Bahçeli Evler Mah. | 2 | 600 | %88,5 | AKP | %65,3 |
| Başpınar Mah. | 2 | 445 | %91,0 | AKP | %68,1 |
| Bozgedik Köyü | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %61,3 |
| Cami Mah. | 2 | 545 | %86,4 | AKP | %69,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 405 | %85,2 | AKP | %65,3 |
| Fatih Köyü | 1 | 63 | %107,9 | AKP | %74,6 |
| Fatih Mah. | 2 | 537 | %88,1 | AKP | %63,0 |
| Gölbağı Köyü | 2 | 161 | %91,9 | AKP | %52,4 |
| Kalecik Köyü | 1 | 76 | %101,3 | AKP | %77,6 |
| Karagöl Köyü | 1 | 52 | %101,9 | AKP | %90,4 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 12 | %125,0 | AKP | %85,7 |
| Korucak Köyü | 1 | 187 | %97,3 | AKP | %85,6 |
| Köseuşağı Köyü | 1 | 118 | %84,8 | CHP | %43,3 |
| Mahmut Nedim Ökmen Mah. | 4 | 1.414 | %82,7 | AKP | %60,1 |
| Merkez Mah. | 1 | 194 | %90,7 | AKP | %63,3 |
| Mutlu Köyü | 1 | 66 | %95,5 | AKP | %82,0 |
| Pınarbaşı-Aktaş Mah. | 1 | 121 | %95,9 | CHP | %42,2 |
| Pınarbaşı-Balıkburun Mah. | 1 | 170 | %107,1 | DEM | %41,0 |
| Pınarbaşı-Cami Mah. | 2 | 670 | %87,5 | DEM | %45,4 |
| Pınarbaşı-Hacılar Mah. | 2 | 668 | %92,2 | DEM | %57,8 |
| Pınarbaşı-Kaya Mah. | 1 | 352 | %88,1 | DEM | %60,7 |
| Pınarbaşı-Kurudere Mah. | 1 | 248 | %95,2 | DEM | %63,2 |
| Pınarbaşı-Çamlıyayla Mah. | 1 | 23 | %117,4 | DEM | %66,7 |
| Pınarbaşı-İnönü Mah. | 1 | 61 | %104,9 | DEM | %74,1 |
| Recep Köyü | 2 | 167 | %97,6 | CHP | %85,4 |
| Yağızatlı Köyü | 1 | 75 | %101,3 | AKP | %74,3 |
| Yeşilova Köyü | 1 | 91 | %106,6 | AKP | %92,7 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 268 | %95,2 | AKP | %69,1 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 72 | %80,6 | AKP | %49,1 |
| Yunus Emre Mah. | 3 | 976 | %84,1 | AKP | %67,8 |
| Zafer Mah. | 2 | 733 | %88,7 | AKP | %61,6 |
| Çampınar Köyü | 1 | 42 | %95,2 | AKP | %72,5 |
| İncirli Köyü | 1 | 67 | %103,0 | AKP | %91,3 |
| Şerefhan Köyü | 2 | 218 | %99,1 | AKP | %84,5 |