%46,0
AK PARTİ birinci
39.274 geçerli oy · katılım %79,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Besni ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %46,0 ile birinci; 39.274 geçerli oy, katılım %79,6.
Kayıtlı seçmen 52.352 · Oy kullanan 41.692 (katılım %79,6) · Geçerli 39.274 · Geçersiz 2.418
Besni Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 18.070 | %46,0 |
| CHP | 8.827 | %22,5 |
| DEM | 3.427 | %8,7 |
| MHP | 2.991 | %7,6 |
| Cuma Ekinci (bağımsız) | 1.853 | %4,7 |
| YRP | 1.002 | %2,6 |
| Selim Çakır (bağımsız) | 752 | %1,9 |
| BBP | 485 | %1,2 |
| ZAFER | 330 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 280 | %0,7 |
| Abdurrahman Bakır (bağımsız) | 249 | %0,6 |
| MİLLET | 211 | %0,5 |
| MEMLEKET | 192 | %0,5 |
| SOL | 109 | %0,3 |
| HKP | 100 | %0,3 |
| HAK-PAR | 96 | %0,2 |
| VATAN | 64 | %0,2 |
| TKP | 61 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 51 | %0,1 |
| GBP | 44 | %0,1 |
| YP | 39 | %0,1 |
| TKH | 21 | %0,1 |
| Mehmet Vural (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Besni mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 15 Temmuz Şehitler Mah. | 15 | 5.693 | %73,1 | AKP | %40,2 |
| Akdurak Köyü | 3 | 410 | %82,9 | DEM | %42,7 |
| Akkuyu Köyü | 1 | 150 | %78,7 | CHP | %58,5 |
| Akpınar Köyü | 1 | 249 | %92,8 | CHP | %68,3 |
| Aktepe Köyü | 1 | 176 | %88,6 | AKP | %37,2 |
| Akyazı Köyü | 1 | 176 | %88,1 | AKP | %59,2 |
| Alıçlı Köyü | 1 | 83 | %77,1 | AKP | %47,6 |
| Ali Erdemoğlu Mah. | 4 | 1.470 | %78,3 | AKP | %49,1 |
| Alişar Köyü | 1 | 165 | %89,1 | AKP | %75,5 |
| Atmalı Köyü | 3 | 1.060 | %79,3 | AKP | %68,6 |
| Aşağısarhan Mah. | 1 | 307 | %73,3 | CHP | %40,7 |
| Aşağıçöplü Köyü | 1 | 123 | %85,4 | AKP | %60,2 |
| Bahri Köyü | 1 | 109 | %81,7 | AKP | %64,0 |
| Başlı Köyü | 2 | 169 | %86,4 | AKP | %61,5 |
| Bereketli Köyü | 1 | 156 | %87,2 | AKP | %55,5 |
| Berete Köyü | 1 | 233 | %74,3 | AKP | %43,4 |
| Beşkoz Köyü | 1 | 41 | %114,6 | CHP | %68,2 |
| Beşyol Köyü | 2 | 370 | %88,1 | AKP | %56,1 |
| Boncuk Köyü | 1 | 113 | %89,4 | AKP | %38,5 |
| Burunçayır Köyü | 1 | 370 | %84,1 | AKP | %32,6 |
| Camuşçu Köyü | 1 | 302 | %87,4 | AKP | %58,5 |
| Cirit Meydanı Mah. | 4 | 1.362 | %74,2 | AKP | %36,2 |
| Doğankaya Köyü | 1 | 66 | %98,5 | AKP | %53,1 |
| Dumlupınar Mah. | 2 | 688 | %74,1 | AKP | %41,3 |
| Dörtyol Köyü | 1 | 180 | %87,8 | AKP | %72,7 |
| Dikilitaş Köyü | 1 | 277 | %84,1 | AKP | %59,0 |
| Erdemoğlu Mah. | 17 | 6.107 | %77,7 | AKP | %38,8 |
| Eğerli Köyü | 2 | 447 | %81,9 | AKP | %58,3 |
| Geçitli Köyü | 1 | 135 | %97,8 | AKP | %74,4 |
| Gümüşlü Köyü | 1 | 41 | %109,8 | CHP | %55,6 |
| Güneykaş Köyü | 1 | 86 | %83,7 | AKP | %49,3 |
| Hacıhalil Köyü | 1 | 294 | %77,9 | AKP | %49,5 |
| Harmanardı Köyü | 1 | 47 | %102,1 | AKP | %42,6 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 238 | %82,4 | AKP | %55,1 |
| Karagüveç Köyü | 2 | 466 | %77,7 | AKP | %54,8 |
| Karalar Köyü | 1 | 192 | %75,0 | DEM | %50,7 |
| Kargalı Köyü | 1 | 218 | %90,4 | AKP | %65,5 |
| Kaymakam Hasan Tütün Mah. | 10 | 3.749 | %75,2 | CHP | %36,9 |
| Kesecik Köyü | 1 | 381 | %80,8 | AKP | %64,2 |
| Kesmetepe-Atatürk Mah. | 1 | 210 | %77,6 | AKP | %51,7 |
| Kesmetepe-Fatih Mah. | 1 | 277 | %82,0 | AKP | %43,4 |
| Kesmetepe-Turgut Özal Mah. | 1 | 371 | %84,1 | CHP | %35,1 |
| Kesmetepe-Çakmak Mah. | 1 | 43 | %88,4 | AKP | %47,4 |
| Kesmetepe-İnce Mah. | 1 | 121 | %84,3 | CHP | %48,0 |
| Kesmetepe-İnönü Mah. | 1 | 99 | %80,8 | AKP | %44,9 |
| Kızılhisar Köyü | 1 | 79 | %91,1 | AKP | %42,3 |
| Kızılkaya Köyü | 1 | 171 | %78,4 | AKP | %50,0 |
| Kızılpınar Köyü | 1 | 51 | %86,3 | AKP | %62,8 |
| Kızılin Köyü | 2 | 460 | %83,9 | AKP | %60,1 |
| Konuklu Köyü | 3 | 404 | %82,2 | AKP | %32,1 |
| Korupınar Mah. | 2 | 653 | %73,5 | AKP | %51,6 |
| Kurugöl Köyü | 2 | 441 | %83,9 | AKP | %55,2 |
| Kutluca Köyü | 3 | 665 | %81,5 | AKP | %54,5 |
| Kuzevleri Köyü | 1 | 55 | %94,6 | CHP | %43,1 |
| Köseceli-Aşağısöğütlü Mah. | 2 | 449 | %90,2 | AKP | %60,9 |
| Köseceli-Cumhuriyet Mah. | 1 | 353 | %89,5 | CHP | %35,2 |
| Köseceli-Hürriyet Mah. | 1 | 348 | %89,7 | AKP | %40,5 |
| Köseceli-Tetirli Mah. | 1 | 270 | %85,6 | AKP | %19,7 |
| Oyalı Mah. | 1 | 186 | %87,1 | CHP | %41,2 |
| Oyratlı Köyü | 3 | 918 | %74,2 | AKP | %61,5 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 248 | %88,7 | AKP | %59,1 |
| Pınarbaşı Mah. | 4 | 1.402 | %77,1 | AKP | %37,3 |
| Sarıkaya Köyü | 2 | 243 | %87,7 | AKP | %82,3 |
| Sarıyaprak Köyü | 2 | 506 | %90,3 | AKP | %45,5 |
| Sayören Köyü | 3 | 943 | %71,4 | AKP | %61,7 |
| Sugözü Köyü | 1 | 392 | %86,7 | AKP | %40,4 |
| Suvarlı-Adalet Mah. | 2 | 679 | %82,8 | AKP | %55,3 |
| Suvarlı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 335 | %86,0 | AKP | %54,7 |
| Suvarlı-Hürriyet Mah. | 2 | 512 | %84,0 | AKP | %62,8 |
| Taşlıyazı Köyü | 1 | 160 | %88,1 | AKP | %50,8 |
| Tekağaç Köyü | 1 | 192 | %89,1 | AKP | %72,0 |
| Tokar Köyü | 1 | 92 | %79,4 | AKP | %69,0 |
| Toklu Köyü | 1 | 289 | %90,7 | AKP | %61,9 |
| Topkapı Köyü | 1 | 217 | %87,6 | AKP | %69,2 |
| Uzunkuyu Köyü | 2 | 573 | %79,6 | AKP | %61,4 |
| Yayıklı Köyü | 2 | 463 | %85,8 | AKP | %57,0 |
| Yazıbeydili Köyü | 1 | 220 | %86,8 | AKP | %56,7 |
| Yazıkarakuyu Köyü | 2 | 445 | %84,7 | AKP | %66,5 |
| Yelbastı Köyü | 1 | 46 | %65,2 | AKP | %58,6 |
| Yeni Besni Mah. | 5 | 1.189 | %68,0 | AKP | %43,6 |
| Yeniköy | 2 | 323 | %87,0 | AKP | %74,0 |
| Yoldüzü Köyü | 1 | 371 | %84,1 | AKP | %50,0 |
| Yukarı Sarhan Mah. | 3 | 888 | %78,3 | AKP | %37,5 |
| Yukarısöğütlü Köyü | 1 | 221 | %88,7 | AKP | %52,6 |
| Çakırhüyük-Abımıstık Mah. | 1 | 96 | %83,3 | AKP | %45,8 |
| Çakırhüyük-Boybeypınarı Mah. | 1 | 218 | %83,9 | DEM | %38,0 |
| Çakırhüyük-Köprübaşı Mah. | 2 | 397 | %81,9 | AKP | %40,3 |
| Çakırhüyük-Levzin Mah. | 1 | 194 | %82,0 | DEM | %36,4 |
| Çakırhüyük-Yeşilova Mah. | 1 | 371 | %79,5 | AKP | %36,3 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 269 | %83,3 | AKP | %77,4 |
| Çat Mah. | 4 | 1.200 | %74,2 | AKP | %46,1 |
| Çaykaya Köyü | 1 | 244 | %86,1 | AKP | %78,1 |
| Çomak Köyü | 2 | 601 | %76,4 | AKP | %52,7 |
| Çorak Köyü | 1 | 281 | %86,5 | AKP | %39,7 |
| Çilboğaz Köyü | 1 | 55 | %98,2 | AKP | %50,0 |
| Ören Köyü | 1 | 315 | %79,1 | AKP | %53,3 |
| Üçgöz Köyü | 2 | 689 | %83,3 | AKP | %39,6 |
| İzollu Köyü | 2 | 480 | %85,2 | AKP | %50,4 |
| Şambayat-Bayat Mah. | 1 | 192 | %93,8 | CHP | %45,9 |
| Şambayat-Cumhuriyet Mah. | 1 | 209 | %91,4 | CHP | %50,0 |
| Şambayat-Fatih Mah. | 2 | 729 | %81,6 | AKP | %46,2 |
| Şambayat-Menderes Mah. | 2 | 583 | %87,7 | CHP | %38,6 |
| Şambayat-Yeni Mah. | 2 | 444 | %86,5 | CHP | %41,9 |
| Şambayat-İnönü Mah. | 1 | 313 | %85,3 | AKP | %54,2 |