Tufanbeyli · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTufanbeyli ilçesi
%31,2
AK PARTİ birinci
10.804 geçerli oy · katılım %87,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tufanbeyli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %31,2 ile birinci; 10.804 geçerli oy, katılım %87,2.
Tufanbeyli
Kayıtlı seçmen 12.827 · Oy kullanan 11.179 (katılım %87,2) · Geçerli 10.804 · Geçersiz 375
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 3.368 | %31,2 |
| MHP | 2.768 | %25,6 |
| CHP | 2.459 | %22,8 |
| İYİ | 1.100 | %10,2 |
| YRP | 368 | %3,4 |
| ZAFER | 187 | %1,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 130 | %1,2 |
| BBP | 103 | %1,0 |
| TİP | 67 | %0,6 |
| MEMLEKET | 63 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 38 | %0,4 |
| DEM | 29 | %0,3 |
| AB | 22 | %0,2 |
| VATAN | 22 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 19 | %0,2 |
| HAK-PAR | 17 | %0,2 |
| HKP | 16 | %0,2 |
| MİLLET | 10 | %0,1 |
| SOL | 7 | %0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 |
| Fatih Gür (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 219 | %74,9 | AKP | %60,6 |
| Akçal Mah. | 1 | 49 | %91,8 | CHP | %79,6 |
| Ayvat Mah. | 2 | 177 | %93,8 | CHP | %37,9 |
| Bolatpınarı Mah. | 1 | 170 | %88,8 | AKP | %41,4 |
| Bozgüney Mah. | 3 | 812 | %90,9 | MHP | %40,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.840 | %86,6 | CHP | %38,6 |
| Damlalı Mah. | 1 | 263 | %85,6 | AKP | %39,4 |
| Demiroluk Mah. | 1 | 277 | %86,6 | MHP | %46,6 |
| Doğanbeyli Mah. | 3 | 595 | %85,6 | AKP | %35,8 |
| Doğanlı Mah. | 2 | 538 | %90,9 | AKP | %48,1 |
| Elemanlı Mah. | 2 | 213 | %96,7 | AKP | %43,2 |
| Evci Mah. | 1 | 149 | %88,6 | CHP | %86,4 |
| Fatmakuyu Mah. | 1 | 51 | %80,4 | CHP | %66,7 |
| Güzelim Mah. | 1 | 130 | %83,1 | MHP | %31,4 |
| Hanyeri Mah. | 1 | 64 | %93,8 | CHP | %66,7 |
| Karsavran Mah. | 1 | 350 | %91,7 | AKP | %33,3 |
| Kayapınar Mah. | 1 | 77 | %79,2 | AKP | %50,9 |
| Kayarcık Mah. | 3 | 624 | %84,3 | MHP | %34,9 |
| Koccağız Mah. | 1 | 36 | %100,0 | AKP | %42,9 |
| Kirazlıyurt Mah. | 1 | 376 | %83,8 | CHP | %30,6 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 309 | %81,6 | AKP | %46,5 |
| Pekmezli Mah. | 3 | 655 | %84,9 | AKP | %40,4 |
| Pınarlar Mah. | 1 | 163 | %89,0 | MHP | %37,7 |
| Taşpınar Mah. | 1 | 48 | %100,0 | CHP | %64,6 |
| Tozlu Mah. | 1 | 100 | %91,0 | AKP | %44,4 |
| Yamanlı Mah. | 2 | 453 | %88,7 | MHP | %46,7 |
| Yenicami Mah. | 3 | 805 | %91,7 | AKP | %34,5 |
| Yeşilova Mah. | 1 | 186 | %89,3 | MHP | %43,3 |
| Çatalçam Mah. | 3 | 1.041 | %85,5 | MHP | %35,5 |
| Çukurkışla Mah. | 2 | 110 | %91,8 | CHP | %39,0 |
| İstiklal Mah. | 5 | 1.588 | %85,7 | AKP | %29,7 |
| İğdebel Mah. | 1 | 94 | %71,3 | AKP | %49,3 |
| Şar Mah. | 2 | 265 | %88,7 | AKP | %34,1 |