Seyhan · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSeyhan ilçesi
%30,5
CHP birinci
476.233 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seyhan ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %30,5 ile birinci; 476.233 geçerli oy, katılım %87,0.
Seyhan
Kayıtlı seçmen 562.326 · Oy kullanan 489.246 (katılım %87,0) · Geçerli 476.233 · Geçersiz 13.013
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 145.342 | %30,5 |
| AKP | 130.692 | %27,4 |
| DEM | 75.791 | %15,9 |
| İYİ | 43.124 | %9,1 |
| MHP | 36.525 | %7,7 |
| TİP | 12.964 | %2,7 |
| ZAFER | 8.812 | %1,9 |
| YRP | 6.897 | %1,5 |
| MEMLEKET | 3.458 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.540 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2.205 | %0,5 |
| BBP | 2.078 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 1.571 | %0,3 |
| SOL | 1.165 | %0,2 |
| VATAN | 588 | %0,1 |
| TKP | 488 | %0,1 |
| AB | 416 | %0,1 |
| MİLLET | 407 | %0,1 |
| HAK-PAR | 266 | %0,1 |
| HKP | 240 | %0,1 |
| Fatih Gür (bağımsız) | 213 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 172 | %0,0 |
| TKH | 120 | %0,0 |
| Ayhan Öztaşlar (bağımsız) | 72 | %0,0 |
| Salim Şengül (bağımsız) | 41 | %0,0 |
| Ali Göçer (bağımsız) | 22 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 20 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 2000 Evler Mah. | 30 | 10.871 | %89,5 | CHP | %37,9 |
| Ahmet Remzi Yüreğir Mah. | 3 | 857 | %86,1 | AKP | %34,5 |
| Akkapı Mah. | 40 | 14.496 | %89,2 | CHP | %50,9 |
| Alidede Mah. | 3 | 881 | %81,8 | CHP | %38,0 |
| Aydınlar Mah. | 22 | 8.012 | %86,7 | AKP | %33,4 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.815 | %85,8 | AKP | %31,9 |
| Bahçeşehir Mah. | 26 | 9.591 | %88,7 | AKP | %35,4 |
| Barbaros Mah. | 30 | 10.619 | %87,9 | DEM | %47,1 |
| Barış Mah. | 23 | 8.422 | %87,9 | AKP | %36,8 |
| Bey Mah. | 21 | 7.657 | %89,0 | CHP | %41,5 |
| Beşocak Mah. | 2 | 729 | %83,7 | DEM | %31,1 |
| Büyükdikili Mah. | 2 | 534 | %89,0 | CHP | %33,8 |
| Büyükçıldırım Mah. | 1 | 76 | %94,7 | AKP | %31,0 |
| Camuzcu Mah. | 2 | 395 | %95,2 | AKP | %25,9 |
| Cemalpaşa Mah. | 23 | 8.267 | %91,5 | CHP | %60,7 |
| Dağlıoğlu Mah. | 41 | 14.800 | %86,1 | DEM | %53,6 |
| Demetevler Mah. | 14 | 5.171 | %86,0 | AKP | %33,5 |
| Denizli Mah. | 25 | 9.191 | %85,7 | AKP | %33,3 |
| Dervişler Mah. | 1 | 209 | %91,9 | CHP | %38,4 |
| Dumlupınar Mah. | 22 | 8.145 | %84,6 | AKP | %41,4 |
| Dörtağaç Mah. | 1 | 101 | %92,1 | CHP | %40,9 |
| Döşeme Mah. | 17 | 5.777 | %87,5 | CHP | %47,4 |
| Emek Mah. | 13 | 4.596 | %87,3 | CHP | %44,3 |
| Fatih Mah. | 39 | 14.312 | %89,2 | AKP | %40,5 |
| Fevzipaşa Mah. | 25 | 9.079 | %86,2 | AKP | %34,1 |
| Gazipaşa Mah. | 12 | 4.399 | %87,8 | CHP | %44,4 |
| Gökçeler Mah. | 3 | 927 | %90,1 | AKP | %43,6 |
| Gölbaşı Mah. | 2 | 555 | %88,3 | AKP | %36,6 |
| Gülbahçesi Mah. | 84 | 30.538 | %85,3 | DEM | %62,4 |
| Gülpınar Mah. | 18 | 6.763 | %80,8 | AKP | %42,1 |
| Gürselpaşa Mah. | 95 | 34.981 | %88,4 | CHP | %31,4 |
| Hadırlı Mah. | 10 | 3.723 | %90,6 | CHP | %75,8 |
| Hanedan Mah. | 2 | 660 | %82,3 | AKP | %38,7 |
| Havuzlubahçe Mah. | 22 | 7.558 | %88,0 | CHP | %53,8 |
| Hurmalı Mah. | 5 | 1.780 | %85,2 | CHP | %48,3 |
| Hürriyet Mah. | 10 | 3.589 | %86,9 | AKP | %38,0 |
| Karakuyu Mah. | 2 | 447 | %92,8 | AKP | %37,0 |
| Karasoku Mah. | 1 | 231 | %75,3 | CHP | %37,6 |
| Karayusuflu Mah. | 2 | 543 | %93,9 | CHP | %82,6 |
| Kavaklı Mah. | 6 | 2.233 | %80,0 | DEM | %46,6 |
| Kayalıbağ Mah. | 2 | 512 | %85,7 | CHP | %30,2 |
| Kayışlı Mah. | 2 | 463 | %94,4 | CHP | %74,3 |
| Kocavezir Mah. | 4 | 1.162 | %80,8 | AKP | %37,6 |
| Koyuncu Mah. | 1 | 231 | %94,4 | CHP | %67,3 |
| Koza Mah. | 13 | 4.774 | %85,6 | DEM | %47,5 |
| Kurtuluş Mah. | 25 | 9.015 | %91,1 | CHP | %59,9 |
| Kuruköprü Mah. | 1 | 232 | %81,9 | CHP | %35,8 |
| Kuyumcular Mah. | 2 | 481 | %98,3 | CHP | %78,0 |
| Köylüoğlu Mah. | 1 | 180 | %92,8 | AKP | %23,8 |
| Küçükdikili Mah. | 1 | 322 | %89,8 | AKP | %30,7 |
| Küçükçıldırım Mah. | 1 | 101 | %101,0 | AKP | %47,4 |
| Mekan Mah. | 3 | 817 | %87,9 | AKP | %71,5 |
| Mestanzade Mah. | 8 | 2.715 | %83,7 | AKP | %32,2 |
| Meydan Mah. | 16 | 5.571 | %84,9 | CHP | %36,0 |
| Mıdık Mah. | 9 | 3.140 | %90,7 | CHP | %74,1 |
| Mürseloğlu Mah. | 2 | 505 | %96,2 | İYİ | %43,3 |
| Mirzaçelebi Mah. | 10 | 3.573 | %83,8 | CHP | %50,7 |
| Mithatpaşa Mah. | 41 | 14.691 | %86,4 | AKP | %28,8 |
| Namık Kemal Mah. | 19 | 7.056 | %85,4 | CHP | %40,3 |
| Narlıca Mah. | 20 | 7.145 | %85,0 | CHP | %30,8 |
| Onur Mah. | 28 | 10.198 | %84,4 | AKP | %35,2 |
| Ova Mah. | 32 | 11.792 | %83,2 | DEM | %54,0 |
| Pınar Mah. | 78 | 28.791 | %89,2 | CHP | %33,7 |
| Reşatbey Mah. | 25 | 8.903 | %88,6 | CHP | %55,8 |
| Sakarya Mah. | 3 | 1.003 | %84,9 | CHP | %40,3 |
| Salmanbeyli Mah. | 1 | 228 | %94,7 | CHP | %81,5 |
| Sarıhamzalı Mah. | 20 | 7.579 | %82,8 | AKP | %67,1 |
| Sarıhuğlar Mah. | 1 | 245 | %91,0 | AKP | %47,1 |
| Sarıyakup Mah. | 3 | 852 | %83,8 | DEM | %31,4 |
| Serinevler Mah. | 2 | 468 | %94,9 | CHP | %81,9 |
| Sucuzade Mah. | 10 | 3.207 | %87,3 | CHP | %65,2 |
| Söğütlü Mah. | 10 | 3.504 | %81,2 | DEM | %35,5 |
| Sümer Mah. | 39 | 14.394 | %86,7 | CHP | %41,5 |
| Tellidere Mah. | 52 | 19.439 | %89,7 | AKP | %35,8 |
| Tepebağ Mah. | 2 | 649 | %82,7 | CHP | %35,3 |
| Türkocağı Mah. | 3 | 872 | %82,8 | CHP | %32,7 |
| Ulucamii Mah. | 1 | 248 | %88,3 | AKP | %35,4 |
| Uçak Mah. | 18 | 6.483 | %84,1 | DEM | %31,9 |
| Yalmanlı Mah. | 2 | 490 | %88,8 | CHP | %85,4 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.326 | %88,6 | AKP | %39,3 |
| Yenibaraj Mah. | 24 | 8.772 | %89,8 | CHP | %48,7 |
| Yenibey Mah. | 22 | 8.056 | %84,5 | AKP | %37,4 |
| Yenidam Mah. | 1 | 280 | %86,4 | AKP | %38,5 |
| Yeşilevler Mah. | 15 | 5.437 | %86,8 | AKP | %34,4 |
| Yeşiloba Mah. | 29 | 10.496 | %86,7 | AKP | %33,8 |
| Yeşilyurt Mah. | 135 | 49.558 | %88,0 | CHP | %35,6 |
| Yeşilyuva Mah. | 10 | 3.376 | %79,3 | CHP | %38,7 |
| Yolgeçen Mah. | 1 | 205 | %93,2 | AKP | %32,2 |
| Zeytinli Mah. | 3 | 830 | %89,8 | AKP | %65,6 |
| Ziyapaşa Mah. | 18 | 6.690 | %84,3 | CHP | %42,4 |
| Çaputçu Mah. | 1 | 222 | %80,2 | CHP | %38,8 |
| Çınarlı Mah. | 5 | 1.816 | %86,6 | CHP | %54,8 |
| İsmetpaşa Mah. | 34 | 12.402 | %86,5 | AKP | %38,9 |
| İstiklal Mah. | 12 | 4.466 | %83,6 | CHP | %37,4 |
| Şakirpaşa Mah. | 22 | 8.070 | %84,8 | CHP | %33,4 |
| Şehitduran Mah. | 10 | 3.763 | %85,1 | AKP | %36,2 |