Karataş · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKarataş ilçesi
%41,2
CHP birinci
14.995 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karataş ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %41,2 ile birinci; 14.995 geçerli oy, katılım %89,9.
Karataş
Kayıtlı seçmen 17.032 · Oy kullanan 15.307 (katılım %89,9) · Geçerli 14.995 · Geçersiz 312
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 6.184 | %41,2 |
| AKP | 2.813 | %18,8 |
| MHP | 2.360 | %15,7 |
| İYİ | 1.608 | %10,7 |
| DEM | 729 | %4,9 |
| TİP | 579 | %3,9 |
| ZAFER | 164 | %1,1 |
| YRP | 114 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 109 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 100 | %0,7 |
| MEMLEKET | 67 | %0,5 |
| BBP | 36 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 35 | %0,2 |
| VATAN | 24 | %0,2 |
| AB | 18 | %0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 |
| MİLLET | 7 | %0,1 |
| SOL | 7 | %0,1 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| HKP | 6 | %0,0 |
| HAK-PAR | 5 | %0,0 |
| Ali Göçer (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Fatih Gür (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adalı Mah. | 2 | 484 | %91,3 | MHP | %35,4 |
| Ataköy Mah. | 1 | 251 | %93,2 | MHP | %31,4 |
| Bahçe Mah. | 4 | 1.514 | %92,1 | CHP | %58,6 |
| Bebeli Mah. | 1 | 251 | %90,8 | AKP | %29,5 |
| Damlapınar Mah. | 1 | 182 | %96,2 | MHP | %50,3 |
| Develiören Mah. | 1 | 16 | %137,5 | AKP | %54,6 |
| Dolaplı Mah. | 1 | 49 | %102,0 | AKP | %74,0 |
| Gölkaya Mah. | 1 | 126 | %96,8 | AKP | %32,2 |
| Hacıhasan Mah. | 1 | 118 | %89,0 | İYİ | %30,5 |
| Hasırağacı Mah. | 1 | 173 | %91,9 | AKP | %46,8 |
| Helvacı Mah. | 1 | 227 | %93,4 | CHP | %51,2 |
| Kapı Mah. | 1 | 198 | %82,3 | MHP | %36,9 |
| Karagöçer Mah. | 2 | 495 | %89,9 | DEM | %61,9 |
| Karataş Mah. | 1 | 195 | %90,3 | MHP | %31,0 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.525 | %90,0 | CHP | %72,8 |
| Kemaliye Mah. | 8 | 2.946 | %90,5 | CHP | %66,4 |
| Kesik Mah. | 1 | 235 | %92,8 | AKP | %32,9 |
| Kırhasan Mah. | 1 | 60 | %96,7 | İYİ | %38,6 |
| Kızıltahta Mah. | 1 | 169 | %88,2 | MHP | %37,4 |
| Kiremitli Mah. | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %33,8 |
| Meletmez Mah. | 1 | 68 | %82,4 | CHP | %40,0 |
| Orta Mah. | 2 | 470 | %93,8 | CHP | %68,5 |
| Oymaklı Mah. | 1 | 162 | %84,6 | AKP | %34,1 |
| Sarımsak Mah. | 1 | 16 | %112,5 | İYİ | %35,3 |
| Sirkenli Mah. | 2 | 415 | %93,5 | İYİ | %33,8 |
| Tabaklar Mah. | 2 | 464 | %93,1 | AKP | %41,6 |
| Tabur Mah. | 1 | 98 | %88,8 | AKP | %48,3 |
| Terliksiz Mah. | 1 | 80 | %96,3 | AKP | %44,2 |
| Topraklı Mah. | 1 | 81 | %91,4 | CHP | %36,1 |
| Tuzkuyusu Mah. | 1 | 181 | %90,1 | MHP | %32,5 |
| Tuzla Mah. | 4 | 1.311 | %89,2 | AKP | %32,3 |
| Yassıveren Mah. | 1 | 74 | %97,3 | AKP | %43,7 |
| Yemişli Mah. | 2 | 405 | %94,3 | AKP | %28,9 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.386 | %80,8 | CHP | %51,4 |
| Yenimurat Mah. | 1 | 75 | %88,0 | AKP | %28,6 |
| Yüzbaşı Mah. | 1 | 150 | %99,3 | AKP | %36,6 |
| Çakırören Mah. | 1 | 229 | %94,3 | MHP | %37,6 |
| Çavuşlu Mah. | 1 | 178 | %94,9 | AKP | %40,0 |
| Çağşırlı Mah. | 1 | 167 | %89,8 | AKP | %44,6 |
| Çukurkamış Mah. | 1 | 143 | %91,6 | AKP | %36,9 |
| Çimeli Mah. | 1 | 182 | %92,3 | AKP | %60,0 |
| İnneplihüyüğü Mah. | 1 | 123 | %96,8 | MHP | %37,1 |
| İsahacılı Mah. | 1 | 276 | %88,4 | AKP | %33,9 |