%46,4
AK PARTİ birinci
15.573 geçerli oy · katılım %92,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karaisalı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %46,4 ile birinci; 15.573 geçerli oy, katılım %92,5.
Kayıtlı seçmen 17.312 · Oy kullanan 16.011 (katılım %92,5) · Geçerli 15.573 · Geçersiz 438
Karaisalı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 7.224 | %46,4 |
| MHP | 3.374 | %21,7 |
| CHP | 1.935 | %12,4 |
| İYİ | 1.724 | %11,1 |
| YRP | 321 | %2,1 |
| ZAFER | 301 | %1,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 162 | %1,0 |
| BBP | 114 | %0,7 |
| MEMLEKET | 99 | %0,6 |
| DEM | 65 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 55 | %0,4 |
| TİP | 50 | %0,3 |
| MİLLET | 35 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 19 | %0,1 |
| AB | 18 | %0,1 |
| VATAN | 18 | %0,1 |
| HAK-PAR | 16 | %0,1 |
| HKP | 14 | %0,1 |
| TKP | 7 | %0,0 |
| TKH | 7 | %0,0 |
| Fatih Gür (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Salim Şengül (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Ayhan Öztaşlar (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karaisalı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 76 | %93,4 | AKP | %36,2 |
| Akçalı Mah. | 1 | 62 | %101,6 | AKP | %38,1 |
| Altınova Mah. | 1 | 186 | %95,7 | AKP | %33,3 |
| Ayakkıf Mah. | 1 | 256 | %97,3 | AKP | %65,0 |
| Aşağıbelemedik Mah. | 1 | 45 | %100,0 | AKP | %60,5 |
| Aşağıyörükler Mah. | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %50,0 |
| Barakdağı Mah. | 1 | 260 | %88,1 | AKP | %63,8 |
| Başkıf Mah. | 1 | 164 | %95,1 | AKP | %50,0 |
| Bekirli Mah. | 1 | 344 | %93,0 | AKP | %36,1 |
| Beydemir Mah. | 1 | 348 | %91,7 | AKP | %62,0 |
| Bolacalı Mah. | 1 | 34 | %97,1 | CHP | %51,5 |
| Bucak Mah. | 1 | 284 | %94,0 | MHP | %27,9 |
| Demirçit Mah. | 1 | 55 | %101,8 | AKP | %32,1 |
| Durak Mah. | 1 | 180 | %96,7 | MHP | %32,8 |
| Döşekevi Mah. | 1 | 121 | %93,4 | CHP | %30,9 |
| Emelcik Mah. | 1 | 154 | %100,0 | AKP | %60,4 |
| Etekli Mah. | 2 | 547 | %90,7 | AKP | %56,8 |
| Eğlence Mah. | 1 | 310 | %93,9 | AKP | %54,9 |
| Fettahlı Mah. | 1 | 54 | %111,1 | AKP | %31,6 |
| Filikli Mah. | 1 | 112 | %100,9 | AKP | %72,6 |
| Gökhasanlı Mah. | 1 | 128 | %95,3 | AKP | %57,5 |
| Gülüşlü Mah. | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %44,4 |
| Güvenç Mah. | 1 | 241 | %95,0 | MHP | %40,3 |
| Gildirli Mah. | 1 | 146 | %99,3 | AKP | %64,0 |
| Hacıkırı Mah. | 1 | 125 | %95,2 | CHP | %28,2 |
| Hacılı Mah. | 1 | 284 | %90,5 | AKP | %35,5 |
| Hacımusalı Mah. | 2 | 501 | %96,4 | AKP | %63,1 |
| Kaledağı Mah. | 1 | 316 | %91,8 | AKP | %65,1 |
| Kapıkaya Mah. | 1 | 106 | %98,1 | AKP | %45,1 |
| Karahasanlı Mah. | 1 | 24 | %116,7 | AKP | %64,3 |
| Karakılıç Mah. | 1 | 171 | %96,5 | AKP | %66,5 |
| Karakuyu Mah. | 1 | 44 | %102,3 | MHP | %33,3 |
| Karapınar Mah. | 6 | 1.960 | %89,4 | AKP | %41,6 |
| Kırıklı Mah. | 2 | 487 | %93,4 | AKP | %56,4 |
| Kocaveliler Mah. | 1 | 184 | %91,3 | AKP | %41,6 |
| Kuyucu Mah. | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %69,9 |
| Kuzgun Mah. | 1 | 343 | %92,4 | MHP | %39,7 |
| Kuşcusofulu Mah. | 2 | 325 | %84,3 | CHP | %41,0 |
| Körüklü Mah. | 1 | 145 | %91,7 | AKP | %53,7 |
| Maraşlı Mah. | 1 | 199 | %98,0 | AKP | %60,6 |
| Merkezboztahta Mah. | 1 | 308 | %93,5 | AKP | %62,1 |
| Murtçukuru Mah. | 1 | 127 | %99,2 | CHP | %44,2 |
| Nergizlik Mah. | 1 | 196 | %82,1 | CHP | %68,8 |
| Nuhlu Mah. | 1 | 109 | %99,1 | AKP | %58,7 |
| Sadıkali Mah. | 1 | 126 | %103,2 | AKP | %37,8 |
| Sarımehmetli Mah. | 1 | 153 | %91,5 | MHP | %42,8 |
| Saypınar Mah. | 1 | 63 | %100,0 | AKP | %29,5 |
| Selampınar Mah. | 3 | 857 | %89,4 | AKP | %40,8 |
| Tatık Mah. | 1 | 59 | %86,4 | İYİ | %35,3 |
| Topaktaş Mah. | 1 | 112 | %92,0 | AKP | %31,4 |
| Topkaralı Mah. | 1 | 65 | %103,1 | AKP | %49,3 |
| Torunsolaklı Mah. | 3 | 567 | %93,1 | AKP | %45,2 |
| Tümenli Mah. | 2 | 259 | %98,1 | AKP | %40,0 |
| Yazıbaşı Mah. | 1 | 148 | %98,7 | AKP | %39,4 |
| Çakallı Mah. | 1 | 342 | %93,9 | AKP | %42,5 |
| Çatalan Mah. | 1 | 286 | %93,7 | AKP | %57,3 |
| Çeceli Mah. | 7 | 2.411 | %88,2 | AKP | %47,4 |
| Çevlik Mah. | 1 | 265 | %87,9 | MHP | %42,4 |
| Çocuklar Mah. | 1 | 111 | %101,8 | AKP | %73,9 |
| Çorlu Mah. | 2 | 407 | %94,4 | AKP | %59,4 |
| Çukur Mah. | 2 | 680 | %93,4 | AKP | %45,6 |
| Ömerli Mah. | 1 | 103 | %96,1 | AKP | %38,4 |