Çukurova · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇukurova ilçesi
%40,3
CHP birinci
255.444 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çukurova ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %40,3 ile birinci; 255.444 geçerli oy, katılım %90,0.
Çukurova
Kayıtlı seçmen 287.869 · Oy kullanan 259.124 (katılım %90,0) · Geçerli 255.444 · Geçersiz 3.680
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 103.010 | %40,3 |
| AKP | 53.166 | %20,8 |
| İYİ | 40.539 | %15,9 |
| MHP | 22.775 | %8,9 |
| DEM | 9.313 | %3,7 |
| TİP | 8.866 | %3,5 |
| ZAFER | 6.687 | %2,6 |
| YRP | 3.308 | %1,3 |
| MEMLEKET | 2.255 | %0,9 |
| BBP | 1.228 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.188 | %0,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 749 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 637 | %0,3 |
| VATAN | 350 | %0,1 |
| MİLLET | 335 | %0,1 |
| TKP | 312 | %0,1 |
| SOL | 194 | %0,1 |
| AB | 148 | %0,1 |
| Fatih Gür (bağımsız) | 90 | %0,0 |
| HKP | 83 | %0,0 |
| HAK-PAR | 76 | %0,0 |
| TKH | 48 | %0,0 |
| Ayhan Öztaşlar (bağımsız) | 43 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,0 |
| Salim Şengül (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| Ali Göçer (bağımsız) | 12 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Belediye Evleri Mah. | 111 | 41.005 | %89,6 | CHP | %30,5 |
| Beyazevler Mah. | 21 | 7.611 | %87,7 | CHP | %45,7 |
| Bozcalar Mah. | 1 | 133 | %100,8 | MHP | %37,6 |
| Dörtler Mah. | 2 | 652 | %94,9 | AKP | %46,7 |
| Esentepe Mah. | 4 | 1.358 | %92,6 | CHP | %38,3 |
| Fadıl Mah. | 1 | 46 | %100,0 | CHP | %41,3 |
| Gökkuyu Mah. | 1 | 199 | %98,0 | AKP | %35,3 |
| Güzelyalı Mah. | 84 | 31.002 | %90,3 | CHP | %49,2 |
| Huzurevleri Mah. | 128 | 47.032 | %90,2 | CHP | %38,4 |
| Kabasakal Mah. | 4 | 1.218 | %93,7 | AKP | %31,4 |
| Karahan Mah. | 4 | 1.404 | %91,7 | CHP | %47,8 |
| Karslılar Mah. | 10 | 3.775 | %89,4 | CHP | %39,8 |
| Kaşoba Mah. | 1 | 306 | %84,6 | AKP | %32,0 |
| Kocatepe Mah. | 3 | 864 | %94,3 | AKP | %38,2 |
| Kurttepe Mah. | 14 | 5.062 | %90,2 | AKP | %31,4 |
| Küçükçınar Mah. | 1 | 164 | %93,3 | AKP | %40,1 |
| Mahfesığmaz Mah. | 72 | 26.405 | %90,0 | CHP | %49,7 |
| Memişli Mah. | 1 | 52 | %101,9 | MHP | %28,3 |
| Pirili Mah. | 1 | 354 | %92,9 | AKP | %35,4 |
| Salbaş Esentepe Mah. | 2 | 386 | %95,1 | AKP | %39,0 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 330 | %91,5 | AKP | %43,7 |
| Toros Mah. | 130 | 47.841 | %90,1 | CHP | %47,6 |
| Yeni Mah. | 3 | 786 | %94,2 | AKP | %41,6 |
| Yurt Mah. | 89 | 32.787 | %90,3 | CHP | %41,2 |
| Yüzüncüyıl Mah. | 90 | 33.312 | %89,5 | CHP | %34,3 |
| Örcün Mah. | 1 | 216 | %96,8 | AKP | %58,9 |
| Şambayadı Mah. | 10 | 3.569 | %88,3 | AKP | %32,6 |