Çaycuma · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇaycuma ilçesi
%52,7
Recep Tayyip Erdoğan birinci
64.113 geçerli oy · katılım %89,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çaycuma ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %52,7 ile birinci; 64.113 geçerli oy, katılım %89,7.
Çaycuma
Kayıtlı seçmen 74.393 · Oy kullanan 66.732 (katılım %89,7) · Geçerli 64.113 · Geçersiz 2.619
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 33.773 | %52,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 26.316 | %41,1 |
| Sinan Oğan | 3.429 | %5,4 |
| Muharrem İnce | 595 | %0,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adaköy | 1 | 277 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Ahatlı Köyü | 5 | 1.348 | %91,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,3 |
| Akpınar Köyü | 1 | 263 | %91,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Akyamaç Köyü | 2 | 651 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Akçahatipler Köyü | 2 | 407 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Aliköy | 2 | 492 | %87,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,8 |
| Ayvazlar Köyü | 2 | 444 | %89,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Aşağısarmaşık Köyü | 1 | 388 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,7 |
| Aşağıihsaniye Köyü | 1 | 137 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Basat Köyü | 2 | 739 | %86,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Başaran Köyü | 1 | 209 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,4 |
| Burunkaya Köyü | 1 | 184 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Coburlar Köyü | 2 | 418 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,2 |
| Dağüstü Köyü | 2 | 344 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,1 |
| Derecikören Köyü | 1 | 242 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Dereköseler Köyü | 3 | 889 | %85,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Dereli Köyü | 1 | 275 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %45,3 |
| Dursunlar Köyü | 3 | 712 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Emirşah Köyü | 2 | 401 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,4 |
| Erenköy | 1 | 111 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,6 |
| Esenlik Köyü | 1 | 261 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 |
| Esentepe Köyü | 1 | 141 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 85 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Filyos-Abacık Mah. | 1 | 133 | %91,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,0 |
| Filyos-Geriş Mah. | 1 | 126 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Filyos-Hisarönü Mah. | 4 | 1.143 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,3 |
| Filyos-Kocaali Mah. | 2 | 721 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,1 |
| Filyos-Sefercik Mah. | 1 | 146 | %95,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Filyos-Öteyüz Mah. | 6 | 1.948 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,5 |
| Gemiciler Mah. | 2 | 709 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,5 |
| Geriş Köyü | 2 | 533 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,8 |
| Gökçeler Köyü | 1 | 136 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,5 |
| Gökçetabaklar Köyü | 2 | 412 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Güdüllü Köyü | 1 | 298 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,5 |
| Güzeloğlu Köyü | 2 | 634 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,6 |
| Güzelyaka Köyü | 2 | 470 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,6 |
| Güzelyurt Köyü | 1 | 274 | %82,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Hacılar Köyü | 3 | 995 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Hacıosmanlar Köyü | 2 | 335 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Hacıibadi Köyü | 2 | 686 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Helvacılar Köyü | 3 | 1.049 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Kadıoğlu Köyü | 2 | 468 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Kahvecioğlu Köyü | 1 | 299 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,7 |
| Kalafatlı Köyü | 2 | 457 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Kalaycıoğlu Köyü | 1 | 352 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Karaahmetler Köyü | 1 | 381 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,3 |
| Karakoç Köyü | 2 | 531 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,5 |
| Karalar Mah. | 3 | 763 | %87,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,1 |
| Karamusa Köyü | 1 | 386 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,1 |
| Karamusa Mah. | 3 | 1.054 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,1 |
| Karapınar-Aşağı Çukur Mah. | 1 | 242 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,6 |
| Karapınar-Durmuşlar Mah. | 1 | 263 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Karapınar-Merkez Mah. | 3 | 817 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Karapınar-Torlaklar Mah. | 2 | 421 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Karapınar-Tilkiler Mah. | 1 | 289 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Karapınar-Yukarı Çukur Mah. | 1 | 240 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Kayabaşı Köyü | 2 | 556 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Kayıkçılar Köyü | 4 | 1.193 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,5 |
| Kerimler Köyü | 4 | 1.047 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Kızılbel Köyü | 2 | 723 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Kışla Köyü | 1 | 328 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Koramanlar Köyü | 2 | 503 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,0 |
| Madenler Köyü | 2 | 461 | %87,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Muharremşah Köyü | 3 | 864 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,8 |
| Muhsinler Köyü | 3 | 641 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Musausta Köyü | 2 | 360 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,3 |
| Nebioğlu-Karaevligeriş Mah. | 2 | 533 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,9 |
| Nebioğlu-Terziler Mah. | 1 | 354 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Nebioğlu-Yeni Pazar Mah. | 2 | 668 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Nebioğlu-Yeşilyurt Mah. | 2 | 395 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,5 |
| Pehlivanlar Mah. | 9 | 3.359 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,6 |
| Perşembe-Hacı Kadı Mah. | 1 | 323 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Perşembe-Keçecioğlu Mah. | 1 | 330 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,8 |
| Perşembe-Merkez Mah. | 3 | 955 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,5 |
| Perşembe-Sarı Kadı Mah. | 2 | 482 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,6 |
| Perşembe-Yeni Mahalle Mah. | 2 | 545 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,1 |
| Ramazanoğlu Köyü | 2 | 306 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Saltukova-Düz Mah. | 2 | 454 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Saltukova-Karboğaz Mah. | 2 | 519 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Saltukova-Kokaksu Mah. | 4 | 1.265 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,0 |
| Saltukova-Sarıkum Mah. | 3 | 1.101 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Sandallar Köyü | 2 | 681 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Sarmaşık Köyü | 1 | 121 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,0 |
| Sazköy | 1 | 227 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,2 |
| Serdaroğlu Köyü | 2 | 429 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Sofular Mah. | 1 | 325 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Sipahiler Köyü | 1 | 265 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,3 |
| Taşçılı Köyü | 2 | 570 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Temenler Köyü | 1 | 208 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Torlaklar Köyü | 2 | 478 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Uluköy | 2 | 466 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,6 |
| Veliköy | 2 | 454 | %93,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,5 |
| Velioğlu Mah. | 4 | 1.253 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Yakademirciler Köyü | 1 | 380 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,9 |
| Yazıbaşı Köyü | 2 | 427 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Yazıköy | 1 | 323 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,3 |
| Yeni Mah. | 25 | 8.317 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,1 |
| Yeniköy | 1 | 335 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,1 |
| Yeşilköy | 1 | 148 | %90,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,3 |
| Yeşiltepe Mah. | 2 | 540 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,9 |
| Yeşilyayla Köyü | 1 | 110 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 145 | %87,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Yolgeçen Köyü | 2 | 575 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Yukarıdere Köyü | 2 | 435 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Yukarıgöynük Köyü | 1 | 225 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Yukarıihsaniye Köyü | 1 | 146 | %91,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Çamlık Köyü | 1 | 133 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,0 |
| Çay Mah. | 13 | 4.229 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Çayır Köyü | 2 | 664 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Çayköy | 1 | 174 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Çomranlı Köyü | 2 | 679 | %90,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,1 |
| Çorak Köyü | 1 | 248 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Çömlekçi Köyü | 2 | 552 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,0 |
| İhsanoğlu Köyü | 2 | 584 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| İstasyon Mah. | 7 | 2.598 | %88,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,4 |
| Şenköy | 2 | 453 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Şeyhler Köyü | 2 | 625 | %87,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,0 |
| Şeyhoğlu Köyü | 2 | 477 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,0 |