Alaplı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAlaplı ilçesi
%61,6
Recep Tayyip Erdoğan birinci
29.500 geçerli oy · katılım %91,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaplı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %61,6 ile birinci; 29.500 geçerli oy, katılım %91,8.
Alaplı
Kayıtlı seçmen 33.086 · Oy kullanan 30.362 (katılım %91,8) · Geçerli 29.500 · Geçersiz 862
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 18.176 | %61,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9.349 | %31,7 |
| Sinan Oğan | 1.732 | %5,9 |
| Muharrem İnce | 243 | %0,8 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahatlı Köyü | 1 | 165 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,5 |
| Ahiler Köyü | 1 | 226 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Alaplıbölücek Köyü | 1 | 277 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Alaplıkocaali Köyü | 1 | 241 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,2 |
| Alaplıortacı Köyü | 1 | 379 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,3 |
| Alaplıömerli Köyü | 1 | 250 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Alioğlu Köyü | 2 | 450 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Aydınyayla Köyü | 2 | 542 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Aşağıdağköy | 3 | 858 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,8 |
| Aşağıdoğancılar Köyü | 2 | 372 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,5 |
| Aşağıtekke Köyü | 1 | 168 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,0 |
| Bektaşlı Köyü | 1 | 327 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,4 |
| Belen Köyü | 1 | 309 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,9 |
| Büyüktekke Köyü | 1 | 160 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Canbazlı Köyü | 2 | 489 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,4 |
| Demirciler Köyü | 1 | 222 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Doğancılar Köyü | 1 | 85 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,1 |
| Durhanlı Köyü | 1 | 144 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,0 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 289 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,3 |
| Gökhasan Köyü | 1 | 150 | %96,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,3 |
| Gümeli-Erenköy Mah. | 2 | 424 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,6 |
| Gümeli-Fındıklı Ağılı Mah. | 2 | 344 | %94,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Gümeli-Kale Mah. | 1 | 287 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Gümeli-Merkez Mah. | 2 | 554 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,2 |
| Gürpınar Köyü | 2 | 483 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Hacıhasan Köyü | 1 | 398 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Hallı Köyü | 1 | 339 | %97,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 238 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,5 |
| Hüseyinli Köyü | 1 | 88 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Kabalar Köyü | 2 | 395 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.840 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,2 |
| Kasımlı Köyü | 2 | 582 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,6 |
| Kılçak Köyü | 3 | 1.083 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Kıran Köyü | 1 | 185 | %94,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Kocaman Köyü | 1 | 70 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Kürkükler Köyü | 1 | 265 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Küçükkaymaz Köyü | 1 | 293 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,1 |
| Küçüktekke Köyü | 1 | 182 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Merkez Mah. | 8 | 3.014 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,8 |
| Mollabey Köyü | 2 | 450 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Musabeyli Köyü | 1 | 221 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Okçular Köyü | 1 | 230 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Onurlu Köyü | 1 | 191 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Osmanlı Köyü | 1 | 189 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Sabırlı Köyü | 2 | 384 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Sarıkadı Köyü | 1 | 262 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Sofullu Köyü | 1 | 159 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Tepeköy Mah. | 7 | 2.553 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Yedigelli Köyü | 2 | 464 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,9 |
| Yeni Siteler Mah. | 21 | 6.999 | %90,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,2 |
| Yenidoğanlar Köyü | 1 | 245 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,8 |
| Yeniköy | 1 | 176 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,1 |
| Yenimahalle Mah. | 2 | 540 | %90,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,6 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 259 | %94,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Çamcılar Köyü | 2 | 414 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Çamlıbel Köyü | 1 | 332 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,8 |
| Çatak Köyü | 2 | 712 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,8 |
| Çayköy | 1 | 235 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,2 |
| Çengelli Köyü | 1 | 104 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Çiçekli Köyü | 2 | 187 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| İsafakılı Köyü | 2 | 613 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |