Muradiye · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMuradiye ilçesi
%67,3
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
18.929 geçerli oy · katılım %72,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Muradiye ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %67,3 ile birinci; 18.929 geçerli oy, katılım %72,1.
Muradiye
Kayıtlı seçmen 27.480 · Oy kullanan 19.802 (katılım %72,1) · Geçerli 18.929 · Geçersiz 873
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12.740 | %67,3 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 5.831 | %30,8 |
| Sinan Oğan | 288 | %1,5 |
| Muharrem İnce | 70 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Adaklı Mah. | 1 | 133 | %60,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Akbulak Mah. | 1 | 234 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,7 |
| Akçaçay Mah. | 1 | 47 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| Alkasnak Mah. | 2 | 733 | %73,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,4 |
| Açıkyol Mah. | 2 | 426 | %81,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Aşağıargıt Mah. | 2 | 393 | %67,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,5 |
| Babacan Mah. | 2 | 730 | %67,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Balaklı Mah. | 3 | 865 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| Beydağı Mah. | 3 | 986 | %64,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,7 |
| Beşparmak Mah. | 1 | 184 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Dağören Mah. | 2 | 404 | %65,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Devetaş Mah. | 2 | 413 | %66,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Doğangün Mah. | 1 | 359 | %66,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Dürükkaş Mah. | 1 | 296 | %75,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,3 |
| Erişen Mah. | 1 | 16 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Esenkoç Mah. | 1 | 187 | %71,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| Fatih Mah. | 2 | 439 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 642 | %75,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Gönderme Mah. | 2 | 635 | %66,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,9 |
| Görecek Mah. | 2 | 466 | %73,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Güllüçimen Mah. | 1 | 53 | %75,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,2 |
| Gültepe Mah. | 1 | 108 | %63,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,5 |
| Gümüştepe Mah. | 1 | 363 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,0 |
| Kandahar Mah. | 8 | 2.520 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,0 |
| Karahan Mah. | 2 | 596 | %69,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,4 |
| Karaoğlan Mah. | 3 | 840 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Kemerköprü Mah. | 1 | 337 | %72,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,4 |
| Keçikıran Mah. | 2 | 386 | %68,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Kocasaban Mah. | 1 | 231 | %71,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,4 |
| Kuşçu Mah. | 1 | 318 | %69,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,1 |
| Köşk Mah. | 1 | 231 | %70,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,1 |
| Otlakbaşı Mah. | 2 | 612 | %70,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,4 |
| Ovapınar Mah. | 3 | 827 | %59,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,2 |
| Sarımemet Mah. | 1 | 177 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Sürüyolu Mah. | 1 | 365 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,4 |
| Tansu Mah. | 1 | 241 | %68,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Topuzarpa Mah. | 2 | 588 | %70,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,9 |
| Uluşar Mah. | 3 | 867 | %68,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Yakıncak Mah. | 1 | 284 | %92,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Yalındüz Mah. | 2 | 419 | %75,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Yavuzselim Mah. | 5 | 1.436 | %74,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Yenişehir Mah. | 8 | 2.711 | %74,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Yukarıargıt Mah. | 4 | 789 | %72,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Yumaklı Mah. | 3 | 896 | %73,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Çakmak Mah. | 1 | 43 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 49 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,8 |
| Ünseli Mah. | 6 | 1.583 | %72,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Şehitmehmetbey Mah. | 3 | 1.022 | %72,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |