Gürpınar · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGürpınar ilçesi
%57,0
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
15.485 geçerli oy · katılım %77,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gürpınar ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %57,0 ile birinci; 15.485 geçerli oy, katılım %77,9.
Gürpınar
Kayıtlı seçmen 20.775 · Oy kullanan 16.178 (katılım %77,9) · Geçerli 15.485 · Geçersiz 693
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8.818 | %57,0 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.372 | %41,2 |
| Sinan Oğan | 211 | %1,4 |
| Muharrem İnce | 84 | %0,5 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbulut Mah. | 1 | 202 | %68,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Akdoğu Mah. | 1 | 138 | %64,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,6 |
| Akpınar Mah. | 2 | 507 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |
| Alnıak Mah. | 1 | 206 | %79,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,3 |
| Arındı Mah. | 1 | 216 | %69,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,9 |
| Aşağıkaymaz Mah. | 2 | 507 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,9 |
| Bağrıyanık Mah. | 1 | 298 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,2 |
| Beşbudak Mah. | 1 | 87 | %57,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,9 |
| Bozyiğit Mah. | 2 | 515 | %78,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,8 |
| Bölmeçalı Mah. | 1 | 278 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Bükeç Mah. | 1 | 64 | %71,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Cevizalan Mah. | 1 | 215 | %77,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 623 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,9 |
| Dağseven Mah. | 1 | 158 | %79,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Değirmendüzü Mah. | 1 | 235 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,5 |
| Dolaylı Mah. | 1 | 149 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,3 |
| Doluçıkın Mah. | 1 | 124 | %75,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,1 |
| Dikbıyık Mah. | 1 | 67 | %61,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,2 |
| Elaçmaz Mah. | 3 | 772 | %73,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,5 |
| Erkaldı Mah. | 2 | 435 | %72,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,3 |
| Geziyurt Mah. | 1 | 59 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,9 |
| Geçerli Mah. | 1 | 75 | %68,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,0 |
| Gölardı Mah. | 1 | 85 | %77,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,8 |
| Güleçler Mah. | 1 | 95 | %110,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,8 |
| Günbaşı Mah. | 1 | 265 | %72,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Giyimli Mah. | 1 | 145 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,8 |
| Hacıköy Mah. | 1 | 248 | %79,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,3 |
| Hoşab Mah. | 3 | 783 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,3 |
| Işıkpınar Mah. | 1 | 274 | %76,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,0 |
| Kalkanlı Mah. | 1 | 17 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,9 |
| Kapçık Mah. | 1 | 32 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Karakoç Mah. | 2 | 392 | %65,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,4 |
| Kılıçtutan Mah. | 1 | 23 | %78,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Kırkgeçit Mah. | 1 | 350 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Koyunyatağı Mah. | 2 | 413 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,7 |
| Koçgüden Mah. | 1 | 214 | %78,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,3 |
| Kuşdağı Mah. | 1 | 301 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,5 |
| Mollahüseyin Mah. | 1 | 195 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Murataldı Mah. | 1 | 223 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Ongun Mah. | 1 | 217 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 275 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,4 |
| Otbiçer Mah. | 2 | 434 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,6 |
| Oğuldamı Mah. | 1 | 246 | %69,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,6 |
| Parmakkapı Mah. | 2 | 491 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,9 |
| Sakalar Mah. | 2 | 403 | %88,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,1 |
| Sapakonak Mah. | 1 | 84 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Savacık Mah. | 1 | 291 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,7 |
| Sevindik Mah. | 2 | 520 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Sıcaksu Mah. | 1 | 75 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Sütlüce Mah. | 1 | 187 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %62,8 |
| Taşdöndüren Mah. | 1 | 155 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Taşlıyazı Mah. | 1 | 54 | %48,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Tepegören Mah. | 1 | 92 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Topsakal Mah. | 2 | 405 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Topyıldız Mah. | 1 | 171 | %64,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,7 |
| Topçudeğirmeni Mah. | 1 | 150 | %71,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Tutak Mah. | 1 | 58 | %98,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,5 |
| Tutmaç Mah. | 2 | 682 | %78,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Umut Mah. | 1 | 171 | %81,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,7 |
| Uzungedik Mah. | 1 | 328 | %66,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,8 |
| Yalınca Mah. | 1 | 130 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,8 |
| Yaramış Mah. | 2 | 404 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Yatağan Mah. | 2 | 478 | %65,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Yedisalkım Mah. | 1 | 254 | %66,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,2 |
| Yolaşan Mah. | 2 | 517 | %78,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,9 |
| Yoldüştü Mah. | 1 | 308 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,3 |
| Yukarıkaymaz Mah. | 2 | 411 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,7 |
| Yurtbaşı Mah. | 1 | 241 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Zernek Mah. | 1 | 81 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Çakınlı Mah. | 1 | 277 | %69,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,8 |
| Çatakdibi Mah. | 1 | 167 | %86,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,1 |
| Çavuştepe Mah. | 2 | 381 | %76,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,1 |
| Çepkenli Mah. | 1 | 98 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,2 |
| Çörekli Mah. | 1 | 231 | %72,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,6 |
| Örmeli Mah. | 2 | 538 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %50,4 |
| Öveçli Mah. | 2 | 455 | %71,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,5 |
| Özlüce Mah. | 1 | 72 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Üçdoğan Mah. | 1 | 23 | %169,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Üçgen Mah. | 1 | 235 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,6 |