Eşme · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEşme ilçesi
%53,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
24.148 geçerli oy · katılım %89,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eşme ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %53,2 ile birinci; 24.148 geçerli oy, katılım %89,9.
Eşme
Kayıtlı seçmen 27.794 · Oy kullanan 24.996 (katılım %89,9) · Geçerli 24.148 · Geçersiz 848
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12.840 | %53,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 9.991 | %41,4 |
| Sinan Oğan | 1.096 | %4,5 |
| Muharrem İnce | 221 | %0,9 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetler Köyü | 4 | 784 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %57,9 |
| Akçaköy | 1 | 58 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,4 |
| Alahabalı Köyü | 1 | 164 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,8 |
| Alıçlı Köyü | 1 | 98 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %44,0 |
| Araplar Köyü | 1 | 158 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Armutlu Köyü | 2 | 670 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,5 |
| Aydınlı Köyü | 1 | 58 | %101,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,0 |
| Ağabey Köyü | 2 | 687 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Balabancı Köyü | 1 | 183 | %93,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,8 |
| Bekişli Köyü | 1 | 135 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,2 |
| Bozlar Köyü | 2 | 186 | %95,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,4 |
| Caberler Köyü | 1 | 45 | %102,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,0 |
| Camili Köyü | 1 | 39 | %102,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,0 |
| Cemalçavuş Köyü | 1 | 81 | %79,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,4 |
| Cevizli Köyü | 1 | 79 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.330 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Davutlar Köyü | 1 | 107 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,7 |
| Delibaşlı Köyü | 1 | 174 | %96,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,5 |
| Dereköy | 2 | 323 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,6 |
| Dereli Köyü | 1 | 173 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,9 |
| Dervişli Köyü | 2 | 420 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,3 |
| Elvanlar Mah. | 6 | 1.708 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %60,2 |
| Emirli Köyü | 1 | 45 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,5 |
| Eşmeli Köyü | 1 | 205 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,2 |
| Eşmetaş Köyü | 1 | 249 | %78,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Gökçukur Köyü | 1 | 30 | %106,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,7 |
| Güllü Köyü | 2 | 728 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,5 |
| Güllübağ Köyü | 1 | 399 | %92,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,5 |
| Güney Köyü | 1 | 112 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Günyaka Köyü | 1 | 134 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,9 |
| Hamamdere Köyü | 1 | 121 | %99,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,8 |
| Hardallı Köyü | 1 | 46 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Kandemirler Köyü | 1 | 124 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,5 |
| Karaahmetli Köyü | 3 | 904 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,3 |
| Karabacaklı Köyü | 1 | 175 | %97,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Karacaömerli Köyü | 1 | 78 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,8 |
| Katrancılar Köyü | 1 | 26 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Kayalı Köyü | 2 | 524 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 365 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Kazaklar Köyü | 1 | 118 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Keklikli Köyü | 1 | 251 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Kemer Mah. | 1 | 299 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,5 |
| Kıranköy | 2 | 500 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,5 |
| Kocabey Köyü | 1 | 69 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,1 |
| Kolankaya Köyü | 1 | 191 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,4 |
| Konak Köyü | 1 | 198 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,8 |
| Köseler Köyü | 1 | 97 | %84,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,5 |
| Köylüoğlu Köyü | 1 | 246 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Manavlı Köyü | 1 | 62 | %98,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,0 |
| Merkez-Yenikent Mah. | 3 | 1.050 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %47,9 |
| Narıncalı Köyü | 1 | 45 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,8 |
| Narlı Köyü | 1 | 142 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Oymalı Köyü | 1 | 181 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,1 |
| Puslu Köyü | 1 | 303 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,5 |
| Saraycık Köyü | 2 | 789 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,7 |
| Takmak Köyü | 1 | 393 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Uluyayla Köyü | 1 | 383 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,6 |
| Yaylaköy | 1 | 36 | %102,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,6 |
| Yeleğen-Hürriyet Mah. | 3 | 951 | %93,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,2 |
| Yeleğen-Yıldırımlar Mah. | 1 | 133 | %97,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,2 |
| Yeleğen-İstiklal Mah. | 2 | 622 | %87,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,2 |
| Yeniköy | 1 | 116 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Yeşilkavak Köyü | 2 | 593 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,3 |
| Çaykışla Köyü | 1 | 255 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Üçeylül Mah. | 5 | 1.818 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,6 |
| İsalar Köyü | 1 | 74 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,0 |
| İstasyon Mah. | 8 | 2.793 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,1 |
| Şehitalibey Mah. | 8 | 3.030 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,5 |
| Şehitli Köyü | 1 | 131 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |