Arsin · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArsin ilçesi
%79,1
Recep Tayyip Erdoğan birinci
20.380 geçerli oy · katılım %88,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arsin ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %79,1 ile birinci; 20.380 geçerli oy, katılım %88,7.
Arsin
Kayıtlı seçmen 23.350 · Oy kullanan 20.702 (katılım %88,7) · Geçerli 20.380 · Geçersiz 322
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16.125 | %79,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.302 | %16,2 |
| Sinan Oğan | 910 | %4,5 |
| Muharrem İnce | 43 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atayurt Mah. | 3 | 550 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Başdurak Mah. | 3 | 610 | %77,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Cudibey Mah. | 1 | 324 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.504 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,0 |
| Dilek Mah. | 2 | 421 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,1 |
| Elmaalan Mah. | 2 | 431 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.092 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Fındıklı Mah. | 2 | 623 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Gölcük Mah. | 1 | 366 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Gölgelik Mah. | 1 | 152 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Güneyce Mah. | 4 | 328 | %81,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Güzelyalı Mah. | 2 | 548 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,6 |
| Harmanlı Mah. | 2 | 478 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Işıklı Mah. | 2 | 582 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,6 |
| Karaca Mah. | 1 | 311 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,4 |
| Konak Mah. | 1 | 157 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Kuzguncuk Mah. | 5 | 1.163 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Nuroğlu Mah. | 1 | 219 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Oğuz Mah. | 1 | 367 | %80,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Yalı Mah. | 7 | 2.634 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 385 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 206 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Yeşilce Mah. | 2 | 718 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,2 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 588 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,1 |
| Yeşiltepe Mah. | 4 | 1.477 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Yeşilyalı Mah. | 7 | 2.520 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,9 |
| Yolaç Mah. | 1 | 228 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,7 |
| Yolüstü Mah. | 2 | 395 | %92,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,5 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 450 | %86,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Çubuklu Mah. | 2 | 521 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Çiçekli Mah. | 2 | 422 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Örnek Mah. | 1 | 255 | %82,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| Özlü Mah. | 2 | 311 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,5 |
| Üçpınar Mah. | 1 | 121 | %95,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| İşhan Mah. | 1 | 265 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,3 |
| Şankaya Mah. | 2 | 628 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,0 |