Turhal · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTurhal ilçesi
%58,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
54.053 geçerli oy · katılım %90,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turhal ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %58,8 ile birinci; 54.053 geçerli oy, katılım %90,8.
Turhal
Kayıtlı seçmen 60.802 · Oy kullanan 55.175 (katılım %90,8) · Geçerli 54.053 · Geçersiz 1.122
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 31.791 | %58,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 19.899 | %36,8 |
| Sinan Oğan | 2.227 | %4,1 |
| Muharrem İnce | 136 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbuğday Köyü | 1 | 60 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,9 |
| Akçatarla Köyü | 1 | 162 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,5 |
| Arapören Köyü | 1 | 134 | %94,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Arzupınarı Köyü | 1 | 123 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,2 |
| Ataköy | 1 | 69 | %97,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Ayranpınar Köyü | 1 | 165 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,2 |
| Ağcaşar Köyü | 1 | 98 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Bahar Mah. | 2 | 663 | %100,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %49,3 |
| Bahçebaşı Köyü | 1 | 139 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Bağlarpınarı Köyü | 1 | 34 | %108,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Borsa Mah. | 1 | 358 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,0 |
| Boyacılar Mah. | 4 | 1.167 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Buzluk Köyü | 1 | 32 | %112,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,6 |
| Camikebir Mah. | 2 | 563 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,0 |
| Celal Mah. | 3 | 904 | %86,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 27 | 9.745 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,2 |
| Dazya Köyü | 1 | 183 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Derbentçi Köyü | 1 | 151 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,2 |
| Dökmetepe Köyü | 1 | 325 | %94,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,9 |
| Elalmış Köyü | 1 | 69 | %92,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,1 |
| Emek Mah. | 3 | 1.067 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,7 |
| Erenli Köyü | 1 | 63 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Eriklitekke Köyü | 1 | 97 | %94,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Fatih Mah. | 3 | 914 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,2 |
| Gazi Osman Paşa Mah. | 4 | 1.353 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Gökdere Köyü | 1 | 339 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,9 |
| Gündoğdu Mah. | 3 | 910 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,8 |
| Güneş Mah. | 1 | 333 | %94,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,5 |
| Gürsel Mah. | 2 | 586 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,1 |
| Hacılar Mah. | 2 | 548 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Hamam Mah. | 3 | 1.123 | %92,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Hamide Köyü | 1 | 58 | %105,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 113 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Kalaycık Köyü | 1 | 291 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Kamalı Köyü | 1 | 133 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,1 |
| Kargın Köyü | 1 | 53 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Kat Köyü | 3 | 1.050 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,3 |
| Kayacık Mah. | 5 | 1.545 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,6 |
| Kazancı Köyü | 1 | 65 | %98,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Kazım Karabekir Mah. | 5 | 1.877 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Kızkayası Köyü | 1 | 318 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Koruluk Köyü | 1 | 202 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,4 |
| Kova Mah. | 3 | 798 | %89,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,0 |
| Kuytul Köyü | 1 | 153 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,5 |
| Kuzalan Köyü | 1 | 10 | %110,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Kuşoturağı Köyü | 1 | 177 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mah. | 6 | 1.955 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,0 |
| Mevlana Mah. | 4 | 1.513 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,7 |
| Meydan Mah. | 3 | 998 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,2 |
| Müftü Mah. | 5 | 1.809 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Mimar Sinan Mah. | 15 | 5.602 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %61,6 |
| Necipköy | 2 | 579 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Nurkavak Mah. | 2 | 583 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,6 |
| Ormanözü Köyü | 1 | 158 | %91,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Osmangazi Mah. | 8 | 2.708 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,2 |
| Pazar Mah. | 2 | 394 | %92,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,4 |
| Ray Mah. | 3 | 1.127 | %92,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Samurçay Köyü | 1 | 103 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,0 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 373 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 32 | %96,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,6 |
| Sütlüce Köyü | 1 | 100 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %47,2 |
| Tatlıcak Köyü | 2 | 473 | %91,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,6 |
| Taşlıhüyük Köyü | 1 | 59 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,8 |
| Ulutepe Köyü | 1 | 374 | %92,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Uluöz Köyü | 1 | 117 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Varvara Mah. | 3 | 871 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,6 |
| Yavuz Selim Mah. | 6 | 2.060 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Yazıtepe Köyü | 2 | 735 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,3 |
| Yağlıalan Köyü | 1 | 183 | %89,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,3 |
| Yeniceler Köyü | 1 | 150 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Yeniköy | 1 | 194 | %89,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,9 |
| Yenisu Köyü | 2 | 722 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,3 |
| Yeşilalan Köyü | 1 | 55 | %96,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,2 |
| Yeşilırmak Mah. | 2 | 422 | %90,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,5 |
| Yunus Emre Mah. | 5 | 1.853 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 271 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,8 |
| Çarıksız Köyü | 1 | 102 | %98,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| Çayıraltı Köyü | 1 | 88 | %96,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,4 |
| Çaylı Köyü | 2 | 699 | %95,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Çevlikler Mah. | 4 | 1.160 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Çivril Köyü | 2 | 489 | %94,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Üçyol Köyü | 2 | 564 | %94,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,5 |
| Şatıroba Köyü | 1 | 183 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Şenyurt-Asarcık Mah. | 2 | 458 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Şenyurt-Karaevli Mah. | 1 | 303 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Şenyurt-Ortaköy Mah. | 2 | 393 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Şenyurt-Üçgözen Mah. | 2 | 470 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,9 |