Artova · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArtova ilçesi
%69,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
5.355 geçerli oy · katılım %93,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artova ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %69,3 ile birinci; 5355 geçerli oy, katılım %93,4.
Artova
Kayıtlı seçmen 5.822 · Oy kullanan 5.438 (katılım %93,4) · Geçerli 5.355 · Geçersiz 83
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.713 | %69,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 1.435 | %26,8 |
| Sinan Oğan | 199 | %3,7 |
| Muharrem İnce | 8 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahmetdanişmend Köyü | 1 | 86 | %98,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,7 |
| Aktaş Köyü | 1 | 165 | %97,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Alpaslan Mah. | 2 | 553 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Altınova Mah. | 1 | 264 | %94,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,7 |
| Ağmusa Köyü | 1 | 225 | %95,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,8 |
| Aşağıgüçlü Köyü | 1 | 260 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,6 |
| Bayırlı Köyü | 1 | 226 | %97,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Bebekderesi Köyü | 1 | 139 | %92,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Boyunpınar Köyü | 1 | 151 | %100,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Devecikargın Köyü | 1 | 111 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,9 |
| Evlideresi Köyü | 1 | 66 | %98,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Gaziosmanpaşa Mah. | 1 | 354 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,8 |
| Gazipınarı Köyü | 1 | 19 | %121,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,0 |
| Gümüşyurt Köyü | 1 | 88 | %98,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Gürardıç Köyü | 1 | 112 | %103,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 58 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,7 |
| Kızılca Mah. | 1 | 304 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Kunduz Köyü | 1 | 37 | %105,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Kunduzağılı Köyü | 1 | 126 | %95,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,1 |
| Mertekli Köyü | 1 | 62 | %101,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Poyrazalan Köyü | 1 | 37 | %102,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,2 |
| Salur Köyü | 1 | 129 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,0 |
| Sağlıca Köyü | 1 | 130 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Tanyeli Köyü | 1 | 101 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Taşpınar Köyü | 1 | 74 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,7 |
| Tuzla Köyü | 1 | 69 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Ulusulu Köyü | 1 | 86 | %102,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,4 |
| Yağcımusa Köyü | 1 | 185 | %96,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,9 |
| Yenice Köyü | 1 | 96 | %102,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,8 |
| Yukarıgüçlü Köyü | 1 | 274 | %98,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,1 |
| Çelikli Mah. | 2 | 589 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| İstasyon Mah. | 2 | 518 | %86,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,5 |
| İğdir Mah. | 1 | 128 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,6 |