Kangal · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKangal ilçesi
%59,3
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.700 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kangal ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %59,3 ile birinci; 13.700 geçerli oy, katılım %88,4.
Kangal
Kayıtlı seçmen 15.782 · Oy kullanan 13.948 (katılım %88,4) · Geçerli 13.700 · Geçersiz 248
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.117 | %59,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.829 | %35,3 |
| Sinan Oğan | 738 | %5,4 |
| Muharrem İnce | 16 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdere Köyü | 1 | 16 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Akgedik Köyü | 1 | 59 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Akpınar Köyü | 1 | 60 | %76,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,7 |
| Aktepe Köyü | 1 | 59 | %98,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Akçakale Köyü | 1 | 201 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,5 |
| Akçamağara Köyü | 1 | 153 | %85,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,1 |
| Akçaşehir Köyü | 1 | 85 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Alacahan Köyü | 2 | 794 | %86,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Alacahan Yeniköy | 1 | 65 | %93,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,4 |
| Armağan Köyü | 1 | 21 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Arpalı Köyü | 1 | 35 | %102,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Avşarören Köyü | 1 | 184 | %78,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Aşağıhüyük Köyü | 1 | 42 | %83,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,0 |
| Bahçeliyurt Köyü | 1 | 31 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Bektaşköy | 1 | 284 | %81,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,3 |
| Beyyurdu Köyü | 1 | 20 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,7 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 102 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,1 |
| Boğaz Köyü | 1 | 35 | %91,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,1 |
| Bulak Köyü | 1 | 24 | %95,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Cevizköy | 1 | 51 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Davulbaz Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Dayılı Köyü | 1 | 23 | %108,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Dağönü Köyü | 1 | 38 | %102,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Deligazili Köyü | 1 | 51 | %96,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 191 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,0 |
| Delioğlanderesi Köyü | 1 | 20 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Dereköy | 1 | 34 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Dışlık Köyü | 1 | 56 | %87,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,8 |
| Düzce Köyü | 1 | 50 | %86,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,3 |
| Elalibey Köyü | 1 | 49 | %87,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,1 |
| Elkondu Köyü | 1 | 26 | %107,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,4 |
| Etyemez Köyü | 1 | 76 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,3 |
| Eymir Köyü | 1 | 84 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Eğricek Köyü | 1 | 22 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Gebelikatran Köyü | 1 | 14 | %114,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Gençali Köyü | 1 | 43 | %97,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Göze Mah. | 1 | 195 | %92,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,3 |
| Güneypınar Köyü | 1 | 25 | %96,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,8 |
| Gürsel Mah. | 4 | 1.327 | %85,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,1 |
| Gürükbekir Köyü | 1 | 61 | %88,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Hamal Köyü | 1 | 137 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Hamzabey Köyü | 1 | 14 | %107,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,7 |
| Hatunçayırı Köyü | 1 | 39 | %97,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,3 |
| Havuz Köyü | 2 | 644 | %82,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,8 |
| Humarlı Köyü | 1 | 71 | %94,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 436 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,2 |
| Hüyüklüyurt Köyü | 1 | 77 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,6 |
| Irmaç Köyü | 1 | 39 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Kabakçevliği Köyü | 1 | 35 | %97,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Kalkım Köyü | 1 | 66 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |
| Kangaltekkesi Köyü | 1 | 42 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,7 |
| Karacaören Köyü | 1 | 48 | %75,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,4 |
| Karagücük Köyü | 1 | 79 | %94,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,7 |
| Karamehmetli Köyü | 1 | 14 | %92,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Karanlık Köyü | 1 | 74 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,6 |
| Karasüver Köyü | 1 | 85 | %96,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Karşıyaka Mah. | 3 | 1.117 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,3 |
| Kavak Köyü | 1 | 113 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,3 |
| Kavak Mescit Köyü | 1 | 29 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 26 | %103,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,5 |
| Kızıldikme Köyü | 1 | 102 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Kızıliniş Köyü | 1 | 85 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,2 |
| Kocakurt Köyü | 1 | 162 | %98,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Koçköprü Köyü | 1 | 12 | %125,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,3 |
| Kuruayşe Köyü | 1 | 17 | %117,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Kuşkayası Köyü | 1 | 225 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,9 |
| Külekli Köyü | 1 | 36 | %97,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Kürkçü Köyü | 1 | 16 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Killik Köyü | 1 | 28 | %78,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Maksutlu Köyü | 1 | 59 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,3 |
| Mancılık Köyü | 1 | 148 | %87,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,6 |
| Mescit Köyü | 1 | 55 | %98,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Mısırören Köyü | 1 | 50 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Mühürkulak Köyü | 1 | 32 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,3 |
| Mürsel Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,7 |
| Minarekaya Köyü | 1 | 27 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Onaran Köyü | 1 | 106 | %83,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,7 |
| Oğlaklı Köyü | 1 | 54 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Paşamçayırı Köyü | 1 | 19 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,1 |
| Pınargözü Köyü | 1 | 115 | %90,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Reşadiye Mah. | 4 | 1.193 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %60,7 |
| Sarıkadı Köyü | 1 | 50 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,8 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 113 | %82,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,1 |
| Saçayağı Köyü | 1 | 102 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Seçenyurdu Köyü | 1 | 47 | %85,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 59 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,8 |
| Sularbaşı Mah. | 4 | 1.167 | %87,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Sultanpınarı Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Sutaşı Köyü | 1 | 105 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Sipahi Köyü | 1 | 50 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %48,7 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 55 | %83,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Tatlıpınar Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,6 |
| Taşlı Köyü | 1 | 24 | %95,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Taşlık Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| Topardıç Köyü | 1 | 86 | %83,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Turnalı Köyü | 1 | 104 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Tilkihüyük Köyü | 1 | 49 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,8 |
| Yarhisar Köyü | 1 | 85 | %84,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,7 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 44 | %102,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,9 |
| Yellice Köyü | 1 | 188 | %96,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,8 |
| Yeni Mah. | 2 | 662 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,5 |
| Yeşildere Köyü | 1 | 37 | %91,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,4 |
| Yeşilkale Köyü | 1 | 152 | %84,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,8 |
| Yeşilvadi Köyü | 1 | 80 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 25 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Yukarıhüyük Köyü | 1 | 82 | %73,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %65,5 |
| Zafer Mah. | 1 | 375 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,0 |
| Zerk Köyü | 1 | 92 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Çamurlu Köyü | 1 | 67 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,2 |
| Çatköy | 1 | 79 | %98,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Çayırova Köyü | 1 | 58 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,6 |
| Çağlıcaören Köyü | 1 | 31 | %112,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Çetinkaya Köyü | 2 | 716 | %90,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,5 |
| Çiftlikören Köyü | 1 | 97 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,4 |
| Çipil Köyü | 1 | 37 | %105,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Örencik Köyü | 1 | 96 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,7 |
| İmamınköyü | 1 | 40 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,8 |
| İğdeli Köyü | 1 | 29 | %82,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,3 |
| İğdelidere Köyü | 1 | 54 | %94,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %100,0 |
| Şekerpınar Köyü | 1 | 80 | %92,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,0 |