İmranlı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİmranlı ilçesi
%62,4
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
5.055 geçerli oy · katılım %86,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İmranlı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %62,4 ile birinci; 5055 geçerli oy, katılım %86,0.
İmranlı
Kayıtlı seçmen 5.946 · Oy kullanan 5.116 (katılım %86,0) · Geçerli 5.055 · Geçersiz 61
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.152 | %62,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.771 | %35,0 |
| Sinan Oğan | 124 | %2,5 |
| Muharrem İnce | 8 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akkaya Köyü | 1 | 18 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Alacahacı Köyü | 1 | 18 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Altınca Köyü | 1 | 19 | %105,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Ardıçalan Köyü | 1 | 53 | %86,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Arık Köyü | 1 | 91 | %96,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| Atlıca Köyü | 1 | 21 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Avşar Köyü | 1 | 34 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,9 |
| Aydın Köyü | 1 | 28 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Aydoğan Köyü | 1 | 39 | %102,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Aşağıboğaz Köyü | 1 | 34 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,1 |
| Aşağıçulha Köyü | 1 | 40 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,1 |
| Aşağışeyhli Köyü | 1 | 14 | %78,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Bahadun Köyü | 1 | 32 | %62,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Bahtiyar Köyü | 1 | 44 | %81,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %72,2 |
| Bardaklı Köyü | 1 | 12 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Bağyazı Köyü | 1 | 16 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Başlıca Köyü | 1 | 19 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Becek Köyü | 1 | 27 | %81,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Beğendik Köyü | 1 | 38 | %81,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,8 |
| Borular Köyü | 1 | 62 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Boğanak Köyü | 1 | 46 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Boğazören Köyü | 1 | 92 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,4 |
| Bulgurluk Köyü | 1 | 18 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Cerit Köyü | 1 | 48 | %72,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Darıseki Köyü | 1 | 32 | %81,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Dağyurdu Köyü | 1 | 73 | %83,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Delice Köyü | 1 | 98 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,8 |
| Demirtaş Köyü | 1 | 44 | %84,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,2 |
| Dereköy | 1 | 32 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Doğançal Köyü | 1 | 22 | %113,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Durcan Mah. | 1 | 168 | %82,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,2 |
| Ekincik Köyü | 1 | 17 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,8 |
| Eskidere Köyü | 1 | 34 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %53,3 |
| Eskikapumahmut Köyü | 1 | 25 | %92,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Eskikeşlik Köyü | 1 | 62 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Gelenli Köyü | 1 | 21 | %85,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Gelintarla Köyü | 1 | 17 | %105,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Gökdere Köyü | 1 | 15 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,7 |
| Gökçebel Köyü | 1 | 48 | %85,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,5 |
| Görünmezkale Köyü | 1 | 15 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Güven Köyü | 1 | 17 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Haliller Köyü | 1 | 30 | %60,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Kapukaya Köyü | 1 | 120 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %99,0 |
| Kapumahmut Köyü | 1 | 34 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,7 |
| Karaboğaz Köyü | 1 | 85 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,5 |
| Karacahisar Köyü | 1 | 42 | %88,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 87 | %86,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,0 |
| Karahüseyin Köyü | 1 | 26 | %57,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Karapınar Köyü | 1 | 34 | %85,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,8 |
| Karataş Köyü | 1 | 62 | %85,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Karatekin Mah. | 1 | 245 | %81,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,3 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 21 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Karlık Köyü | 1 | 28 | %89,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,0 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 676 | %78,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,4 |
| Kasaplar Köyü | 1 | 45 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Kavalcık Köyü | 1 | 13 | %115,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Kemreli Köyü | 1 | 18 | %111,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Kerimoğlu Köyü | 1 | 17 | %76,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Kevenli Köyü | 1 | 22 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Kılıçköy | 1 | 69 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,4 |
| Kılıçlar Köyü | 1 | 25 | %108,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,3 |
| Kızılırmak Mah. | 2 | 578 | %78,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %54,3 |
| Kızılmezraa Köyü | 1 | 23 | %91,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,5 |
| Kızıltepe Köyü | 1 | 51 | %86,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,0 |
| Koruköy | 1 | 32 | %75,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Koyunkaya Köyü | 1 | 50 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,0 |
| Koçgediği Köyü | 1 | 22 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,0 |
| Kuzköy | 1 | 22 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Körabbas Köyü | 1 | 20 | %95,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Madenköy | 1 | 115 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Ortakdaracık Köyü | 1 | 35 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Ortaköy | 1 | 46 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,5 |
| Piredede Köyü | 1 | 18 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,7 |
| Refik Köyü | 1 | 16 | %93,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,7 |
| Sandal Köyü | 1 | 26 | %84,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 14 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,9 |
| Sinek Köyü | 1 | 29 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Taşdelen Köyü | 1 | 19 | %94,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 22 | %90,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Toklucak Köyü | 1 | 16 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,0 |
| Toptaş Köyü | 1 | 19 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Tuzözü Köyü | 1 | 29 | %69,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,0 |
| Türkkeşlik Köyü | 1 | 268 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Türkyenice Köyü | 1 | 11 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,9 |
| Uyanık Köyü | 1 | 88 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,0 |
| Uzuntemür Köyü | 1 | 31 | %83,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Valituncel Mah. | 1 | 232 | %86,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,0 |
| Yakayeri Köyü | 1 | 10 | %50,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 30 | %110,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Yazıkavak Köyü | 1 | 30 | %86,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Yazılı Köyü | 1 | 19 | %110,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |
| Yeni Mah. | 1 | 64 | %104,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,9 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 97 | %86,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Yenikent Köyü | 1 | 13 | %53,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Yeniköy | 1 | 20 | %80,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Yoncabayırı Köyü | 1 | 71 | %83,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Yozyatağı Köyü | 1 | 23 | %104,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Yukarıboğaz Köyü | 1 | 23 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,0 |
| Yukarıçulha Köyü | 1 | 38 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,9 |
| Yünören Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,1 |
| Yürektaşı Köyü | 1 | 37 | %91,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Çalıyurt Köyü | 1 | 37 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Çarşıbaşı Mah. | 1 | 215 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %53,9 |
| Çukuryurt Köyü | 1 | 48 | %104,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |