Hafik · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHafik ilçesi
%60,4
Recep Tayyip Erdoğan birinci
6.416 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hafik ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %60,4 ile birinci; 6416 geçerli oy, katılım %91,1.
Hafik
Kayıtlı seçmen 7.164 · Oy kullanan 6.526 (katılım %91,1) · Geçerli 6.416 · Geçersiz 110
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 3.877 | %60,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.337 | %36,4 |
| Sinan Oğan | 190 | %3,0 |
| Muharrem İnce | 12 | %0,2 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acıpınar Köyü | 1 | 71 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,8 |
| Adamlı Köyü | 1 | 63 | %114,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,7 |
| Akkaya Köyü | 1 | 36 | %111,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,5 |
| Aktaş Köyü | 1 | 60 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,9 |
| Alanyurt Köyü | 1 | 22 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Alçıören Köyü | 1 | 92 | %84,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,5 |
| Alibeyli Köyü | 1 | 62 | %69,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Aylıoğlu Köyü | 1 | 12 | %150,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Bahçecik Köyü | 1 | 40 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,4 |
| Bakımlı Köyü | 1 | 34 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,8 |
| Bayıraltı Köyü | 1 | 77 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,7 |
| Bayramtepe Köyü | 1 | 50 | %86,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,8 |
| Benlikaya Köyü | 1 | 21 | %76,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,5 |
| Besinli Köyü | 1 | 80 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %98,6 |
| Beydili Köyü | 1 | 162 | %93,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Beykonağı Köyü | 1 | 115 | %93,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,1 |
| Celalli Köyü | 1 | 57 | %103,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,1 |
| Demirciköy | 1 | 16 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,6 |
| Derince Köyü | 1 | 20 | %105,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,2 |
| Değirmenboğazı Köyü | 1 | 29 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,1 |
| Değirmenseki Köyü | 1 | 39 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %97,4 |
| Dışkapı Köyü | 1 | 119 | %88,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %52,4 |
| Durulmuş Köyü | 1 | 149 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,3 |
| Dündar Köyü | 1 | 35 | %94,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,0 |
| Düzyayla Köyü | 1 | 243 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,1 |
| Düğer Köyü | 2 | 160 | %77,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,3 |
| Ekingölü Köyü | 1 | 132 | %87,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,3 |
| Emre Köyü | 1 | 68 | %91,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,7 |
| Esenli Köyü | 1 | 107 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,9 |
| Esentepe Köyü | 1 | 15 | %80,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Evci Köyü | 1 | 16 | %125,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,0 |
| Eymir Köyü | 1 | 18 | %105,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,9 |
| Fatih Mah. | 2 | 496 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,4 |
| Gedikçayırı Köyü | 1 | 19 | %110,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,7 |
| Gölcük Köyü | 1 | 46 | %91,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,0 |
| Göydün Köyü | 1 | 129 | %95,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Günyamaç Köyü | 1 | 93 | %83,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,1 |
| Günyamaç Mah. | 1 | 90 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,2 |
| Kabalı Köyü | 1 | 44 | %95,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %90,2 |
| Kamışköy | 1 | 60 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,7 |
| Karayaprak Köyü | 1 | 12 | %133,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Karlı Köyü | 1 | 176 | %91,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,1 |
| Kaytarmış Köyü | 1 | 22 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 53 | %90,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,5 |
| Kızılören Köyü | 1 | 35 | %111,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,5 |
| Koç Mah. | 2 | 445 | %88,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Koşutdere Köyü | 1 | 132 | %97,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Kurugöl Köyü | 1 | 38 | %97,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,9 |
| Küpecik Köyü | 1 | 56 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,8 |
| Madenköy | 1 | 27 | %103,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %96,4 |
| Mansurlu Köyü | 1 | 27 | %85,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,3 |
| Olukbaşı Köyü | 1 | 132 | %97,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,6 |
| Otmanalan Köyü | 1 | 42 | %95,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,3 |
| Oymadere Köyü | 1 | 25 | %76,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,0 |
| Pusat Köyü | 1 | 93 | %89,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,1 |
| Pirhüseyin Köyü | 1 | 59 | %86,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,0 |
| Sofular Köyü | 1 | 114 | %95,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Süleymaniye Köyü | 1 | 16 | %112,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Tavşanlı Köyü | 1 | 163 | %87,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Tepe Mah. | 1 | 182 | %89,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,6 |
| Topçuyeniköy | 1 | 49 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Tuzhisar Köyü | 1 | 129 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Yakaboyu Köyü | 1 | 136 | %82,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,0 |
| Yalıncak Köyü | 1 | 76 | %97,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Yalnızağıl Köyü | 1 | 12 | %116,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %57,1 |
| Yarhisar Köyü | 2 | 163 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 231 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Yeniköy | 1 | 223 | %94,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %94,7 |
| Çakmak Köyü | 1 | 36 | %86,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,9 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 55 | %92,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,2 |
| Çay Mah. | 2 | 389 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,3 |
| Çınarlı Köyü | 1 | 211 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,9 |
| Çömlekli Köyü | 1 | 23 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Çimenyenice Köyü | 2 | 120 | %87,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,7 |
| Özen Köyü | 1 | 71 | %93,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,9 |
| Üreğil Köyü | 1 | 88 | %71,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,2 |
| Üzeyir Köyü | 1 | 28 | %103,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,7 |
| İnandık Köyü | 1 | 25 | %104,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| İnköy | 1 | 28 | %103,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,2 |
| Şahinköy | 1 | 25 | %112,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,9 |