Kurtalan · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKurtalan ilçesi
%70,2
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
29.022 geçerli oy · katılım %80,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kurtalan ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %70,2 ile birinci; 29.022 geçerli oy, katılım %80,2.
Kurtalan
Kayıtlı seçmen 37.495 · Oy kullanan 30.053 (katılım %80,2) · Geçerli 29.022 · Geçersiz 1.031
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 20.382 | %70,2 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 8.248 | %28,4 |
| Sinan Oğan | 304 | %1,1 |
| Muharrem İnce | 88 | %0,3 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdam Köyü | 1 | 182 | %82,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,4 |
| Aksöğüt Köyü | 1 | 399 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,4 |
| Akçalı Köyü | 1 | 93 | %96,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,6 |
| Akçegedik Köyü | 1 | 149 | %98,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,8 |
| Atalay Köyü | 1 | 20 | %110,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Avcılar Köyü | 1 | 47 | %97,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,0 |
| Aydemir Köyü | 1 | 77 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,0 |
| Azıklı Köyü | 1 | 120 | %79,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,9 |
| Ağaçlıpınar Köyü | 1 | 165 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,1 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.679 | %78,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,0 |
| Ballıkaya Köyü | 1 | 252 | %72,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,8 |
| Bağlıca Köyü | 1 | 338 | %68,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,0 |
| Beykent Köyü | 1 | 292 | %82,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,0 |
| Beşler Köyü | 1 | 112 | %80,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,2 |
| Bozhüyük Köyü | 1 | 326 | %88,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,5 |
| Bölüktepe Köyü | 4 | 1.264 | %75,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 11 | 3.878 | %82,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,5 |
| Demirkuyu Köyü | 1 | 84 | %94,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Derince Köyü | 1 | 193 | %90,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,3 |
| Dicle Mah. | 3 | 1.075 | %80,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,4 |
| Erdurağı Köyü | 2 | 410 | %83,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,2 |
| Fırat Mah. | 9 | 2.979 | %79,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,3 |
| Garzan Mah. | 4 | 1.396 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %79,8 |
| Gökdoğan Köyü | 2 | 310 | %98,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,3 |
| Gözpınar Köyü | 3 | 982 | %76,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,2 |
| Güney Mah. | 1 | 145 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,2 |
| Gürgöze Köyü | 1 | 332 | %78,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %50,2 |
| Güzeldere Köyü | 1 | 126 | %90,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %63,1 |
| Kapıkaya Köyü | 1 | 48 | %68,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,6 |
| Karabağ Köyü | 1 | 158 | %84,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %51,5 |
| Kayabağlar-Bağlar Mah. | 3 | 935 | %77,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,8 |
| Kayabağlar-Kayalı Mah. | 4 | 1.170 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,3 |
| Kayabağlar-Çeşme Mah. | 3 | 1.063 | %80,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,4 |
| Kayalısu Köyü | 1 | 102 | %112,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,7 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 174 | %91,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %73,3 |
| Konakpınar Köyü | 2 | 443 | %84,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,6 |
| Kültür Mah. | 5 | 1.827 | %76,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,9 |
| Saipbeyli Köyü | 1 | 398 | %76,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,4 |
| Seyrantepe Mah. | 1 | 172 | %82,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,6 |
| Sümer Mah. | 5 | 1.794 | %78,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,3 |
| Tatlı Köyü | 1 | 42 | %176,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 22 | %263,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,1 |
| Tekel Mah. | 9 | 3.181 | %77,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,8 |
| Teylan Köyü | 1 | 234 | %76,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,7 |
| Tosunbağı Köyü | 1 | 247 | %87,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,2 |
| Toytepe Köyü | 1 | 93 | %90,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,6 |
| Tulumtaş Köyü | 2 | 537 | %73,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,9 |
| Tütünköy | 1 | 233 | %76,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,0 |
| Uluköy | 1 | 305 | %80,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Yakıttepe Köyü | 1 | 80 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,5 |
| Yanarsu Köyü | 1 | 110 | %86,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Yayıkdere Mah. | 2 | 416 | %80,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,2 |
| Yayıklı Köyü | 1 | 48 | %100,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,3 |
| Yellice Köyü | 1 | 162 | %74,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Yeni Mah. | 5 | 1.646 | %80,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,9 |
| Yenidoğan Mah. | 8 | 2.683 | %78,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,6 |
| Yeniköprü Köyü | 1 | 202 | %73,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %68,2 |
| Yeşilkonak Köyü | 1 | 136 | %77,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,5 |
| Yoldurağı Köyü | 1 | 103 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Yuvalı Köyü | 1 | 87 | %88,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %77,8 |
| Yürekveren Köyü | 1 | 46 | %191,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,1 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 230 | %83,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %48,9 |
| Çalıdüzü Köyü | 1 | 98 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,6 |
| Çayırlı Köyü | 1 | 49 | %89,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %59,1 |
| Çeltikbaşı Köyü | 1 | 158 | %87,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %94,8 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 271 | %79,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %87,9 |
| İncirlik Köyü | 1 | 96 | %93,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %98,9 |
| İğdeli Köyü | 1 | 91 | %87,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,4 |
| Şenköy | 1 | 180 | %68,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,9 |