Eruh · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiEruh ilçesi
%63,9
Kemal Kılıçdaroğlu birinci
8.892 geçerli oy · katılım %84,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Eruh ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Kemal Kılıçdaroğlu %63,9 ile birinci; 8892 geçerli oy, katılım %84,8.
Eruh
Kayıtlı seçmen 11.004 · Oy kullanan 9.336 (katılım %84,8) · Geçerli 8.892 · Geçersiz 444
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5.684 | %63,9 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.889 | %32,5 |
| Sinan Oğan | 260 | %2,9 |
| Muharrem İnce | 59 | %0,7 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akdiken Köyü | 1 | 77 | %88,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %89,4 |
| Akmeşe Köyü | 1 | 10 | %290,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Ballıkavak Köyü | 1 | 75 | %112,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %82,1 |
| Bayıryüzü Köyü | 1 | 41 | %131,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,6 |
| Bayramlı Köyü | 1 | 49 | %93,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %93,3 |
| Bağgöze Köyü | 1 | 369 | %74,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 |
| Bozatlı Köyü | 1 | 101 | %84,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %91,0 |
| Bozkuş Köyü | 1 | 90 | %85,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %54,0 |
| Budamış Köyü | 1 | 25 | %88,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %86,4 |
| Bölüklü Köyü | 1 | 14 | %121,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,2 |
| Bilgili Köyü | 1 | 180 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,4 |
| Bingöl Köyü | 1 | 15 | %140,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,0 |
| Cintepe Köyü | 1 | 326 | %85,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,1 |
| Dadaklı Köyü | 1 | 41 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %51,5 |
| Dalkorur Köyü | 1 | 72 | %88,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %76,7 |
| Dağdüşü Köyü | 1 | 274 | %80,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %59,7 |
| Demiremek Köyü | 1 | 103 | %106,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %67,3 |
| Dönerdöver Köyü | 1 | 69 | %88,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %75,9 |
| Dih Mah. | 5 | 1.496 | %76,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %58,6 |
| Dikboğaz Köyü | 2 | 465 | %69,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Ekinyolu Köyü | 1 | 117 | %89,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,8 |
| Erenkaya Köyü | 1 | 139 | %107,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %81,8 |
| Fatih Mah. | 6 | 2.017 | %80,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %61,9 |
| Gedikaşar Köyü | 1 | 82 | %95,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %65,8 |
| Gelenkardeş Köyü | 1 | 23 | %69,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %100,0 |
| Gölgelikonak Köyü | 1 | 44 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,4 |
| Gönülaldı Köyü | 1 | 54 | %225,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %55,8 |
| Görendoruk Köyü | 1 | 148 | %101,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %71,1 |
| Gülburnu Köyü | 1 | 48 | %91,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %97,7 |
| Karadayılar Köyü | 1 | 31 | %119,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,4 |
| Kavakgölü Köyü | 1 | 31 | %93,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Kaşıkyayla Köyü | 1 | 116 | %87,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,7 |
| Kekliktepe Köyü | 1 | 307 | %89,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %88,5 |
| Kılıçkaya Köyü | 1 | 37 | %97,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,3 |
| Kuşdalı Köyü | 1 | 110 | %99,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %83,8 |
| Okçular Köyü | 2 | 548 | %81,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,2 |
| Ortaklı Köyü | 1 | 18 | %166,7 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,2 |
| Oymakılıç Köyü | 1 | 30 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %96,6 |
| Payamlı Köyü | 1 | 116 | %93,1 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,5 |
| Salkımbağlar Köyü | 1 | 67 | %77,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %56,3 |
| Sarıgül Mah. | 5 | 1.651 | %74,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %80,5 |
| Savaşköy | 1 | 86 | %89,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %70,8 |
| Tünekpınar Köyü | 1 | 36 | %211,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,7 |
| Ufaca Köyü | 1 | 18 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Yanıkses Köyü | 1 | 76 | %138,2 | Kemal Kılıçdaroğlu | %66,3 |
| Yanılmaz Köyü | 1 | 36 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %84,9 |
| Yediyaprak Köyü | 1 | 63 | %117,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %78,1 |
| Yelkesen Köyü | 1 | 165 | %104,9 | Kemal Kılıçdaroğlu | %85,3 |
| Yerliçoban Köyü | 1 | 149 | %100,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %74,3 |
| Yeşilören Köyü | 1 | 30 | %120,0 | Kemal Kılıçdaroğlu | %72,2 |
| Yokuşlu Köyü | 1 | 134 | %76,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,6 |
| Çeltiksuyu Köyü | 1 | 114 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %69,9 |
| Çetinkol Köyü | 1 | 36 | %102,8 | Kemal Kılıçdaroğlu | %55,6 |
| Çırpılı Köyü | 1 | 95 | %84,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %46,8 |
| Çimencik Köyü | 1 | 32 | %84,4 | Kemal Kılıçdaroğlu | %92,6 |
| Çizmeli Köyü | 1 | 185 | %85,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,4 |
| Özlüpelit Köyü | 1 | 45 | %95,6 | Kemal Kılıçdaroğlu | %64,3 |
| Üzümlük Köyü | 1 | 78 | %83,3 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,2 |