Salıpazarı · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSalıpazarı ilçesi
%76,8
Recep Tayyip Erdoğan birinci
13.719 geçerli oy · katılım %90,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Salıpazarı ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %76,8 ile birinci; 13.719 geçerli oy, katılım %90,4.
Salıpazarı
Kayıtlı seçmen 15.619 · Oy kullanan 14.120 (katılım %90,4) · Geçerli 13.719 · Geçersiz 401
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 10.534 | %76,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 2.582 | %18,8 |
| Sinan Oğan | 525 | %3,8 |
| Muharrem İnce | 78 | %0,6 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alan Mah. | 1 | 363 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %87,5 |
| Alanyaykın Mah. | 2 | 428 | %91,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,4 |
| Albak Mah. | 1 | 162 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %86,1 |
| Avut Mah. | 3 | 942 | %93,5 | Kemal Kılıçdaroğlu | %95,9 |
| Bereket Mah. | 3 | 833 | %88,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,0 |
| Biçme Mah. | 1 | 230 | %90,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,1 |
| Cevizli Mah. | 1 | 319 | %84,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Düzköy Mah. | 1 | 192 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,0 |
| Dikencik Mah. | 1 | 269 | %90,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,5 |
| Esatçiftliği Mah. | 2 | 509 | %88,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Fatsalılar Mah. | 1 | 215 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,9 |
| Fındıklı Mah. | 1 | 234 | %85,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,8 |
| Fidancık Mah. | 1 | 80 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Gökçebaşı Mah. | 1 | 128 | %80,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %92,9 |
| Gökçeli Mah. | 2 | 549 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,5 |
| Güzelvatan Mah. | 1 | 114 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Kalfalı Mah. | 1 | 301 | %93,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,8 |
| Karacalar Mah. | 1 | 140 | %96,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,1 |
| Karacaören Mah. | 1 | 243 | %88,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,9 |
| Karadere Mah. | 1 | 119 | %95,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Karaman Mah. | 1 | 323 | %93,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,5 |
| Karayonca Mah. | 1 | 315 | %83,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,4 |
| Kırgıl Mah. | 2 | 399 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |
| Kızılot Mah. | 1 | 232 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %83,7 |
| Kocalar Mah. | 1 | 277 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %56,1 |
| Konakören Mah. | 2 | 453 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %88,5 |
| Kuşcuğaz Mah. | 1 | 162 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,2 |
| Merkez Kocalar Mah. | 1 | 330 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,3 |
| Mumlu Mah. | 1 | 120 | %89,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,6 |
| Muslubey Mah. | 2 | 390 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,0 |
| Orta Mah. | 3 | 1.056 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,1 |
| Sarıhasan Mah. | 1 | 307 | %89,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,9 |
| Suluca Mah. | 1 | 241 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,6 |
| Tacalan Mah. | 1 | 297 | %88,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %91,8 |
| Tahnal Mah. | 2 | 579 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,5 |
| Tepealtı Mah. | 1 | 255 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,8 |
| Yavaşbey Mah. | 3 | 891 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,9 |
| Yayla Mah. | 2 | 426 | %92,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %95,5 |
| Yeni Mah. | 3 | 796 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,8 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 183 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,2 |
| Yeşil Mah. | 1 | 303 | %89,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %79,0 |
| Yukarıkestanepınar Mah. | 1 | 260 | %93,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %93,0 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 298 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %90,5 |
| Çiçekli Mah. | 1 | 356 | %92,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |