Kocaali · Cumhurbaşkanı
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKocaali ilçesi
%68,9
Recep Tayyip Erdoğan birinci
16.609 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kocaali ilçesinde Cumhurbaşkanı oylamasında Recep Tayyip Erdoğan %68,9 ile birinci; 16.609 geçerli oy, katılım %91,1.
Kocaali
Kayıtlı seçmen 18.712 · Oy kullanan 17.040 (katılım %91,1) · Geçerli 16.609 · Geçersiz 431
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 11.446 | %68,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.225 | %25,4 |
| Sinan Oğan | 868 | %5,2 |
| Muharrem İnce | 70 | %0,4 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akpınar Mah. | 1 | 301 | %90,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,2 |
| Aktaş Mah. | 1 | 193 | %91,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %78,7 |
| Alandere Mah. | 5 | 1.548 | %90,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %66,3 |
| Aydoğan Mah. | 1 | 85 | %95,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %81,3 |
| Açmabaşı Mah. | 1 | 266 | %91,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,5 |
| Ağalar Mah. | 5 | 1.726 | %90,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,4 |
| Beyler Mah. | 1 | 20 | %135,0 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,8 |
| Bezirgan Mah. | 1 | 132 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,2 |
| Caferiye Mah. | 2 | 571 | %89,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,8 |
| Demiraçma Mah. | 1 | 379 | %88,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %52,1 |
| Görele Mah. | 1 | 191 | %90,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %58,9 |
| Gümüşoluk Mah. | 2 | 682 | %91,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %64,7 |
| Hızar Mah. | 2 | 508 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Kadıköy Mah. | 2 | 382 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,0 |
| Karalar Mah. | 1 | 210 | %96,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %76,9 |
| Karapelit Mah. | 1 | 290 | %89,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %68,4 |
| Karşı Mah. | 3 | 913 | %92,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %75,4 |
| Kestanepınarı Mah. | 2 | 524 | %92,9 | Recep Tayyip Erdoğan | %80,0 |
| Kızılüzüm Mah. | 1 | 77 | %101,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,6 |
| Kozluk Mah. | 1 | 247 | %85,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %49,8 |
| Koğutpelit Mah. | 1 | 307 | %88,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,7 |
| Köyyeri Mah. | 1 | 163 | %89,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %69,0 |
| Küplük Mah. | 1 | 98 | %91,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %82,2 |
| Kirazlı Mah. | 3 | 896 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Melen Mah. | 1 | 243 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,8 |
| Merkez Mah. | 4 | 1.407 | %90,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %67,9 |
| Selahiye Mah. | 1 | 220 | %84,1 | Recep Tayyip Erdoğan | %71,3 |
| Süngüt Mah. | 1 | 175 | %97,7 | Recep Tayyip Erdoğan | %84,4 |
| Yalı Mah. | 5 | 1.756 | %89,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %63,9 |
| Yalpankaya Mah. | 1 | 262 | %84,4 | Recep Tayyip Erdoğan | %70,0 |
| Yanıksayvant Mah. | 1 | 279 | %93,2 | Recep Tayyip Erdoğan | %77,5 |
| Yayla Mah. | 4 | 1.425 | %88,8 | Recep Tayyip Erdoğan | %62,9 |
| Yeni Mah. | 4 | 1.445 | %93,3 | Recep Tayyip Erdoğan | %74,6 |
| Çakmaklı Mah. | 1 | 121 | %92,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %73,9 |
| Çukurköy Mah. | 1 | 202 | %93,6 | Recep Tayyip Erdoğan | %85,9 |
| Şerbetpınar Mah. | 2 | 468 | %95,5 | Recep Tayyip Erdoğan | %89,2 |